Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama tablice adresowe
Reklama Elżbieta Łukacijewska
Reklama Wiktoria Aleksandra Barańska
Reklama Urodziny Pub Spółdzielczy
Reklama Powiat Rzeszowski

Dwóch mężczyzn w rękach podkarpackich poszukiwaczy

Podziel się
Oceń

Funkcjonariusze Wydziału Poszukiwań i Identyfikacji Osób Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie zatrzymali dwóch mężczyzn ukrywających się przed wymiarem sprawiedliwości. To 33-latek z powiatu rzeszowskiego i 18-letni mieszkaniec Przemyśla. Obaj trafili do zakładów karnych, gdzie spędzą zasądzone kary pozbawienia wolności.
Dwóch mężczyzn w rękach podkarpackich poszukiwaczy

Autor: KWP Rzeszów

We wtorek (15.04.) policjanci zajmujący się poszukiwaniem osób skazanych za najcięższe przestępstwa, na terenie powiatu przemyskiego, zatrzymali 33-latka. W maju 2021 roku, mieszkaniec powiatu rzeszowskiego, pozbawił wolności innego mężczyznę. Pod pozorem spotkania, zwabił go w ustronne miejsce i wspólnie z innymi osobami, obezwładnili pokrzywdzonego i przetrzymywali przez kilka godzin. W trakcie pozbawienia wolności poszkodowany był wielokrotnie kopany oraz zadawane były mu uderzenia po całym ciele. Za popełnione przestępstwa Sąd Okręgowy w Rzeszowie skazał mieszkańca powiatu rzeszowskiego na karę 3 lat i 4 miesiące pozbawiania wolności.

W związku z tym, że 33-latek ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości, został za nim wydany list gończy, a w marcu bieżącego roku, sprawę do dalszego prowadzenia przejęli podkarpaccy „łowcy głów”. Dzięki intensywnej pracy, funkcjonariusze Wydziału Poszukiwań i Identyfikacji Osób Komendy Wojewódzkiego w Rzeszowie ustalili, że poszukiwany mężczyzna przebywa na terenie powiatu przemyskiego. 33-latek był zaskoczony widokiem policjantów. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do zakładu karnego, gdzie spędzi ponad trzy lata.  

Dwa dni później, podkarpaccy poszukiwacze, zatrzymali 18-letniego mieszkańca powiatu przemyskiego. Mężczyzna był poszukiwany na podstawie listu gończego wydanego przez Sąd Rejonowy w Przemyślu, celem odbycia  kary 1,5 roku pozbawienia wolności, za rozbój. W sierpniu 2023 roku, na terenie Przemyśla, wspólnie z innymi osobami, groził pokrzywdzonym nożem, a następnie zabrał wartościowe rzeczy, jakie przy sobie mieli.

Funkcjonariusze ustalili, że młody mężczyzna, od kilku miesięcy, ukrywa się na jednej z posesji na terenie powiatu przemyskiego. W miniony czwartek, policjanci pojechali w wytypowane miejsce. 18-latek nie chciał otworzyć drzwi do domu, a chcąc uniknąć zatrzymania, schował się za łóżkiem, w jednym z pokoi. Determinacja kryminalnych doprowadziła do jego zatrzymania. Mieszkaniec powiatu przemyskiego również trafił do zakładu karnego.


Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: jacekTreść komentarza: Obajtek to mafiozo. Widać to po jego pracy od czasów rodzinnych. Wszystkich okraść, upodlić i udawać świętego. Jeśli ludzie z podkarpacia go wybiorą to ponownie okażą się ludźmi ze średniowiecza.Data dodania komentarza: 26.05.2024, 20:21Źródło komentarza: Daniel Obajtek - kandydat widmo? "Spotkajmy się na Orlenie w Trzcianie"Autor komentarza: SzamanTreść komentarza: Wszystkich na front, siedzą na socjalach, nie pracują, tylko imprezy i rozrywki!!! Na upadlinę, bronić kraju!!!Data dodania komentarza: 26.05.2024, 11:17Źródło komentarza: Ukraińcy mieszkający w Polsce wrócą na front?Autor komentarza: wyborcaTreść komentarza: ciemny lud i tak wybierze bo Jarosław kazałData dodania komentarza: 24.05.2024, 16:45Źródło komentarza: Daniel Obajtek - kandydat widmo? "Spotkajmy się na Orlenie w Trzcianie"Autor komentarza: RZESZOWIAKTreść komentarza: Wyborcy Podkarpacia nie wybierajcie przyszłych skazanych do parlamentu europejskiego. Czy PiS na Podkarpaciu nie ma już czystych kandydatów z własnego regionu tylko podejrzanych chcących chronić się za immunitetem . Przecież Obajtek nie jest nawet z naszego województwa. Niech kandyduje z Pcimia.Data dodania komentarza: 23.05.2024, 19:15Źródło komentarza: Daniel Obajtek - kandydat widmo? "Spotkajmy się na Orlenie w Trzcianie"Autor komentarza: lózakTreść komentarza: poczekaj jeszcze 100 lat aż schody staną się zabytkiem to kasa się znajdzieData dodania komentarza: 22.05.2024, 21:13Źródło komentarza: Dotacje na rzeszowskie zabytki na prace konserwatorskieAutor komentarza: ObywatelTreść komentarza: Po co ta Borkowska tak poszła?? Chyba obrażać i poniżać ludzi!! To najlepiej potrafi. Natomiast Skoczylasowi brakuje bardzo dużo. Po pierwsze musi nauczyć się wypowiadać samodzielnie a nie z kartki czytać.Data dodania komentarza: 22.05.2024, 13:52Źródło komentarza: Aldona Napieracz przewodniczącą Rady Miasta i Gminy Głogów Młp.
Reklama
Reklama
Reklama