Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama
Reklama
Reklama Powiat Rzeszowski

Podkarpacka policja podsumowała majowy weekend

Podziel się
Oceń

W trakcie majowego weekendu na terenie Podkarpacia doszło do 35 wypadków drogowych, w wyniku których poszkodowanych zostało 39 osób. Na szczęście, żadne z tych zdarzeń nie zakończyło się tragicznie.
Podkarpacka policja podsumowała majowy weekend

Źródło: Archiwum

Długi majowy weekend dla funkcjonariuszy policji w województwie podkarpackim był okresem intensywnej pracy na rzecz zapewnienia bezpieczeństwa wszystkim podróżującym. W ciągu tych dni, podkarpacka policja skupiła się na monitorowaniu ruchu drogowego, dbając o płynność przepływu pojazdów oraz egzekwowanie przestrzegania przepisów ruchu drogowego.

W trakcie długiego weekendu majowego, policja zwiększyła liczbę patroli na drogach, szczególnie w miejscach uznanych za niebezpieczne. Funkcjonariusze używali zaawansowanego sprzętu, w tym dronów i radiowozów z wideorejestratorami, a także ręcznych mierników prędkości, aby skutecznie kontrolować prędkość pojazdów. Nie brakowało również motocyklistów policyjnych, którzy pełnili służbę na bardziej wymagających odcinkach tras.

Podczas wielu kontroli policjanci skupiali się na wykroczeniach takich jak nieprawidłowe wyprzedzanie, wymuszanie pierwszeństwa, niewłaściwe korzystanie z pasów bezpieczeństwa oraz sposób przewożenia dzieci w pojazdach.

- W trakcie majowego weekendu na terenie Podkarpacia doszło do 35 wypadków drogowych, w wyniku których poszkodowanych zostało 39 osób. Na szczęście, żadne z tych zdarzeń nie zakończyło się tragicznie - Poinformowała Ewelina Wrona z Podkarpackiej Policji.

Jednym z największych wyzwań, przed którymi stanęli policjanci, było zatrzymanie 53 kierowców prowadzących pojazdy pod wpływem alkoholu. Mimo wielu kampanii społecznych podkreślających ryzyko związane z jazdą po spożyciu alkoholu, nadal zdarzają się osoby ignorujące te ostrzeżenia.

Od wtorku 30 kwietnia do niedzieli 5 maja, funkcjonariusze rzeszowskiej komendy interweniowali na miejscach 10 wypadków drogowych. Na szczęście z nich nikt nie zginął. Rannych zostało 11 osób. Odnotowali też 44 kolizje. Niestety, ujawnili 6 kierujących, którzy zdecydowali się na jazdę samochodem pomimo wcześniej wypitego alkoholu. Zatrzymali 1 kierującego, który zignorował sądowy wyrok i pomimo orzeczonego zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych kierował hondą.

Podkarpacka policja podkreśla, że ich priorytetem jest bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego i zapowiada kontynuację działań mających na celu eliminację wszelkich zagrożeń na drogach.


Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: PiotrTreść komentarza: Muzeum w Oświęcimiu też jest drastyczne ALE JEST, funkcjonuje i nikt nie neguje faktów historycznychData dodania komentarza: 12.07.2024, 10:57Źródło komentarza: W Domostawie stoi już kontrowersyjny Pomnik Ofiar Rzezi Wołyńskiej [ZDJĘCIA, WIDEO]Autor komentarza: SzatanTreść komentarza: @Palacz nie namawia do niczego nikogo, czytaj ze zrozumieniem kobieto !!!Data dodania komentarza: 11.07.2024, 08:45Źródło komentarza: [POSŁUCHAJ] Kierowca mitsubishi zatrzymany z narkotykami - trafił do aresztuAutor komentarza: PolkaTreść komentarza: Piękny pomnik, oddaje w pełni dramat Polaków, pokazuje prawdę, jaki los spotkał Polaków z rąk ukraińskich "braci". Fałszowanie historii, propaganda proukraińska nie zmieni faktów.Data dodania komentarza: 11.07.2024, 08:44Źródło komentarza: Pomnik Rzezi Wołyńskiej. Kiedy odsłonięcie monumentu?Autor komentarza: krośniakTreść komentarza: Wielu ludzi straci pracę i to jest smutny fakt, właściciel łyknie odszkodowanie i po sprawie.Data dodania komentarza: 11.07.2024, 08:40Źródło komentarza: Pożar marketu budowlanego w Krośnie. Ponad 200 strażaków walczy z żywiołem. Na miejscu specjalny robot [ZDJĘCIA, WIDEO]Autor komentarza: Andrzej WalecTreść komentarza: Pewnie napiszą za chwilę że Rosyjska prowokacja !!! :):):):):Data dodania komentarza: 11.07.2024, 08:39Źródło komentarza: Trwa walka z pożarem w Krośnie! 32 zastępy straży pożarnej na miejscu [ZDJĘCIA]Autor komentarza: PalaczTreść komentarza: Nie obrażaj mnie to raz, po drugie twierdzisz że kraje gdzie legalizacja Marychy jest faktem są nieucywilizowanymi?! Ogarnij się! Nie namawiam to po trzecie a stwierdzam fakty! Żegnam "czytelniczko" !Data dodania komentarza: 11.07.2024, 08:37Źródło komentarza: [POSŁUCHAJ] Kierowca mitsubishi zatrzymany z narkotykami - trafił do aresztu
Reklama
Reklama
Reklama