Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama tablice adresowe
Reklama Elżbieta Łukacijewska
Reklama Wiktoria Aleksandra Barańska
Reklama Urodziny Pub Spółdzielczy
Reklama ZG PKS, międzygminna komunikacja samochodowa w Rzeszowie

Ostatnia sesja Rady Powiatu Rzeszowskiego VI kadencji

Podziel się
Oceń

Radni Powiatu Rzeszowskiego zebrali się w czwartek (4 kwietnia) na ostatniej w mijającej kadencji, 64. sesji. Obrady poprzedziła Msza Święta w Bazylice Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Rzeszowie.
Ostatnia sesja Rady Powiatu Rzeszowskiego VI kadencji

Źródło: Powiat Rzeszowski

Ostatnia sesja była okazją do podsumowania ponad pięcioletniej działalności Rady Powiatu Rzeszowskiego oraz podziękowań za dotychczasową pracę. W sesji brali udział liczni zaproszeni goście, m.in. były Starosta Rzeszowski, obecnie senator Józef Jodłowski, przedstawiciele samorządów gminnych powiatu, szefowie służb mundurowych i jednostek podległych samorządowi powiatowemu.

VI kadencja Rady Powiatu była wyjątkowa m.in. ze względu na jej długość. Trwała ona 5 lat. Ten czas zaznaczył się zarówno w historii powiatu, jak i całego kraju. W tym okresie samorządy musiały zmagać się z wieloma nieznanymi wcześniej problemami. Duża część kadencji upłynęła pod znakiem pandemii, później zaś międzynarodowego kryzysu wywołanego wojną na Ukrainie.

– To najdłuższa kadencja w historii polskich samorządów, trwająca 5 lat i 6 miesięcy. Była ona nie tylko najdłuższa, ale i najtrudniejsza. Gdy obejmowałem funkcję przewodniczącego, obiecywałem, że będę się starał, by obrady odbywały się jak najsprawniej i w atmosferze współpracy wszystkich radnych. Bardzo dziękuję za owocną współpracę i realizację zadań, które przyczyniły się do rozwoju powiatu – mówił Przewodniczący Rady Powiatu Rzeszowskiego Tomasz Wojton, zachęcając do udziału w wyborach 7 kwietnia.

Starosta Marek Sitarz w swym wystąpieniu dziękował zarówno radnym, jak i pracownikom starostwa i jednostek podległych. Szczególne słowa podziękowania kierował pod adresem senatora Józefa Jodłowskiego, który przez 18 lat sprawował funkcję starosty.

– Powiat Rzeszowski jest jednym z najlepszych powiatów. Powiatowy samorząd dba o to, by poziom życia mieszkańców był tu jak najwyższy. Sukcesy powiatu to zasługa tego, że wszyscy potrafiliśmy się porozumieć; że dobrze przebiegała współpraca z samorządami gminnymi. Nie wprowadziliśmy polityki do powiatu, skupialiśmy się na wydajnej pracy – mówił starosta Marek Sitarz, przypominając niektóre tylko sukcesy powiatu. Na początku kadencji budżet samorządu wynosił około 160 milionów złotych, by teraz osiągnąć poziom ok. 260 milionów złotych. Praktycznie do końca doprowadzona została sztandarowa inwestycja powiatu, czyli tworzenie Parku Naukowo-Technologicznego „Rzeszów-Dworzysko”, w którym działa obecnie 40 dużych przedsiębiorstw z nowoczesnych branż, zaś docelowo liczba osób zatrudnionych ma sięgnąć 4 tysięcy osób. Inwestycje powiatowe osiągnęły wartość ponad 250 milionów złotych. W mijającej kadencji wybudowano m.in. łączniki autostrady A-4 i drogi ekspresowej S19, wybudowano sieć obiektów mostowo-drogowych w Świlczy, zbudowane lub przebudowane zostały kilometry dróg powiatowych, inwestowano w edukację, służbę zdrowia, opiekę społeczną.

