Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama tablice adresowe
Reklama Elżbieta Łukacijewska
Reklama Wiktoria Aleksandra Barańska
Reklama szkoły rekrutacja Powiat Rzeszowski

Długi majowy weekend w Rzeszowie? Atrakcji nie zabraknie!

Podziel się
Oceń

Już za rogiem majówka, a to oznacza czas na odpoczynek i świętowanie! W Rzeszowie szykuje się mnóstwo wydarzeń, które urozmaicą ten długi weekend. Będzie coś zarówno dla miłośników historii, jak i dla tych, którzy szukają rozrywki dla całej rodziny.
Długi majowy weekend w Rzeszowie? Atrakcji nie zabraknie!

Źródło: mat. prasowe

Patriotycznie i uroczyście

W środę na rzeszowskim rynku o godz. 12:00 rozpoczną się uroczystości związane z 20-leciem obecności Polski w Unii Europejskiej. Będzie to okazja do wspólnego odśpiewania „Ody do radości”, czyli unijnego hymnu, a także skosztowania urodzinowego tortu oraz zagrania w Europejskie Koło Fortuny.

Czwartek i piątek (2-3 maja) będą natomiast poświęcone świętom patriotycznym. W czwartek o godz. 12:00 na Rynku odbędzie się uroczyste podniesienie flagi państwowej i występ Orkiestry Wojskowej z Rzeszowa. 

Sprawdź, co jeszcze będzie się działo w Rzeszowie:

Trzeciego dnia maja o godz. 9:30 rozpocznie się msza święta w Kościele Farnym (przy Placu Farnym 5). O 10:50 wystartuje marsz Kompanii Honorowej 21. Brygady Strzelców Podhalańskich i pocztów sztandarowych na Rynek, gdzie o godz. 11:00 odbędą się uroczystości przed pomnikiem gen. Tadeusza Kościuszki. Na miejscu odegrany zostanie Hymn Polski, po czym w górę wzniesie się Flaga Państwowa. Po odczytaniu preambuły Konstytucji 3 Maja przyjdzie czas na apel pamięci i salwę honorową, a także złożenie wieńców i wiązanek kwiatów. Następnie odśpiewana zostanie pieśń reprezentacyjna Wojska Polskiego.

Festiwale, sportowe emocje i nie tylko

Na czwartek (2 maja) zaplanowano Podkarpacki Festiwal Patriotyczny im. majora Adama Kowalskiego. O 12:30 z rzeszowskiego rynku pod scenę w fosie Zamku Lubomirskich wyruszy przemarsz z Orkiestrą Wojskową w Rzeszowie. Na scenie wystąpią uczniowie Dominika Kindrat Vocal Studio, a także Robert Uchwat. Po południu odbędzie się koncert „Naprzód do boju żołnierze”, w którym wystąpią artyści z Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie pod kierunkiem Anny Czenczek. Koncert „Niepodległej” wykona Izabela Szafrańska z zespołem oraz gościnnym udziałem Marcina Sójki. Festiwalowi towarzyszyć będą wiersze mjr. Adama Kowalskiego w melorecytacjach Mateusza Witczuka, a także Rzeszowski Turniej Rycerski Zakonu Rycerzy Boju Dnia Ostatniego, stoiska militarne i historyczne. Całość zamknie plenerowy pokaz filmu „Powstaniec 1863”.

źródło: Rzeszowskie Piwnice

W czwartek odbędzie się także „Majówka z książką”, czyli organizowane przez Wojewódzką i Miejską Bibliotekę Publiczną w Rzeszowie (filia 11 przy ul. Dębickiej 170) wydarzenie dla dzieci.

Tego samego dnia w godzinach 11:00-12:00 w budynku Rzeszowskiego Domu Kultury na Przybyszówce odbędą się recyklingowe warsztaty plastyczne „Drugie życie książki”. W sobotę (4 maja) w tych samych godzinach w trakcie spotkania „Zaczytane maluchy” zaplanowano głośne czytanie i warsztaty plastyczne dla najmłodszych. Wstęp jest wolny, jednak obowiązują zapisy (e-mail: [email protected] lub nr tel: 17 86 69 479).

Na 3 maja zaplanowano także jedno z największych wydarzeń w Rzeszowie, czyli Święto Paniagi, które nieodłącznie związane jest z ulicą 3 Maja.

źródło: Rzeszowskie Piwnice

Znajdzie się też coś dla miłośników sportu. W sobotę (4 maja) o godz. 15:00 na Stadionie Miejskim w Rzeszowie (przy ul. Hetmańskiej) odbędzie się mecz 31. kolejki piłkarskiej Fortuna 1. Ligi pomiędzy Resovią, a Miedzią Legnica. Tego samego dnia o godz. 16:00 w hali sportowej Politechniki Rzeszowskiej będzie można obejrzeć mecz I ligi tenisa stołowego mężczyzn pomiędzy AZS Politechnika Rzeszowska a KSTS MOSiR Krosno.

Rzeszowskie Piwnice zapraszają na organizowany w ramach cyklu „Teatralna Sobota” spektakl rodzinny „Smok Wawelski”, który mogą obejrzeć dzieci już od 4 roku życia. Udział jest bezpłatny, trzeba tylko pobrać darmową wejściówkę.

