Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama
Reklama
Reklama Powiat Rzeszowski

Strażacy z OSP Rzeszów-Dębina dostaną nowy wóz strażacki

Podziel się
Oceń

Przetarg na zakup nowego lekkiego samochodu ratowniczo – gaśniczego dla Ochotniczej Straży Pożarnej Rzeszów – Dębina został rozstrzygnięty. Wybrano najkorzystniejszą ofertę spółki G&G Auto Rzeszów. Koszt samochodu to 380 tys. zł. Pieniądze pochodzą z Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego.
Strażacy z OSP Rzeszów-Dębina dostaną nowy wóz strażacki

Źródło: gov.pl (zdj. ilustracyjne)

Pozostałe środki w wysokości ok. 50 tys. zł zostaną przeznaczone na zakup umundurowania dla strażaków. 

Natomiast kilka dni temu OSP Bzianka poświeciła uroczyście samochód ratowniczo–gaśniczy. Kosztował  950 tys. zł, w tym z budżetu miasta wydano na niego 475 tys. zł. Kolejne 475 tys. zł pochodziło z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Rzeszowie. 

To niejedyne inwestycje przeciwpożarowe w Bziance. Także remiza przeszła niedawno remont i modernizację. Remont sfinansowano z budżetu miasta. W 2021 na ten cel z RBO OSP Bzianka otrzymała 300 tys. zł, a rok później 400 tys. zł. W 2023 r. - 400 tys. zł na dokończenie modernizacji budynku w ramach budżetu obywatelskiego. Łączny koszt modernizacji budynku OSP Rzeszów – Bzianka to 1,1 mln zł. 

Co jest planowane w tym roku, by wesprzeć rzeszowskie OSP? 

20 tys. zł z budżetu miasta będzie przeznaczone dla OSP Rzeszów – Bzianka na wykonanie dokumentacji projektowej garażu (wniosek na najbliższą sesję o dodatkowe 10 tys. zł). Z RBO po 400 tys. zł zostanie wydane na remont i modernizację budynków jednostek dla OSP Rzeszów – Drabinianka oraz OSP Rzeszów – Zalesie. 

O nowe samochody starają się OSP Rzeszów - Pogwizdów Nowy, a także OSP Rzeszów – Wilkowyja. Na pierwszy z wymienionych jednostka planuje wydać ok. 1 mln zł.  Obecnie ma 600 tys. zł, w tym 400 tys. zł w ramach budżetu obywatelskiego, a także dodatkowe 600 tys. zł od Wojewody Podkarpackiego w ramach środków na straże pożarne od MSWiA. Na pojazd ratowniczy OSP Rzeszów – Wilkowyja przeznaczone jest 450 tys. w tym 400 tys. zł w ramach budżetu obywatelskiego. Złożono wniosek na najbliższą sesję jeszcze o dodatkowe 50 tys. zł. Na te dwa zakupy pojazdów niebawem zostaną ogłoszone przetargi.

W sumie na dofinansowanie inwestycyjne Ochotniczych Straży Pożarnych miasto zaplanowało w tym roku sumę 2,3 mln zł.


Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: PiotrTreść komentarza: Muzeum w Oświęcimiu też jest drastyczne ALE JEST, funkcjonuje i nikt nie neguje faktów historycznychData dodania komentarza: 12.07.2024, 10:57Źródło komentarza: W Domostawie stoi już kontrowersyjny Pomnik Ofiar Rzezi Wołyńskiej [ZDJĘCIA, WIDEO]Autor komentarza: SzatanTreść komentarza: @Palacz nie namawia do niczego nikogo, czytaj ze zrozumieniem kobieto !!!Data dodania komentarza: 11.07.2024, 08:45Źródło komentarza: [POSŁUCHAJ] Kierowca mitsubishi zatrzymany z narkotykami - trafił do aresztuAutor komentarza: PolkaTreść komentarza: Piękny pomnik, oddaje w pełni dramat Polaków, pokazuje prawdę, jaki los spotkał Polaków z rąk ukraińskich "braci". Fałszowanie historii, propaganda proukraińska nie zmieni faktów.Data dodania komentarza: 11.07.2024, 08:44Źródło komentarza: Pomnik Rzezi Wołyńskiej. Kiedy odsłonięcie monumentu?Autor komentarza: krośniakTreść komentarza: Wielu ludzi straci pracę i to jest smutny fakt, właściciel łyknie odszkodowanie i po sprawie.Data dodania komentarza: 11.07.2024, 08:40Źródło komentarza: Pożar marketu budowlanego w Krośnie. Ponad 200 strażaków walczy z żywiołem. Na miejscu specjalny robot [ZDJĘCIA, WIDEO]Autor komentarza: Andrzej WalecTreść komentarza: Pewnie napiszą za chwilę że Rosyjska prowokacja !!! :):):):):Data dodania komentarza: 11.07.2024, 08:39Źródło komentarza: Trwa walka z pożarem w Krośnie! 32 zastępy straży pożarnej na miejscu [ZDJĘCIA]Autor komentarza: PalaczTreść komentarza: Nie obrażaj mnie to raz, po drugie twierdzisz że kraje gdzie legalizacja Marychy jest faktem są nieucywilizowanymi?! Ogarnij się! Nie namawiam to po trzecie a stwierdzam fakty! Żegnam "czytelniczko" !Data dodania komentarza: 11.07.2024, 08:37Źródło komentarza: [POSŁUCHAJ] Kierowca mitsubishi zatrzymany z narkotykami - trafił do aresztu
Reklama
Reklama
Reklama