Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama tablice adresowe
Reklama Elżbieta Łukacijewska
Reklama Wiktoria Aleksandra Barańska
Reklama Powiat Rzeszowski

Majówka na Podkarpaciu. Uwaga na policyjne drony!

Podziel się
Oceń

Przed nami długi majowy weekend i dni wolne od pracy. Wiele osób zdecyduje się ten czas spędzić poza miejscem zamieszkania. Za kilka dni ruch na drogach znacznie się zwiększy. Aby zapewnić bezpieczeństwo wszystkim uczestnikom ruchu drogowego, policjanci będą monitorować sytuację na drogach i wykorzystywać posiadany sprzęt, w tym drona.
Majówka na Podkarpaciu. Uwaga na policyjne drony!
Policyjny dron może być oddalony o kilkaset metrów od policyjnego patrolu. Niemniej wszystko nagra, a złapany kierowca musi liczyć się z mandatem.

Źródło: KPP Lesko

Policyjne drony coraz częściej wykorzystywane są do różnych zadań. Sprawdzają się m.in. w działaniach poszukiwawczych, ale bezzałogowe statki powietrzne wykorzystywane są także przez policjantów ruchu drogowego. Przy ich wykorzystaniu funkcjonariusze monitorują stan bezpieczeństwa i ujawniają przewinienia uczestników ruchu drogowego.

Policja zapowiada, że w majówkę na podkarpackich drogach pojawi się wiele patrolów ruchu drogowego, także tych w nieoznakowanych radiowozach.

W wielu miejscach Podkarpacia, jak zapowiadają policjanci, podczas majówki pojawią się też drony. Z powietrza obserwować i rejestrować będą wszelkiego rodzaju wykroczenia. 

Bezzałogowe statki powietrzne rejestrują wykroczenia w ruchu drogowym m.in. takie jak:

  • Przejazd na czerwonym świetle
  • Niezastosowanie się do znaku STOP
  • Nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu lub omijanie pojazdu, który zatrzymał się, aby ustąpić pierwszeństwa pieszemu
  • Niewłaściwe wyprzedzanie – na podwójnej linii ciągłej lub przed i na przejściu dla pieszych albo na skrzyżowaniu
  • Nieprawidłowe zachowanie odstępu
  • Nieuprawnione korzystanie z buspasów
  • Naruszenie zakazu wjazdu za sygnalizator nadający czerwone światło na przejeździe kolejowo-drogowym
  • Korzystanie z telefonu komórkowego podczas kierowania samochodem.

Apelujemy do kierowców o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Zróbmy wszystko, aby nasz majowy wypoczynek był bezpieczny!

PRZECZYTAJ TAKŻE:


Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: jacekTreść komentarza: Obajtek to mafiozo. Widać to po jego pracy od czasów rodzinnych. Wszystkich okraść, upodlić i udawać świętego. Jeśli ludzie z podkarpacia go wybiorą to ponownie okażą się ludźmi ze średniowiecza.Data dodania komentarza: 26.05.2024, 20:21Źródło komentarza: Daniel Obajtek - kandydat widmo? "Spotkajmy się na Orlenie w Trzcianie"Autor komentarza: SzamanTreść komentarza: Wszystkich na front, siedzą na socjalach, nie pracują, tylko imprezy i rozrywki!!! Na upadlinę, bronić kraju!!!Data dodania komentarza: 26.05.2024, 11:17Źródło komentarza: Ukraińcy mieszkający w Polsce wrócą na front?Autor komentarza: wyborcaTreść komentarza: ciemny lud i tak wybierze bo Jarosław kazałData dodania komentarza: 24.05.2024, 16:45Źródło komentarza: Daniel Obajtek - kandydat widmo? "Spotkajmy się na Orlenie w Trzcianie"Autor komentarza: RZESZOWIAKTreść komentarza: Wyborcy Podkarpacia nie wybierajcie przyszłych skazanych do parlamentu europejskiego. Czy PiS na Podkarpaciu nie ma już czystych kandydatów z własnego regionu tylko podejrzanych chcących chronić się za immunitetem . Przecież Obajtek nie jest nawet z naszego województwa. Niech kandyduje z Pcimia.Data dodania komentarza: 23.05.2024, 19:15Źródło komentarza: Daniel Obajtek - kandydat widmo? "Spotkajmy się na Orlenie w Trzcianie"Autor komentarza: lózakTreść komentarza: poczekaj jeszcze 100 lat aż schody staną się zabytkiem to kasa się znajdzieData dodania komentarza: 22.05.2024, 21:13Źródło komentarza: Dotacje na rzeszowskie zabytki na prace konserwatorskieAutor komentarza: ObywatelTreść komentarza: Po co ta Borkowska tak poszła?? Chyba obrażać i poniżać ludzi!! To najlepiej potrafi. Natomiast Skoczylasowi brakuje bardzo dużo. Po pierwsze musi nauczyć się wypowiadać samodzielnie a nie z kartki czytać.Data dodania komentarza: 22.05.2024, 13:52Źródło komentarza: Aldona Napieracz przewodniczącą Rady Miasta i Gminy Głogów Młp.
Reklama
Reklama
Reklama