- Pewnego razu, kolekcjoner znajduje magiczny lewy but. Postanawia odnaleźć but prawy i tak trafia do królestwa Króla Kraka, od którego dowiaduje się, iż jego gród nękany jest przez okrutnego Smoka, który codziennie pożera na śniadanie owcę. Do królestwa przybywają śmiałkowie, licząc na wygraną z bestią i zacną nagrodę. Komu uda się pokonać Smoka? Dowiecie się przychodząc na spektakl – piszą organizatorzy.

źródło: Rzeszowskie Piwnice

Na niedzielę (5 maja) z kolei zaplanowano „Rodzinny seans filmowy”. Start o godz. 15:00 w Rzeszowskich Piwnicach. Bezpłatną wejściówkę pobierzecie TUTAJ. Warto zapamiętać, aby do 2 dni przed planowanym seansem potwierdzić uczestnictwo na adres [email protected], inaczej bilety wrócą do puli.

- Rodzinny seans filmowy to cykl pokazów odbywający się w naszym kinie LED. W pierwszą niedzielę miesiąca będziemy serwować Wam najlepsze kino familijne! Tradycyjnie, nie zdradzamy tytułów, natomiast zapewniamy będą to hitowe produkcje największych amerykańskich wytwórni filmowych. Filmy dla widzów +7 lat – piszą organizatorzy.

Niedziela jest także dniem, kiedy na Rzeszowskim Rynku odbędzie się Dzień Osób z Niepełnosprawnościami organizowany przez Stowarzyszenie „For You”. O godz. 13:30 nastąpi uroczysty przemarsz ulicami Rzeszowa. Od 14:00 na Rynku będą występować: uczniowie Zespołu Szkół Muzycznych nr 1 im. K. Szymanowskiego w Rzeszowie, Self Adwokaci PZOZAZIWTZ, Marcel i Wiktor Kotuła, Bartłomiej BIBSON Filip oraz Zespół Acoustic Joy. W programie są też m.in. warsztaty rękodzielnicze i malarskie, zabawy sportowe, pokazy motocyklowe wraz z przejażdżkami, pokazy magii oraz atrakcje dla najmłodszych. Znajdziecie tam również punkty bezpłatnych porad prawnych, emerytalno-rentowych i świadczeniowych, pedagogicznych, psychologicznych i logopedycznych, a także stoiska z przekąskami. 

To tylko niektóre z wydarzeń, które odbędą się w Rzeszowie podczas długiego majowego weekendu. Zachęcamy do sprawdzenia galerii.

PRZECZYTAJ TAKŻE:

Powiązane galerie zdjęć:

Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: jacekTreść komentarza: Obajtek to mafiozo. Widać to po jego pracy od czasów rodzinnych. Wszystkich okraść, upodlić i udawać świętego. Jeśli ludzie z podkarpacia go wybiorą to ponownie okażą się ludźmi ze średniowiecza.Data dodania komentarza: 26.05.2024, 20:21Źródło komentarza: Daniel Obajtek - kandydat widmo? "Spotkajmy się na Orlenie w Trzcianie"Autor komentarza: SzamanTreść komentarza: Wszystkich na front, siedzą na socjalach, nie pracują, tylko imprezy i rozrywki!!! Na upadlinę, bronić kraju!!!Data dodania komentarza: 26.05.2024, 11:17Źródło komentarza: Ukraińcy mieszkający w Polsce wrócą na front?Autor komentarza: wyborcaTreść komentarza: ciemny lud i tak wybierze bo Jarosław kazałData dodania komentarza: 24.05.2024, 16:45Źródło komentarza: Daniel Obajtek - kandydat widmo? "Spotkajmy się na Orlenie w Trzcianie"Autor komentarza: RZESZOWIAKTreść komentarza: Wyborcy Podkarpacia nie wybierajcie przyszłych skazanych do parlamentu europejskiego. Czy PiS na Podkarpaciu nie ma już czystych kandydatów z własnego regionu tylko podejrzanych chcących chronić się za immunitetem . Przecież Obajtek nie jest nawet z naszego województwa. Niech kandyduje z Pcimia.Data dodania komentarza: 23.05.2024, 19:15Źródło komentarza: Daniel Obajtek - kandydat widmo? "Spotkajmy się na Orlenie w Trzcianie"Autor komentarza: lózakTreść komentarza: poczekaj jeszcze 100 lat aż schody staną się zabytkiem to kasa się znajdzieData dodania komentarza: 22.05.2024, 21:13Źródło komentarza: Dotacje na rzeszowskie zabytki na prace konserwatorskieAutor komentarza: ObywatelTreść komentarza: Po co ta Borkowska tak poszła?? Chyba obrażać i poniżać ludzi!! To najlepiej potrafi. Natomiast Skoczylasowi brakuje bardzo dużo. Po pierwsze musi nauczyć się wypowiadać samodzielnie a nie z kartki czytać.Data dodania komentarza: 22.05.2024, 13:52Źródło komentarza: Aldona Napieracz przewodniczącą Rady Miasta i Gminy Głogów Młp.
Reklama
Reklama
Reklama