Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama tablice adresowe
Reklama Elżbieta Łukacijewska
Reklama Wiktoria Aleksandra Barańska
Reklama ZG PKS, międzygminna komunikacja samochodowa w Rzeszowie

Wojownicy Maryi maszerują przez Rzeszów! [FOTO]

Podziel się
Oceń

Kilka tysięcy mężczyzn z całej Polski bierze udział w Ogólnopolskim Spotkaniu Wojowników Maryi w Rzeszowie. Uroczystość rozpoczęła się w sobotę (20 kwietnia) o godzinie 9:15 na Rynku, skąd uczestnicy wyruszyli w procesji różańcowej do Katedry.
Wojownicy Maryi maszerują przez Rzeszów! [FOTO]

Autor: Łukasz Kotulak/Halo Rzeszów

Procesji towarzyszą modlitwy oraz śpiew pieśni religijnych. Przemarsz uczestników potrwa do ok. 11. Procesja przejdzie następującymi ulicami Rzeszowa; Rynek, Kościuszki, 3-go Maja, al. Lubomirskich, Szopena Kilara, Kopisto, Rejtana, Sikorskiego - Katedra, gdzie odbędzie się dalsza część spotkania. Na trasie przemarszu policjanci blokować będą skrzyżowania bezpośrednio przed procesją, a po jej przejściu, sukcesywnie przywracać ruch.

Zobacz naszą fotorelację:

Msza Święta w rzeszowskiej Katedrze odbędzie się pod przewodnictwem biskupa Jana Wątroby, a następnie konferencja prowadzona przez założyciela ruchu, ks. Dominika Chmielewskiego. Na zakończenie odmówiona zostanie też koronka oraz miejsce będzie miała Adoracja Najświętszego Sakramentu.

Wojownicy Maryi to wspólnota zrzeszająca mężczyzn pragnących żyć wiarą na co dzień i bronić wartości chrześcijańskich. Członkowie ruchu zobowiązują się do modlitwy, uczestnictwa w sakramentach i pracy nad sobą.

- W obliczu wielu zagrożeń, jakie dotykają naszą Ojczyznę, małżeństwa, rodziny, dzieci, jest potrzeba pilnego działania, tu i teraz, przede wszystkim ze strony nas mężczyzn. Spotkajmy się razem w dniu 20 kwietnia, aby dać świadectwo gotowości do walki o naszą Wiarę, Kościół, Ojczyznę i o nasze rodziny – informowali organizatorzy na stronie diecezji rzeszowskiej.

Plan spotkania:

  • 9.15 - Zbiórka na Rynku w Rzeszowie
  • 9.30 - Procesja różańcowa do Katedry Rzeszowskiej
  • 10.50 - Świadectwo
  • 11.30 - Msza Święta pod przewodnictwem bp. Jana Wątroby, biskupa rzeszowskiego
  • 13.00 - Konferencja ks. Dominika Chmielewskiego
  • 13.45 - Przerwa
  • 15.30 - Koronka, Adoracja Najświętszego Sakramentu
  • 16.15 - Zakończenie spotkania

PRZECZYTAJ TEŻ:

Fijołek czy Szumny? Wahasz się na kogo głosować? Sprawdź, jak odpowiedzieli na nasze pytania:

Napisz komentarz
Komentarze
wieslaw 20.04.2024 13:12
Czy Maryja POTRZEBOWAŁA kiedykolwiek jakichś wojowników ? Ludzie opamiętajcie się, mówię to do tych wierzących. Ci wojownicy sprawiają wrażenie mafii rosyjskiej która ochraniała w latach dziewięćdziesiątych każdy lokal gastronomiczny lub sklep. Czy wam się te mózgi zupełnie polasowały?

2137 20.04.2024 12:28
XD

franek kimono 20.04.2024 11:46
Ciekawy jestem czy ci " wojownicy" maryi" tak licznie zgłoszą się do poboru wojskowego w razie zagrożenia ze strony rosji :):)

kolejarz 22.04.2024 20:33
będą odganiać ruskich różańcem

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: RZESZOWIAKTreść komentarza: Wyborcy Podkarpacia nie wybierajcie przyszłych skazanych do parlamentu europejskiego. Czy PiS na Podkarpaciu nie ma już czystych kandydatów z własnego regionu tylko podejrzanych chcących chronić się za immunitetem . Przecież Obajtek nie jest nawet z naszego województwa. Niech kandyduje z Pcimia.Data dodania komentarza: 23.05.2024, 19:15Źródło komentarza: Daniel Obajtek - kandydat widmo? "Spotkajmy się na Orlenie w Trzcianie"Autor komentarza: lózakTreść komentarza: poczekaj jeszcze 100 lat aż schody staną się zabytkiem to kasa się znajdzieData dodania komentarza: 22.05.2024, 21:13Źródło komentarza: Dotacje na rzeszowskie zabytki na prace konserwatorskieAutor komentarza: ObywatelTreść komentarza: Po co ta Borkowska tak poszła?? Chyba obrażać i poniżać ludzi!! To najlepiej potrafi. Natomiast Skoczylasowi brakuje bardzo dużo. Po pierwsze musi nauczyć się wypowiadać samodzielnie a nie z kartki czytać.Data dodania komentarza: 22.05.2024, 13:52Źródło komentarza: Aldona Napieracz przewodniczącą Rady Miasta i Gminy Głogów Młp.Autor komentarza: mieszkaniecTreść komentarza: Oczywiście na kościół pieniądze są a na remont schodów na osiedlu piastów które zamknięte już od września to nie ma.Data dodania komentarza: 22.05.2024, 10:14Źródło komentarza: Dotacje na rzeszowskie zabytki na prace konserwatorskieAutor komentarza: lózakTreść komentarza: mógł się pomodlić, podobno pomagaData dodania komentarza: 21.05.2024, 18:45Źródło komentarza: Dramat na Podkarpaciu! Mężczyzna oblał się benzyną i podpaliłAutor komentarza: wyborcaTreść komentarza: Cała Kozodrza jest z niego dumnaData dodania komentarza: 21.05.2024, 18:44Źródło komentarza: W mieszkaniu ks. Dominika R. znaleziono szokujące dowody!
Reklama
Reklama
Reklama