Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama Eco Energy 24 – klimatyzacja Rzeszów
Reklama rzeszów miasto sportu 2026

Pełno służb w centrum Rzeszowa. Co się stało? [FOTO]

Podziel się
Oceń

W czwartek (25.04.) przed południem w centrum Rzeszowa można było zauważyć wzmożona aktywność służb porządkowych i ratowniczych. Wiadomo już, co się stało.
Pełno służb w centrum Rzeszowa. Co się stało? [FOTO]

Autor: Krzysztof Witek/UMWP

W wielu miejscach Rzeszowa, m.in. pod Teatrem Wandy Siemaszkowej czy pod Urzędem Marszałkowskim pojawiły się policyjne radiowozy i straż pożarna. Z budynku ewakuowano pracowników i petentów. Mieszkańcy zadawali sobie pytanie - co się dzieje? 

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Na szczęście, jak się okazało, były to jedynie ćwiczenia mające na celu doskonalenie obiegu informacji w sytuacjach kryzysowych.

Ćwiczenia odbyły się w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podkarpackiego i objęły również jednostki wojewódzkie mu podległe. Symulowano scenariusze odzwierciedlające realne zagrożenia, takie jak ataki terrorystyczne czy katastrofy naturalne. W działania zaangażowane były m.in. Komenda Miejska Policji w Rzeszowie, Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Rzeszowie oraz Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie.

Głównym celem ćwiczeń było sprawdzenie obowiązujących procedur bezpieczeństwa, budowanie świadomości pracowników urzędu oraz utrwalenie prawidłowych nawyków reagowania na sytuacje kryzysowe. Mimo że mieszkańcy Rzeszowa mogli początkowo poczuć się zaniepokojeni, tego typu ćwiczenia są niezwykle ważne dla zapewnienia bezpieczeństwa w regionie. Pozwalają one na doskonalenie współpracy różnych służb i instytucji oraz na wypracowywanie skutecznych strategii działania w sytuacjach zagrożenia.

Ćwiczenia zakończyły się sukcesem i pozwoliły na zidentyfikowanie pewnych obszarów, które wymagają poprawy. Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego zapewnia, że będzie kontynuował tego typu szkolenia w celu zapewnienia jak najwyższego poziomu bezpieczeństwa mieszkańcom regionu.

Powiązane galerie zdjęć:


Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: prorokTreść komentarza: Szkoda że do prezydenta dopiero teraz to dotarło, wcześniej to byli jego braciaData dodania komentarza: 11.07.2025, 09:07Źródło komentarza: Prezydent Duda: Ukraińcy i nasi sojusznicy uważają, że lotnisko w Rzeszowie i nasze autostrady należą im sięAutor komentarza: Anna Marczak Trener KomunikacjiTreść komentarza: Piękny Kobiecy Czas!Data dodania komentarza: 9.07.2025, 13:01Źródło komentarza: Cafe Europa w Pubie Spółdzielczym. Kobiety w Centrum dyskutowały o swojej przyszłości w EuropieAutor komentarza: kolejarzTreść komentarza: w MojżeszowieData dodania komentarza: 8.07.2025, 10:18Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: prorokTreść komentarza: Poczytaj historię miasta to sie dowiesz skąd tematy żydowskie w Rzeszowie. A jak Cię to nie interesuje to zajmij się historią swojej wsi bo może akurat Twój dziadek też ma korzenie żydowskieData dodania komentarza: 4.07.2025, 19:24Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: xxxTreść komentarza: Tragedia! Izrael morduje Palestynę a "pro żydowskie" pismaki jarają się literaturą państwa zbrodniarzy! Gdzie my jesteśmy?!Data dodania komentarza: 4.07.2025, 18:26Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięci K Autor komentarza: Krystian PropolaTreść komentarza: Dziękuję, że jest Pan naszym czytelnikiem i za Pańską uwagę. Niestety nie zostanie ona uwzględniona. Pozdrawiam serdecznie, na szczęście dziś już chłodniej :)Data dodania komentarza: 4.07.2025, 10:37Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięci
Reklama
Reklama
Reklama