Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama

Kto głosuje, ten się liczy! II tura wyborów samorządowych w Rzeszowie. Zadbajmy o lepszą frekwencję

Podziel się
Oceń

Druga tura wyborów w Rzeszowie już w najbliższą niedzielę. Weźmy w niej udział - każdy głos się liczy! Pamiętajmy także, że głosować mogą nie tylko osoby zameldowane, ale również te, które mieszkają w tym mieście na stałe. Żeby zmienić miejsce głosowania nie trzeba nawet wychodzić z domu. Czas jest do 18 kwietnia!

Frekwencja podczas pierwszej tury wyborów samorządowych w Rzeszowie wyniosła zaledwie 51 proc. To sporo mniej niż ta, którą odnotowano w Rzeszowie w ostatnich wyborach parlamentarnych, kiedy zagłosowało aż 78,57 proc. mieszkańców. Pamiętajmy - 21 kwietnia rzeszowianie jeszcze raz podejdą do urn: odbędzie się II tura wyborów na prezydenta miasta. Nie pozwólmy, by o wyniku decydowała zaledwie połowa uprawnionych do głosowania mieszkańców! W niedzielę idziemy na wybory!

W Rzeszowie bez zameldowania może mieszkać nawet kilkadziesiąt tysięcy osób. Duża część z nich ma tutaj prawo głosu. Wystarczy zmienić stały obwód głosowania. Można zrobić to na dwa sposoby. Pierwszy z nich nie wymaga nawet wychodzenia z domu. 

 

Zmień miejsce głosowania przez Internet

Do zmiany obwodu głosowania potrzebny będzie profil zaufany lub aplikacja mObywatel. 

  1. Wejdź na stronę www.gov.pl 
  2. W polu wyszukiwania wpisz: Zmień stały obwód głosowania lub dopisz się do CRW.
  3. Kliknij w odnośnik „Zmień stały obwód głosowania lub dopisz się do CRW”.
  4. Wybierz „Start”.
  5. Wybierz pierwszą opcję, czyli „zmienić stały obwód głosowania” oraz kliknij „Dalej”
  6. Kliknij „Złóż wniosek”. Następnie zaloguj się za pomocą Profilu zaufanego, aplikacji mObywatel lub innej metody.
  7. Przeczytaj informację i kliknij „Zamknij”.
  8. Postępuj zgodnie z instrukcją wypełnienia wniosku. Pamiętaj, że będziesz musiał/a podać adres stałego zamieszkania. Jako załącznik możesz dodać skan umowy najmu (opcjonalne).
  9. Po wypełnieniu wniosku wybierz opcję „Podpisz i wyślij”. Gotowe! W ciągu kilku dni otrzymasz odpowiedź od Urzędu Miasta Rzeszowa.

Zmień miejsce głosowania w Urzędzie Miasta Rzeszowa

Pamiętaj, aby na wizytę w Urzędzie Miasta Rzeszowa zabrać swój dowód osobisty.

  1. Przyjdź do Centrum Kontaktu i Spraw Obywatelskich Urzędu Miasta Rzeszowa przy
    ul. Okrzei 1, pokój 14, 15 (weź ze sobą dowód osobisty).
  2. Zwróć się o wydanie formularza pn. „Ujęcie w stałym obwodzie głosowania”. Wypełnij go.
  3. Złóż formularz u urzędnika.
  4. Decyzja zostanie wysłana na adres zamieszkania. Możesz też odebrać ją osobiście w Urzędzie.
  5. Procedura zmiany stałego obwodu głosowania została zakończona. Pamiętaj, że po wpisaniu do nowego spisu wyborców zostaniesz wykreślony/a z poprzedniego.

Czas na zmianę stałego obwodu głosowania jest do czwartku, 18 kwietnia. Osoby, które dokonały zmiany przed wyborami 7 kwietnia, nie muszą ponownie przechodzić przez tego procesu. Pamiętajcie: liczy się każdy głos!

Przeczytaj również:


Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: prorokTreść komentarza: Poczytaj historię miasta to sie dowiesz skąd tematy żydowskie w Rzeszowie. A jak Cię to nie interesuje to zajmij się historią swojej wsi bo może akurat Twój dziadek też ma korzenie żydowskieData dodania komentarza: 4.07.2025, 19:24Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: xxxTreść komentarza: Tragedia! Izrael morduje Palestynę a "pro żydowskie" pismaki jarają się literaturą państwa zbrodniarzy! Gdzie my jesteśmy?!Data dodania komentarza: 4.07.2025, 18:26Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięci K Autor komentarza: Krystian PropolaTreść komentarza: Dziękuję, że jest Pan naszym czytelnikiem i za Pańską uwagę. Niestety nie zostanie ona uwzględniona. Pozdrawiam serdecznie, na szczęście dziś już chłodniej :)Data dodania komentarza: 4.07.2025, 10:37Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: HenTreść komentarza: Wszedłem tu tylko po to, żeby napisać, że nikogo to nie interesuje, panie doktorze Propola. Proszę się zająć tematami miasta, a nie tematami żydowskimi. Pozdrowienia gorące, bo dziś 30 stopniData dodania komentarza: 3.07.2025, 09:53Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: lózakTreść komentarza: bo fachowcy z pisu nie wiedzieli co to jest. Oni się znają na węglu i wodzie świeconejData dodania komentarza: 30.06.2025, 19:41Źródło komentarza: PiS zrzekł się praw do cennych złóż na Grenlandii? Gawlik ujawnia i pytaAutor komentarza: wyborcaTreść komentarza: dzieci sie nie robi a jak cos to wszystkie chcą rodzic w Rzeszowie a potem płacz że oddział zamykają. Tak samo jest ze szkołami, wożą dzieci do miasta a potem płaczą że szkołe na wsi zamykają. Mamy płacić za puste sale?Data dodania komentarza: 26.06.2025, 06:42Źródło komentarza: Co z porodówką w Lesku? Do walki dołącza Partia Razem
Reklama
Reklama
Reklama