Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama tablice adresowe
Reklama Elżbieta Łukacijewska
Reklama Wiktoria Aleksandra Barańska
Reklama Powiat Rzeszowski

Na 63. Muzycznym Festiwalu w Łańcucie przypomniano Charlie Chaplina [FOTO]

Podziel się
Oceń

Wydawało się, że wszyscy znają twórczość Charlie Chaplina, lecz okazało się, że niekoniecznie. Ten geniusz kina był bowiem również znakomitym muzykiem i kompozytorem, a jego kompozycje zaczarowały podkarpacką publiczność.
Łańcut festiwal

Autor: Wit Hadło

Miłośnicy muzyki filmowej wreszcie doczekali się czegoś dla siebie. Podczas drugiego koncertu w ramach 63. Muzycznego Festiwalu  w Łańcucie na scenie Filharmonii Podkarpackiej widzowie mieli okazję zetknąć się z muzyczną twórczością Charlie Chaplina. Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Podkarpackiej pod batutą dyrygenta Noama Zura zaprezentowała muzykę, którą Chaplin skomponował do swoich filmów: „Światła wielkiego miasta”, „Król w Nowym Jorku”, „Pan Verdoux”,  „Dzisiejsze czasy” oraz wielu innych. 

O tym, że był on znakomitym kompozytorem świadczy fakt, że jednego z trzech Oscarów otrzymał właśnie za ścieżkę muzyczną – do filmu „Światła Rampy”(1952). Podczas koncertu muzycy wykonali również utwory innych kompozytorów, którzy osobiście zali się z Chaplinem – m.in. George’a Gershwina, Claude’a Debussy’ego czy Igora Strawińskiego. 

Zobacz zdjęcia:

Podczas koncertu muzycy nie tylko odtwarzali wybrane utwory, lecz również podkładali muzykę graną na żywo do wyświetlanych na wielkim ekranie filmów. Na specjalne wyróżnienie zasługuje Philippe Quint, skrzypek – solista, który na scenie towarzyszył podkarpackim muzykom. Wzruszona nostalgicznymi wspomnieniami rzeszowska publiczność nagrodziła wykonawców długimi brawami. 

Następny koncert w ramach Muzycznego Festiwalu w Łańcucie odbędzie się 17 maja. Na scenie Filharmonii Podkarpackiej w Rzeszowie wystąpi hiszpańska pianistka Judith Jauregui, a towarzyszyć jej będzie Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Podkarpackiej pod batutą Tadeusza Wojciechowskiego.

 

Zobacz również:

 


Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: jacekTreść komentarza: Obajtek to mafiozo. Widać to po jego pracy od czasów rodzinnych. Wszystkich okraść, upodlić i udawać świętego. Jeśli ludzie z podkarpacia go wybiorą to ponownie okażą się ludźmi ze średniowiecza.Data dodania komentarza: 26.05.2024, 20:21Źródło komentarza: Daniel Obajtek - kandydat widmo? "Spotkajmy się na Orlenie w Trzcianie"Autor komentarza: SzamanTreść komentarza: Wszystkich na front, siedzą na socjalach, nie pracują, tylko imprezy i rozrywki!!! Na upadlinę, bronić kraju!!!Data dodania komentarza: 26.05.2024, 11:17Źródło komentarza: Ukraińcy mieszkający w Polsce wrócą na front?Autor komentarza: wyborcaTreść komentarza: ciemny lud i tak wybierze bo Jarosław kazałData dodania komentarza: 24.05.2024, 16:45Źródło komentarza: Daniel Obajtek - kandydat widmo? "Spotkajmy się na Orlenie w Trzcianie"Autor komentarza: RZESZOWIAKTreść komentarza: Wyborcy Podkarpacia nie wybierajcie przyszłych skazanych do parlamentu europejskiego. Czy PiS na Podkarpaciu nie ma już czystych kandydatów z własnego regionu tylko podejrzanych chcących chronić się za immunitetem . Przecież Obajtek nie jest nawet z naszego województwa. Niech kandyduje z Pcimia.Data dodania komentarza: 23.05.2024, 19:15Źródło komentarza: Daniel Obajtek - kandydat widmo? "Spotkajmy się na Orlenie w Trzcianie"Autor komentarza: lózakTreść komentarza: poczekaj jeszcze 100 lat aż schody staną się zabytkiem to kasa się znajdzieData dodania komentarza: 22.05.2024, 21:13Źródło komentarza: Dotacje na rzeszowskie zabytki na prace konserwatorskieAutor komentarza: ObywatelTreść komentarza: Po co ta Borkowska tak poszła?? Chyba obrażać i poniżać ludzi!! To najlepiej potrafi. Natomiast Skoczylasowi brakuje bardzo dużo. Po pierwsze musi nauczyć się wypowiadać samodzielnie a nie z kartki czytać.Data dodania komentarza: 22.05.2024, 13:52Źródło komentarza: Aldona Napieracz przewodniczącą Rady Miasta i Gminy Głogów Młp.
Reklama
Reklama
Reklama