Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama tablice adresowe
Reklama Elżbieta Łukacijewska
Reklama Wiktoria Aleksandra Barańska
Reklama Powiat Rzeszowski

Rozpoczął się 63. Muzyczny Festiwal w Łańcucie [FOTO]

Podziel się
Oceń

Melomani w końcu doczekali się czasu, gdy Muzeum-Zamek w Łańcucie zaczął rozbrzmiewać kaskadą muzycznych dźwięków. W czwartek 9 maja wystartowało największe muzyczne wydarzenie w naszym regionie - 63. Muzyczny Festiwal  w Łańcucie.
Rozpoczął się 63. Muzyczny Festiwal w Łańcucie [FOTO]

Autor: Wit Hadło

Podczas czwartkowej inauguracji publiczność w Sali Balowej zobaczyła koncert Orkiestry Kameralnej Polskiego Radia Amadeusz pod batutą Agnieszki Duczmal. 

Muzycy wykonali zainspirowaną góralskim folklorem kompozycję „Na Wierchowej Polanie” Barbary Kaszuby, wspaniałe, energetyczne „Cztery pory roku Buenos Aires” argentyńskiego mistrza tango nuovo Astora Piazzoli – w tym utworze solistą był skrzypek Jaroslaw Żołnierczyk, a także „Wariacje Enigma op. 36” brytyjskiego kompozytora Edwarda Elgara.  

Zobacz naszą fotorelację

Zachwycona festiwalowa publiczność długo oklaskiwała wykonawców i nie chciała puścić ich ze sceny. Nie obyło się więc bez bisów – muzyki z filmu „Ziemia obiecana” Wojciecha Kilara i uwertury z opery „Wilhelm Tell” Gioacchino Rossiniego. Na deser zaś artyści wykonali przezabawną miniaturę „Plim plam plum”.

 Już niedługo kolejne festiwalowe koncerty. 


Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: jacekTreść komentarza: Obajtek to mafiozo. Widać to po jego pracy od czasów rodzinnych. Wszystkich okraść, upodlić i udawać świętego. Jeśli ludzie z podkarpacia go wybiorą to ponownie okażą się ludźmi ze średniowiecza.Data dodania komentarza: 26.05.2024, 20:21Źródło komentarza: Daniel Obajtek - kandydat widmo? "Spotkajmy się na Orlenie w Trzcianie"Autor komentarza: SzamanTreść komentarza: Wszystkich na front, siedzą na socjalach, nie pracują, tylko imprezy i rozrywki!!! Na upadlinę, bronić kraju!!!Data dodania komentarza: 26.05.2024, 11:17Źródło komentarza: Ukraińcy mieszkający w Polsce wrócą na front?Autor komentarza: wyborcaTreść komentarza: ciemny lud i tak wybierze bo Jarosław kazałData dodania komentarza: 24.05.2024, 16:45Źródło komentarza: Daniel Obajtek - kandydat widmo? "Spotkajmy się na Orlenie w Trzcianie"Autor komentarza: RZESZOWIAKTreść komentarza: Wyborcy Podkarpacia nie wybierajcie przyszłych skazanych do parlamentu europejskiego. Czy PiS na Podkarpaciu nie ma już czystych kandydatów z własnego regionu tylko podejrzanych chcących chronić się za immunitetem . Przecież Obajtek nie jest nawet z naszego województwa. Niech kandyduje z Pcimia.Data dodania komentarza: 23.05.2024, 19:15Źródło komentarza: Daniel Obajtek - kandydat widmo? "Spotkajmy się na Orlenie w Trzcianie"Autor komentarza: lózakTreść komentarza: poczekaj jeszcze 100 lat aż schody staną się zabytkiem to kasa się znajdzieData dodania komentarza: 22.05.2024, 21:13Źródło komentarza: Dotacje na rzeszowskie zabytki na prace konserwatorskieAutor komentarza: ObywatelTreść komentarza: Po co ta Borkowska tak poszła?? Chyba obrażać i poniżać ludzi!! To najlepiej potrafi. Natomiast Skoczylasowi brakuje bardzo dużo. Po pierwsze musi nauczyć się wypowiadać samodzielnie a nie z kartki czytać.Data dodania komentarza: 22.05.2024, 13:52Źródło komentarza: Aldona Napieracz przewodniczącą Rady Miasta i Gminy Głogów Młp.
Reklama
Reklama
Reklama