– VI kadencja powiatu należy do bardzo udanych. Mogliśmy stworzyć bardzo dobre warunki życia dla mieszkańców powiatu – podkreślał starosta Marek Sitarz, przypominając, że trwają obecnie warte dziesiątki milionów złotych kolejne inwestycje, które kończone będą w kolejnej kadencji, m.in. rozbudowa Zespołu Szkół w Tyczynie, rozpoczynająca się budowa strzelnicy sportowej czy budowa Branżowego Centrum Umiejętności w Trzcianie.

Senator Józef Jodłowski w swym wystąpieniu podkreślał, że obecna kadencja, mimo wielu trudności, była dobrym okresem dla powiatu.

– Myślę, że spełniliśmy oczekiwania mieszkańców powiatu. Zrealizowaliśmy wiele zadań, które znacząco wpłynęły na poprawienie poziomu życia. Nie zmarnowaliśmy czasu. Wierzę, że powiat nadal będzie się intensywnie rozwijał – mówił senator Józef Jodłowski.

Pierwsze posiedzenie Rady Powiatu mijającej kadencji odbyło się 23 października 2018 roku. W czasie 64 sesji radni przyjęli 517 uchwał. 8 sesji Rady Powiatu, ze względu na pandemię odbyło się zdalnie. W trakcie kadencji, w 2019 roku, zmarł radny powiatowy Wiesław Kwasek. W zeszłym roku doszło do zmiany na stanowisku starosty. Józefa Jodłowskiego, który wybrany został senatorem, zastąpił dotychczasowy wicestarosta Marek Sitarz.


Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: jacekTreść komentarza: Obajtek to mafiozo. Widać to po jego pracy od czasów rodzinnych. Wszystkich okraść, upodlić i udawać świętego. Jeśli ludzie z podkarpacia go wybiorą to ponownie okażą się ludźmi ze średniowiecza.Data dodania komentarza: 26.05.2024, 20:21Źródło komentarza: Daniel Obajtek - kandydat widmo? "Spotkajmy się na Orlenie w Trzcianie"Autor komentarza: SzamanTreść komentarza: Wszystkich na front, siedzą na socjalach, nie pracują, tylko imprezy i rozrywki!!! Na upadlinę, bronić kraju!!!Data dodania komentarza: 26.05.2024, 11:17Źródło komentarza: Ukraińcy mieszkający w Polsce wrócą na front?Autor komentarza: wyborcaTreść komentarza: ciemny lud i tak wybierze bo Jarosław kazałData dodania komentarza: 24.05.2024, 16:45Źródło komentarza: Daniel Obajtek - kandydat widmo? "Spotkajmy się na Orlenie w Trzcianie"Autor komentarza: RZESZOWIAKTreść komentarza: Wyborcy Podkarpacia nie wybierajcie przyszłych skazanych do parlamentu europejskiego. Czy PiS na Podkarpaciu nie ma już czystych kandydatów z własnego regionu tylko podejrzanych chcących chronić się za immunitetem . Przecież Obajtek nie jest nawet z naszego województwa. Niech kandyduje z Pcimia.Data dodania komentarza: 23.05.2024, 19:15Źródło komentarza: Daniel Obajtek - kandydat widmo? "Spotkajmy się na Orlenie w Trzcianie"Autor komentarza: lózakTreść komentarza: poczekaj jeszcze 100 lat aż schody staną się zabytkiem to kasa się znajdzieData dodania komentarza: 22.05.2024, 21:13Źródło komentarza: Dotacje na rzeszowskie zabytki na prace konserwatorskieAutor komentarza: ObywatelTreść komentarza: Po co ta Borkowska tak poszła?? Chyba obrażać i poniżać ludzi!! To najlepiej potrafi. Natomiast Skoczylasowi brakuje bardzo dużo. Po pierwsze musi nauczyć się wypowiadać samodzielnie a nie z kartki czytać.Data dodania komentarza: 22.05.2024, 13:52Źródło komentarza: Aldona Napieracz przewodniczącą Rady Miasta i Gminy Głogów Młp.
Reklama
Reklama
Reklama