Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama tablice adresowe
Reklama Elżbieta Łukacijewska
Reklama Wiktoria Aleksandra Barańska
Reklama szkoły rekrutacja Powiat Rzeszowski

Pełno służb w centrum Rzeszowa. Co się stało? [FOTO]

Podziel się
Oceń

W czwartek (25.04.) przed południem w centrum Rzeszowa można było zauważyć wzmożona aktywność służb porządkowych i ratowniczych. Wiadomo już, co się stało.
Pełno służb w centrum Rzeszowa. Co się stało? [FOTO]

Autor: Krzysztof Witek/UMWP

W wielu miejscach Rzeszowa, m.in. pod Teatrem Wandy Siemaszkowej czy pod Urzędem Marszałkowskim pojawiły się policyjne radiowozy i straż pożarna. Z budynku ewakuowano pracowników i petentów. Mieszkańcy zadawali sobie pytanie - co się dzieje? 

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Na szczęście, jak się okazało, były to jedynie ćwiczenia mające na celu doskonalenie obiegu informacji w sytuacjach kryzysowych.

Ćwiczenia odbyły się w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podkarpackiego i objęły również jednostki wojewódzkie mu podległe. Symulowano scenariusze odzwierciedlające realne zagrożenia, takie jak ataki terrorystyczne czy katastrofy naturalne. W działania zaangażowane były m.in. Komenda Miejska Policji w Rzeszowie, Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Rzeszowie oraz Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie.

Głównym celem ćwiczeń było sprawdzenie obowiązujących procedur bezpieczeństwa, budowanie świadomości pracowników urzędu oraz utrwalenie prawidłowych nawyków reagowania na sytuacje kryzysowe. Mimo że mieszkańcy Rzeszowa mogli początkowo poczuć się zaniepokojeni, tego typu ćwiczenia są niezwykle ważne dla zapewnienia bezpieczeństwa w regionie. Pozwalają one na doskonalenie współpracy różnych służb i instytucji oraz na wypracowywanie skutecznych strategii działania w sytuacjach zagrożenia.

Ćwiczenia zakończyły się sukcesem i pozwoliły na zidentyfikowanie pewnych obszarów, które wymagają poprawy. Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego zapewnia, że będzie kontynuował tego typu szkolenia w celu zapewnienia jak najwyższego poziomu bezpieczeństwa mieszkańcom regionu.

Powiązane galerie zdjęć:

Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: jacekTreść komentarza: Obajtek to mafiozo. Widać to po jego pracy od czasów rodzinnych. Wszystkich okraść, upodlić i udawać świętego. Jeśli ludzie z podkarpacia go wybiorą to ponownie okażą się ludźmi ze średniowiecza.Data dodania komentarza: 26.05.2024, 20:21Źródło komentarza: Daniel Obajtek - kandydat widmo? "Spotkajmy się na Orlenie w Trzcianie"Autor komentarza: SzamanTreść komentarza: Wszystkich na front, siedzą na socjalach, nie pracują, tylko imprezy i rozrywki!!! Na upadlinę, bronić kraju!!!Data dodania komentarza: 26.05.2024, 11:17Źródło komentarza: Ukraińcy mieszkający w Polsce wrócą na front?Autor komentarza: wyborcaTreść komentarza: ciemny lud i tak wybierze bo Jarosław kazałData dodania komentarza: 24.05.2024, 16:45Źródło komentarza: Daniel Obajtek - kandydat widmo? "Spotkajmy się na Orlenie w Trzcianie"Autor komentarza: RZESZOWIAKTreść komentarza: Wyborcy Podkarpacia nie wybierajcie przyszłych skazanych do parlamentu europejskiego. Czy PiS na Podkarpaciu nie ma już czystych kandydatów z własnego regionu tylko podejrzanych chcących chronić się za immunitetem . Przecież Obajtek nie jest nawet z naszego województwa. Niech kandyduje z Pcimia.Data dodania komentarza: 23.05.2024, 19:15Źródło komentarza: Daniel Obajtek - kandydat widmo? "Spotkajmy się na Orlenie w Trzcianie"Autor komentarza: lózakTreść komentarza: poczekaj jeszcze 100 lat aż schody staną się zabytkiem to kasa się znajdzieData dodania komentarza: 22.05.2024, 21:13Źródło komentarza: Dotacje na rzeszowskie zabytki na prace konserwatorskieAutor komentarza: ObywatelTreść komentarza: Po co ta Borkowska tak poszła?? Chyba obrażać i poniżać ludzi!! To najlepiej potrafi. Natomiast Skoczylasowi brakuje bardzo dużo. Po pierwsze musi nauczyć się wypowiadać samodzielnie a nie z kartki czytać.Data dodania komentarza: 22.05.2024, 13:52Źródło komentarza: Aldona Napieracz przewodniczącą Rady Miasta i Gminy Głogów Młp.
Reklama
Reklama
Reklama