Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama
Reklama jak głosować w Rzeszowie
Reklama ZG PKS, międzygminna komunikacja samochodowa w Rzeszowie

Dożywocie dla mordercy psycholożki z rzeszowskiego więzienia

Podziel się
Oceń

39-letni Artur R. został skazany na karę dożywotniego pozbawienia wolności za brutalne zabójstwo psycholożki w Zakładzie Karnym w Rzeszowie. Wyrok nie jest jeszcze prawomocny. Sprawca ma zapłacić zadośćuczynienie w wysokości 1 miliona złotych rodzinie swojej ofiary.
Dożywocie dla mordercy psycholożki z rzeszowskiego więzienia

Autor: archiwum

Sąd Okręgowy w Rzeszowie podkreślił we wtorek (2.04.), że Artur R. nie będzie mógł ubiegać się o przedterminowe zwolnienie z odbywania kary przed osiągnięciem wieku 74 lat. To surowa kara za bestialskie czyny, których dopuścił się wobec funkcjonariuszki więziennej.

Wstrząsające wydarzenie miało miejsce 22 lutego 2022 roku w trakcie standardowych konsultacji psychologicznych. Artur R. zaatakował swoją ofiarę, silnie uderzając ją pięściami w twarz, a następnie zadając jej 8 ciosów nożyczkami w szyję i twarz. Szybka interwencja medyczna nie była w stanie uratować życia kobiety, która zmarła na skutek odniesionych ran.

Podczas ogłaszania wyroku, oskarżony, choć wcześniej deklarował swoją niewinność, płacząc, przeprosił rodzinę zamordowanej. Te emocjonalne gesty nie zmieniły jednak surowości wyroku, jaki na niego nałożył sąd.

Warto wspomnieć, że Artur R. był już wcześniej skazany za przestępstwa seksualne - 20 lat więzienia za zgwałcenie trzech kobiet oraz usiłowanie gwałtu na kolejnej. Jego przeszłość kryminalna świadczy o niebezpieczeństwie, jakie stanowi dla społeczeństwa.

Mimo że zarzut "ze szczególnym okrucieństwem" nie został uwzględniony przez sąd, to jednak surowa kara, jaką otrzymał Artur R., stanowi wyraz potępienia dla jego bestialskiego działania. Rodzina ofiary wciąż boryka się z traumą i stratą, ale teraz mogą poczuć pewną sprawiedliwość, jaką niesie ze sobą wyrok sądu.

Wyrok nie jest jeszcze prawomocny, co oznacza, że sprawa może być przedmiotem dalszych odwołań i apelacji. Jednakże, dla społeczności, dla której bezpieczeństwo jest priorytetem, ta decyzja sądu stanowi istotny krok w kierunku sprawiedliwości i ochrony przed przestępcami tak groźnymi jak Artur R.


Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: wyborcaTreść komentarza: Przecież to dostawka Pisu ,więc wszystko jasneData dodania komentarza: 17.04.2024, 11:33Źródło komentarza: Razem dla Rzeszowa świętuje - ich głos będzie znaczącyAutor komentarza: rudniokTreść komentarza: Zamiaru burzyć nie ma ale przyjdzie rozkaz z góry i pyk....Data dodania komentarza: 16.04.2024, 11:19Źródło komentarza: Waldemar Szumny z PiS. Rzeszowski pomnik powinien zostaćAutor komentarza: ZdzichuTreść komentarza: Wchodzi Dawid Uryniewicz żółtą kartkę dostaje Kacper Uryniewicz . Wchodzi Damian Tomek??? Czy Jerzy??? Człowieku ogarnij się potem pisz.,....Data dodania komentarza: 13.04.2024, 17:05Źródło komentarza: Derby Rzeszowa rozstrzygnięte! Stal pokonała Resovię! [FOTO]Autor komentarza: ZdzichuTreść komentarza: Wchodzi Dawid Uryniewicz żółtą kartkę dostaje Kacper Uryniewicz . Wchodzi Damian Tomek??? Czy Jerzy??? Człowieku ogarnij się potem pisz.,....Data dodania komentarza: 13.04.2024, 17:02Źródło komentarza: Derby Rzeszowa rozstrzygnięte! Stal pokonała Resovię! [FOTO] Ł Autor komentarza: CiekawyTreść komentarza: Czy i tym razem hołota musiała się naparzać?Data dodania komentarza: 13.04.2024, 00:58Źródło komentarza: W piątek Derby Rzeszowa. Policja: mecz podwyższonego ryzykaAutor komentarza: KalanasTreść komentarza: Bardzo dobry artykuł. Dobrze ze halo Rzeszów o tym informuje. Brawo Redakcja. Dziwi mnie ze na tej siłowni nie ma oświetlenia ani kamer wieczorem... Szkoda ze władze miasta nic w tej sprawie nei zrobiłyData dodania komentarza: 12.04.2024, 18:52Źródło komentarza: Szczury terroryzują mieszkańców Rzeszowa!
Reklama
Reklama
Reklama