Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama tablice adresowe
Reklama Elżbieta Łukacijewska
Reklama Wiktoria Aleksandra Barańska
Reklama szkoły rekrutacja Powiat Rzeszowski

Szczury terroryzują mieszkańców Rzeszowa!

Podziel się
Oceń

Czytelnik przeżył koszmar na siłowni na świeżym powietrzu przy ulicy Kapitana Edwarda Brydaka w Rzeszowie. Mężczyzna został zaatakowany przez cztery ogromne szczury, które wyłoniły się z mrocznych zakamarków.
Szczury terroryzują mieszkańców Rzeszowa!

Źródło: pixabay

- To był zwykły wieczór, chciałem poprawić swoją kondycję na świeżym powietrzu – relacjonuje pan Tomasz. - Właśnie wtedy zauważyłem je. Cztery ogromne szczury, jakby wyłoniły się z mrocznych zakamarków. Oczy miały błyszczące. Nagle jeden z tych potworów skoczył na moją nogę. Czułem jego ostre pazury wbijające się w skórę. Instynktownie kopnąłem go mocno, a on odleciał w bok. Ale to nie był koniec. Pozostałe trzy szczury ruszyły za mną. Ich oczy były bardziej srogie, a ich zęby były gotowe, by mnie ugryźć - pisze pan Tomasz, w dramatycznie brzmiącym mailu do naszej redakcji.

- Zacząłem uciekać, serce waliło mi w piersi jak młotem. Szczury goniły mnie po terenie siłowni i placu zabaw. Wiedziałem, że muszę znaleźć schronienie. W końcu dotarłem do najbliższej klatki bloku i wpadłem do środka - relacjonuje dalej. 

Pan Tomasz jest wstrząśnięty tym wydarzeniem. - Szczury na siłowni – to jest coś, czego nikt nie powinien doświadczyć. Władze miasta muszą coś z tym zrobić! To nie może się powtórzyć! – apeluje.

Incydent pana Tomasza nie jest odosobniony. W ostatnim czasie mieszkańcy Rzeszowa coraz częściej zgłaszają problemy z gryzoniami. Szczury widywane są w parkach, na placach zabaw, a nawet w budynkach mieszkalnych. 

Co zrobić, gdy spotkamy szczura?

  • Zachować spokój i nie panikować.
  • Nie podchodzić do szczura i nie próbować go dotykać.
  • Odgonić szczura głośnym dźwiękiem lub ruchem.
  • Jeśli szczur ugryzie, należy natychmiast udać się do lekarza.

Szczury mogą przenosić wiele groźnych chorób, takich jak wścieklizna, leptospiroza i salmonelloza. Mogą również powodować szkody materialne, niszcząc instalacje elektryczne i gryząc meble.

Apel do władz miasta

Mieszkańcy Rzeszowa apelują do władz miasta o podjęcie działań mających na celu zwalczenie problemu szczurów. Konieczne jest przeprowadzenie deratyzacji w miejscach, gdzie najczęściej pojawiają się gryzonie. Miasto ma umowę ze specjalną firmą zajmującą się walką ze szczurami, która regularnie przeprowadza zabiegi deratyzacji. Ważne jest również, aby mieszkańcy dbali o porządek i nie pozostawiali resztek jedzenia w miejscach dostępnych dla szczurów.


Napisz komentarz
Komentarze
Kalanas 12.04.2024 18:52
Bardzo dobry artykuł. Dobrze ze halo Rzeszów o tym informuje. Brawo Redakcja. Dziwi mnie ze na tej siłowni nie ma oświetlenia ani kamer wieczorem... Szkoda ze władze miasta nic w tej sprawie nei zrobiły

podpis 12.04.2024 13:30
troche mnie rozbawil ten dramatyczny opis ale wspolczuje panu ktorego to spotkalo

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: jacekTreść komentarza: Obajtek to mafiozo. Widać to po jego pracy od czasów rodzinnych. Wszystkich okraść, upodlić i udawać świętego. Jeśli ludzie z podkarpacia go wybiorą to ponownie okażą się ludźmi ze średniowiecza.Data dodania komentarza: 26.05.2024, 20:21Źródło komentarza: Daniel Obajtek - kandydat widmo? "Spotkajmy się na Orlenie w Trzcianie"Autor komentarza: SzamanTreść komentarza: Wszystkich na front, siedzą na socjalach, nie pracują, tylko imprezy i rozrywki!!! Na upadlinę, bronić kraju!!!Data dodania komentarza: 26.05.2024, 11:17Źródło komentarza: Ukraińcy mieszkający w Polsce wrócą na front?Autor komentarza: wyborcaTreść komentarza: ciemny lud i tak wybierze bo Jarosław kazałData dodania komentarza: 24.05.2024, 16:45Źródło komentarza: Daniel Obajtek - kandydat widmo? "Spotkajmy się na Orlenie w Trzcianie"Autor komentarza: RZESZOWIAKTreść komentarza: Wyborcy Podkarpacia nie wybierajcie przyszłych skazanych do parlamentu europejskiego. Czy PiS na Podkarpaciu nie ma już czystych kandydatów z własnego regionu tylko podejrzanych chcących chronić się za immunitetem . Przecież Obajtek nie jest nawet z naszego województwa. Niech kandyduje z Pcimia.Data dodania komentarza: 23.05.2024, 19:15Źródło komentarza: Daniel Obajtek - kandydat widmo? "Spotkajmy się na Orlenie w Trzcianie"Autor komentarza: lózakTreść komentarza: poczekaj jeszcze 100 lat aż schody staną się zabytkiem to kasa się znajdzieData dodania komentarza: 22.05.2024, 21:13Źródło komentarza: Dotacje na rzeszowskie zabytki na prace konserwatorskieAutor komentarza: ObywatelTreść komentarza: Po co ta Borkowska tak poszła?? Chyba obrażać i poniżać ludzi!! To najlepiej potrafi. Natomiast Skoczylasowi brakuje bardzo dużo. Po pierwsze musi nauczyć się wypowiadać samodzielnie a nie z kartki czytać.Data dodania komentarza: 22.05.2024, 13:52Źródło komentarza: Aldona Napieracz przewodniczącą Rady Miasta i Gminy Głogów Młp.
Reklama
Reklama
Reklama