Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama tablice adresowe
Reklama Elżbieta Łukacijewska
Reklama Wiktoria Aleksandra Barańska
Reklama szkoły rekrutacja Powiat Rzeszowski

Gratuluję Podkarpackie. Koncert w Filharmonii Podkarpackiej

Podziel się
Oceń

1 maja 2024 roku Polska obchodziła 20-lecie członkostwa w Unii Europejskiej. To wydarzenie było niezwykle ważne dla całego kraju, a w szczególności dla Podkarpacia, które w dużym stopniu skorzystało z funduszy unijnych. Z tej okazji Województwo Podkarpackie zorganizowało wyjątkowy koncert w Filharmonii Rzeszowskiej pod hasłem "Gratuluję Podkarpackie, czyli muzyczna podróż po Europie".
Gratuluję Podkarpackie. Koncert w Filharmonii Podkarpackiej
Jedną z gwiazd koncertu "Gratuluję Podkarpackie" był wokalista Łukasz "Komar Muszyński.Więcej zdjęć w naszej galerii. Link w treści artykułu.

Autor: Filip Łagowski/Halo Rzeszów

Podczas koncertu wystąpili młodzi, zdolni muzycy z różnych zakątków regionu, prezentując znane i lubiane utwory z całej Europy. W programie znalazły się m.in. takie przeboje jak "Hey na na na" (Vaya con Dios), "Dziewczyna o perłowych włosach" (Omega), "Malovany dzbanku" (H. Vindrackova), "My Friend the wind" (D. Rusos) czy "Bailamos" (E. Iglesias).

ZOBACZ ZDJĘCIA Z KONCERTU "GRATULUJĘ PODKARPACKIE":

Koncert był nie tylko okazją do świętowania rocznicy, ale również do refleksji nad przeszłością i przyszłością Polski w Unii Europejskiej. Marszałek Województwa Podkarpackiego, Władysław Ortyl, podkreślił ogromną rolę funduszy unijnych w rozwoju regionu.  - Dzięki nim udało nam się zrealizować wiele inwestycji, które poprawiły jakość życia mieszkańców Podkarpacia  - mówił marszałek. - Fundusze unijne nauczyły nas również jak planować, przygotowywać strategie i projekty, co jest niezwykle ważne dla dalszego rozwoju naszego regionu.

Oprócz występów muzycznych, podczas koncertu zaprezentowano również historie czterech Europejczyków mieszkających na Podkarpaciu. Publiczność mogła poznać ich doświadczenia i dowiedzieć się, jak Unia Europejska zmieniła ich życie.

Koncert "Gratuluję Podkarpackie" był tylko jednym z wielu wydarzeń organizowanych w regionie z okazji 20-lecia członkostwa Polski w Unii Europejskiej. W dniach 10-12 maja odbędą się Dni Otwartych Funduszy Europejskich, podczas których będzie można zwiedzać różne instytucje wsparte unijnymi środkami. W programie Dni Otwartych Funduszy Europejskich znajdą się również warsztaty dla dzieci i młodzieży, koncerty, rajdy rowerowe, turnieje sportowe i wiele innych atrakcji.

20-lecie Polski w Unii Europejskiej to czas wielkich zmian i rozwoju. Podkarpacie jest doskonałym przykładem tego, jak Unia Europejska może pozytywnie wpływać na życie ludzi. Koncert "Gratuluję Podkarpackie" i Dni Otwartych Funduszy Europejskich to doskonałe okazje, aby świętować ten wyjątkowy jubileusz i spojrzeć w przyszłość z optymizmem.

Powiązane galerie zdjęć:

Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: jacekTreść komentarza: Obajtek to mafiozo. Widać to po jego pracy od czasów rodzinnych. Wszystkich okraść, upodlić i udawać świętego. Jeśli ludzie z podkarpacia go wybiorą to ponownie okażą się ludźmi ze średniowiecza.Data dodania komentarza: 26.05.2024, 20:21Źródło komentarza: Daniel Obajtek - kandydat widmo? "Spotkajmy się na Orlenie w Trzcianie"Autor komentarza: SzamanTreść komentarza: Wszystkich na front, siedzą na socjalach, nie pracują, tylko imprezy i rozrywki!!! Na upadlinę, bronić kraju!!!Data dodania komentarza: 26.05.2024, 11:17Źródło komentarza: Ukraińcy mieszkający w Polsce wrócą na front?Autor komentarza: wyborcaTreść komentarza: ciemny lud i tak wybierze bo Jarosław kazałData dodania komentarza: 24.05.2024, 16:45Źródło komentarza: Daniel Obajtek - kandydat widmo? "Spotkajmy się na Orlenie w Trzcianie"Autor komentarza: RZESZOWIAKTreść komentarza: Wyborcy Podkarpacia nie wybierajcie przyszłych skazanych do parlamentu europejskiego. Czy PiS na Podkarpaciu nie ma już czystych kandydatów z własnego regionu tylko podejrzanych chcących chronić się za immunitetem . Przecież Obajtek nie jest nawet z naszego województwa. Niech kandyduje z Pcimia.Data dodania komentarza: 23.05.2024, 19:15Źródło komentarza: Daniel Obajtek - kandydat widmo? "Spotkajmy się na Orlenie w Trzcianie"Autor komentarza: lózakTreść komentarza: poczekaj jeszcze 100 lat aż schody staną się zabytkiem to kasa się znajdzieData dodania komentarza: 22.05.2024, 21:13Źródło komentarza: Dotacje na rzeszowskie zabytki na prace konserwatorskieAutor komentarza: ObywatelTreść komentarza: Po co ta Borkowska tak poszła?? Chyba obrażać i poniżać ludzi!! To najlepiej potrafi. Natomiast Skoczylasowi brakuje bardzo dużo. Po pierwsze musi nauczyć się wypowiadać samodzielnie a nie z kartki czytać.Data dodania komentarza: 22.05.2024, 13:52Źródło komentarza: Aldona Napieracz przewodniczącą Rady Miasta i Gminy Głogów Młp.
Reklama
Reklama
Reklama