Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama
Reklama Cieszanów Rock Festiwal 2024
Reklama
Reklama Powiat Rzeszowski

Zmiany w krajobrazie miasta: Bocianie gniazdo na osiedlu Zwięczyca!

Podziel się
Oceń

Na malowniczym osiedlu Zwięczyca, na ulicy Beskidzkiej, pojawił się niecodzienny widok - dwa bociany, które szybko zaczęły przygotowywać się do zakładania gniazda. Mieszkańcy osiedla nie pozostali obojętni na tę niezwykłą sytuację i postanowili podjąć działania, aby zapewnić ptakom odpowiednie warunki do zamieszkania.
Zmiany w krajobrazie miasta: Bocianie gniazdo na osiedlu Zwięczyca!

Dzięki zaangażowaniu mieszkańców oraz działaniom Rady Osiedla, sprawa została zgłoszona odpowiednim służbom oraz Konradowi Fijołkowi, Prezydentowi Rzeszowa. Ich celem było stworzenie bezpiecznej platformy pod gniazdo, która umożliwi bocianom spokojne zamieszkanie na terenie osiedla.

Przy współpracy z PGE, rozpoczął się montaż wspomnianej platformy. Jest to krok ku zapewnieniu długoterminowej obecności bocianów na terenie Zwięczycy. Warto podkreślić, że inicjatywa ta nie tylko przyczynia się do zachowania dziedzictwa przyrodniczego regionu, ale także stanowi wyraz troski o środowisko naturalne oraz ochronę gatunków zagrożonych.

Bociany od wieków są symbolem przyrody i harmonijnego współżycia człowieka z otaczającym środowiskiem. Ich obecność na osiedlu Zwięczyca staje się inspiracją do podejmowania działań proekologicznych oraz budowania świadomości ekologicznej wśród mieszkańców. Dzięki zaangażowaniu społeczności lokalnej oraz współpracy z władzami miejskimi, możliwe jest stworzenie warunków sprzyjających harmonijnemu współistnieniu człowieka i przyrody.


Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: rzeszowiakTreść komentarza: Nie dziwi ten fakt, ja nawet za kasę nie wszedłbym do tej kałuży!Data dodania komentarza: 21.07.2024, 11:37Źródło komentarza: Miejskie kąpielisko na Żwirowni zamknięte! W wodzie wykryto bakterie coliAutor komentarza: JurekTreść komentarza: Jeszcze długość przyrodzenia należy podać, i wszystkie smęty dadzą radę do Niemiec wyjechać. Instrukcja szczegółowa, nie trafiająca do obywatela.Data dodania komentarza: 19.07.2024, 19:34Źródło komentarza: Straż Graniczna zachęca podróżnych do samodzielnych odpraw na lotniskuAutor komentarza: AdamTreść komentarza: Ile miał lat ten mężczyzna wie ktośData dodania komentarza: 18.07.2024, 18:48Źródło komentarza: Rzeszów. Dramat na torach. Mężczyzna rzucił się pod pociągAutor komentarza: Zj3byTreść komentarza: Kolejna ofiara ginocentryzmu i braku opieki psychicznej nad mężczyznami. "Śmieci" mają tyrać do usaranej śmierci i nie dożyć emerytury najlepiej. Ale to baby mają źle na świecie przecież.Data dodania komentarza: 18.07.2024, 09:26Źródło komentarza: Rzeszów. Dramat na torach. Mężczyzna rzucił się pod pociągAutor komentarza: KrzysztofTreść komentarza: Nie wiem co w tym pomniku jest kontrowersyjnego uważam, że i tak jest bardzo "wyważony" w swojej treści. Tak to jest jak POLSKA nie upomina się o swoich bestialsko zamordowanych obywateli, a na Ukrainie dalej narracja jest jako narodowościowe niesnaski wręcz incydent wojenny.Data dodania komentarza: 18.07.2024, 07:45Źródło komentarza: W Domostawie stoi już kontrowersyjny Pomnik Ofiar Rzezi Wołyńskiej [ZDJĘCIA, WIDEO]Autor komentarza: BorewiczTreść komentarza: Dziwna ta woda zawsze spływa tam gdzie jest najniżej i nigdy nie płynie pod górę, ale bzdura mój komentarz został rozpoznany jako spamData dodania komentarza: 17.07.2024, 22:47Źródło komentarza: Rzeszów pod wodą! Zalane ulice i budynki, nieprzejezdne drogi! [ZDJĘCIA, WIDEO, POSŁUCHAJ]
Reklama
Reklama
Reklama