Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama tablice adresowe
Reklama Elżbieta Łukacijewska
Reklama Wiktoria Aleksandra Barańska
Reklama szkoły rekrutacja Powiat Rzeszowski

Ponad 300 akcji podkarpackich strażaków podczas majówki

Podziel się
Oceń

Długi majowy weekend w województwie podkarpackim obfitował w liczne interwencje strażackie. Od 1 do 3 maja strażacy wyjeżdżali do ponad 300 zdarzeń, z czego 130 stanowiły pożary, głównie traw na nieużytkach, polach i łąkach. Ogień strawił łącznie blisko 10 hektarów terenów.
Ponad 300 akcji podkarpackich strażaków podczas majówki

Źródło: archiwum

Strażacy z Podkarpacia nie próżnowali również w kwestii udzielania pomocy medycznej. W długi weekend ratownicy udzielili wsparcia 50 rannym osobom.

Łącznie w akcjach ratowniczych wzięło udział 647 zastępów strażackich, co oznacza, że w walce z żywiołem i niesieniem pomocy zaangażowanych było niemal 3000 strażaków.

Mimo intensywnego czasu, strażacy z Podkarpacia wzorowo wywiązali się ze swoich obowiązków, zapewniając bezpieczeństwo mieszkańcom regionu podczas majówkowego wypoczynku.

Warto jednak pamiętać, że wiele z tych interwencji, szczególnie te związane z pożarami traw, mogło zostać unikniętych. Dlatego apelujemy o rozwagę i odpowiedzialność podczas korzystania z ognia w plenerze. Dbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych!

Powiązane galerie zdjęć:

Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: jacekTreść komentarza: Obajtek to mafiozo. Widać to po jego pracy od czasów rodzinnych. Wszystkich okraść, upodlić i udawać świętego. Jeśli ludzie z podkarpacia go wybiorą to ponownie okażą się ludźmi ze średniowiecza.Data dodania komentarza: 26.05.2024, 20:21Źródło komentarza: Daniel Obajtek - kandydat widmo? "Spotkajmy się na Orlenie w Trzcianie"Autor komentarza: SzamanTreść komentarza: Wszystkich na front, siedzą na socjalach, nie pracują, tylko imprezy i rozrywki!!! Na upadlinę, bronić kraju!!!Data dodania komentarza: 26.05.2024, 11:17Źródło komentarza: Ukraińcy mieszkający w Polsce wrócą na front?Autor komentarza: wyborcaTreść komentarza: ciemny lud i tak wybierze bo Jarosław kazałData dodania komentarza: 24.05.2024, 16:45Źródło komentarza: Daniel Obajtek - kandydat widmo? "Spotkajmy się na Orlenie w Trzcianie"Autor komentarza: RZESZOWIAKTreść komentarza: Wyborcy Podkarpacia nie wybierajcie przyszłych skazanych do parlamentu europejskiego. Czy PiS na Podkarpaciu nie ma już czystych kandydatów z własnego regionu tylko podejrzanych chcących chronić się za immunitetem . Przecież Obajtek nie jest nawet z naszego województwa. Niech kandyduje z Pcimia.Data dodania komentarza: 23.05.2024, 19:15Źródło komentarza: Daniel Obajtek - kandydat widmo? "Spotkajmy się na Orlenie w Trzcianie"Autor komentarza: lózakTreść komentarza: poczekaj jeszcze 100 lat aż schody staną się zabytkiem to kasa się znajdzieData dodania komentarza: 22.05.2024, 21:13Źródło komentarza: Dotacje na rzeszowskie zabytki na prace konserwatorskieAutor komentarza: ObywatelTreść komentarza: Po co ta Borkowska tak poszła?? Chyba obrażać i poniżać ludzi!! To najlepiej potrafi. Natomiast Skoczylasowi brakuje bardzo dużo. Po pierwsze musi nauczyć się wypowiadać samodzielnie a nie z kartki czytać.Data dodania komentarza: 22.05.2024, 13:52Źródło komentarza: Aldona Napieracz przewodniczącą Rady Miasta i Gminy Głogów Młp.
Reklama
Reklama
Reklama