Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama tablice adresowe
Reklama Elżbieta Łukacijewska
Reklama Wiktoria Aleksandra Barańska
Reklama ZG PKS, międzygminna komunikacja samochodowa w Rzeszowie

Tajemnicza twarz nawiedza Rzeszów. To manifest natury?

Podziel się
Oceń

Mieszkańcy Rzeszowa są skonsternowani. W mieście pojawiły się plakaty z wizerunkiem „twarzy drzewa”. Dziwne grafiki zawisły głównie na pniach drzew w parku.
Tajemnicza twarz nawiedza Rzeszów. To manifest natury?

Źródło: Spotted Rzeszów/Facebook

Buzię, buzię widzę…

W ostatnich dniach na terenie Rzeszowa można spotkać surrealne plakaty przedstawiające twarz. Jest w tym jednak coś na co dzień niespotykanego, ponieważ jest to twarz drzewa. Rzeszowianie zaczęli się głowić, jakie właściwie znaczenie ma ta tajemnicza grafika.

W ubiegłą niedzielę (14 kwietnia) na facebook’owej grupie „Spotted Rzeszów” opublikowany pierwszy z postów. W komentarzach zawrzało od spekulacji, co oznacza ten dziwny fenomen.

Babcia Wierzba? Czy to ty?

No nie do końca. Kim jest więc tajemnicza postać? Zamysł poniekąd jest podobny. Jest to Tree Face, postać z gry „Wise Mystical Tree”. Jako „Mądre Mistyczne Drzewo” istnieje pewna nić nawiązująca do mądrości magicznego drzewa z kultowej bajki Disneya. Jednak na tłumaczeniu nazwy powiązanie się kończy, bo jak się okazuje, rozchodzi się mema.

Wszystko zaczęło się w 2017 roku, kiedy firma Plarium, producent gier wideo, przygotowała kampanię reklamową skierowaną do pokolenia milenialsów. Reklamy opatrzone były hasłem „Jeśli masz ukończone 25 lat i posiadasz komputer, ta gra jest koniecznością”. Firma wykorzystała w swoich reklamach ilustracje z motywami fantastyki, a wśród nich pojawiła się także ta z wizerunkiem drzewa o ludzkiej twarzy. Grafika szczególną popularność zyskała wiosną 2017 roku podczas promocji gry Stormfall: Age of War. Podobny, a nawet ten sam wizerunek był wykorzystany również do innych gier. 

Pod koniec czerwca 2017 roku jeden z internautów rozpoczął wątek na temat gier, w które „musisz zagrać, jeśli posiadasz komputer”, wykorzystując przy tym właśnie tę grafikę. Niedługo później, bo w lipcu pojawiały się pierwsze memy związane z tymże drzewem, którym towarzyszył dopisek o tym, że jeśli masz 25 lat i posiadasz komputer, to idealna gra dla ciebie. Jednak dość szybko zwyczajnie o nim zapomniano.

źródło: Wise Mystical Tree/X

We wrześniu 2022 roku „trend” odżył poprzez wrzucony na Twittera film. Jeden z użytkowników zamieścił bowiem materiał zmontowany z tego typu reklam oraz dodanym w tle motywem muzycznym z gry Skyrim, który później namiętnie wykorzystywano w memach o tej tematyce. Już po kilku dniach materiał miał ponad 250 tys. wyświetleń, stając się jednocześnie viralem. Na jego podstawie tworzono (głównie na TikToku) wszelkie przeróbki, memy czy filmiki, które generowały milionowe wyświetlenia, stając się symbolem absurdalnego humoru i nostalgii za grami komputerowymi z przeszłości. W październiku tego samego roku w sklepie Google Play premierę miała gra o nazwie „Wise Mystical Tree”, która oparta została o fenomen internetowego mema.

Powrót do łask?

Teraz ktoś postanowił przenieść internetowego mema do realnego świata i rozkleił plakaty z twarzą drzewa na terenie Rzeszowa. Plakaty pojawiły się na drzewach w parku, a nawet na samochodach.

źródło: Spotted Rzeszów/Facebook

- Najwyraźniej kierowca ma przynajmniej 25 lat i komputer – komentuje mieszkaniec.

Tajemnicze plakaty wzbudziły duże zainteresowanie wśród mieszkańców. Reakcje mieszkańców były mieszane – od zdezorientowania, przez zabawę memem aż po zafascynowanie pomysłem.

- Enty się wybudzają – możemy wyczytać w komentarzach mieszkańców, co jest oczywistym nawiązaniem do istot pochodzących z dzieł Tolkiena.

Niewykluczone, że wkrótce pomysł zostanie podchwycony i podobne plakaty pojawią się w innych miastach w Polsce.

PRZECZYTAJ TEŻ:


Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: RZESZOWIAKTreść komentarza: Wyborcy Podkarpacia nie wybierajcie przyszłych skazanych do parlamentu europejskiego. Czy PiS na Podkarpaciu nie ma już czystych kandydatów z własnego regionu tylko podejrzanych chcących chronić się za immunitetem . Przecież Obajtek nie jest nawet z naszego województwa. Niech kandyduje z Pcimia.Data dodania komentarza: 23.05.2024, 19:15Źródło komentarza: Daniel Obajtek - kandydat widmo? "Spotkajmy się na Orlenie w Trzcianie"Autor komentarza: lózakTreść komentarza: poczekaj jeszcze 100 lat aż schody staną się zabytkiem to kasa się znajdzieData dodania komentarza: 22.05.2024, 21:13Źródło komentarza: Dotacje na rzeszowskie zabytki na prace konserwatorskieAutor komentarza: ObywatelTreść komentarza: Po co ta Borkowska tak poszła?? Chyba obrażać i poniżać ludzi!! To najlepiej potrafi. Natomiast Skoczylasowi brakuje bardzo dużo. Po pierwsze musi nauczyć się wypowiadać samodzielnie a nie z kartki czytać.Data dodania komentarza: 22.05.2024, 13:52Źródło komentarza: Aldona Napieracz przewodniczącą Rady Miasta i Gminy Głogów Młp.Autor komentarza: mieszkaniecTreść komentarza: Oczywiście na kościół pieniądze są a na remont schodów na osiedlu piastów które zamknięte już od września to nie ma.Data dodania komentarza: 22.05.2024, 10:14Źródło komentarza: Dotacje na rzeszowskie zabytki na prace konserwatorskieAutor komentarza: lózakTreść komentarza: mógł się pomodlić, podobno pomagaData dodania komentarza: 21.05.2024, 18:45Źródło komentarza: Dramat na Podkarpaciu! Mężczyzna oblał się benzyną i podpaliłAutor komentarza: wyborcaTreść komentarza: Cała Kozodrza jest z niego dumnaData dodania komentarza: 21.05.2024, 18:44Źródło komentarza: W mieszkaniu ks. Dominika R. znaleziono szokujące dowody!
Reklama
Reklama
Reklama