Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama tablice adresowe
Reklama Elżbieta Łukacijewska
Reklama Wiktoria Aleksandra Barańska
Reklama szkoły rekrutacja Powiat Rzeszowski

Tajemnicza ciężarówka policji przyjedzie do Rzeszowa

Podziel się
Oceń

Wkrótce do miasta Rzeszowa zawita nietypowy gość - „Escape van”. Ten innowacyjny projekt, mający na celu edukację i poszerzenie wiedzy na temat handlu ludźmi, wykorzystywania seksualnego oraz pracy przymusowej, przyciągnie uwagę mieszkańców już 23 maja. Projekt ten, łączący edukację z rozrywką, stanowi ważny krok w walce z tą globalną plagą.
Tajemnicza ciężarówka policji przyjedzie do Rzeszowa

Źródło: KMP Rzeszów

Organizatorami tego przedsięwzięcia są holenderska policja we współpracy z Ambasadą Królestwa Niderlandów w Polsce, Komendą Miejską Policji w Rzeszowie, Urzędem Miasta Rzeszowa oraz Międzynarodowym Stowarzyszeniem Policji IPA Region Rzeszów KMP. To wspólne wysiłki różnych instytucji, które postanowiły podjąć walkę z handlem ludźmi w nietypowy, ale skuteczny sposób.

„Escape van” będzie gościł na parkingu przy Hali Podpromie w czwartek, 23 maja, w godzinach 10-18. Zaproszeni uczniowie szkół średnich z Rzeszowa i powiatu rzeszowskiego będą mieli okazję wziąć udział w tej nietypowej formie edukacji, która jest jednocześnie świetną okazją do refleksji nad poważnym problemem.

W ramach projektu, uczestnicy zostaną poddani testowi w sztucznie wykreowanej rzeczywistości escape roomu, która odzwierciedla dramatyczne historie osób padających ofiarą handlu ludźmi. Klucz do wyjścia będzie ukryty w zagadkach związanych z losami tych osób. Scenariusze zostały opracowane na podstawie autentycznych przypadków, dostarczonych przez instytucje takie jak Biuro Prewencji, Biuro Kryminalne Komendy Głównej Policji czy Straż Graniczna.

Chociaż „Escape van” to tylko gra, pomieszczenia bardzo realistycznie odzwierciedlają warunki, w jakich przetrzymywane są ofiary handlu ludźmi. To doświadczenie może otworzyć oczy na brutalną rzeczywistość, z którą niektórzy ludzie muszą się zmagać.

Handel ludźmi to przestępstwo o skali globalnej, a Polska nie jest niestety wyjątkiem. Jest krajem pochodzenia, tranzytowym i docelowym dla ofiar tego procederu. Stanowi on współczesną formę niewolnictwa, gdzie ofiary często są wykorzystywane do pracy przymusowej lub seksualnej.

Projekt „Escape van” to nie tylko forma rozrywki, ale także ważne narzędzie edukacyjne w walce z handlem ludźmi. Przez angażowanie młodych ludzi i zwiększanie ich świadomości na ten temat, możemy razem dążyć do eliminacji tego okrutnego procederu. Dlatego też zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w tej innowacyjnej inicjatywie, która może przynieść pozytywne zmiany w społeczeństwie.


Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: jacekTreść komentarza: Obajtek to mafiozo. Widać to po jego pracy od czasów rodzinnych. Wszystkich okraść, upodlić i udawać świętego. Jeśli ludzie z podkarpacia go wybiorą to ponownie okażą się ludźmi ze średniowiecza.Data dodania komentarza: 26.05.2024, 20:21Źródło komentarza: Daniel Obajtek - kandydat widmo? "Spotkajmy się na Orlenie w Trzcianie"Autor komentarza: SzamanTreść komentarza: Wszystkich na front, siedzą na socjalach, nie pracują, tylko imprezy i rozrywki!!! Na upadlinę, bronić kraju!!!Data dodania komentarza: 26.05.2024, 11:17Źródło komentarza: Ukraińcy mieszkający w Polsce wrócą na front?Autor komentarza: wyborcaTreść komentarza: ciemny lud i tak wybierze bo Jarosław kazałData dodania komentarza: 24.05.2024, 16:45Źródło komentarza: Daniel Obajtek - kandydat widmo? "Spotkajmy się na Orlenie w Trzcianie"Autor komentarza: RZESZOWIAKTreść komentarza: Wyborcy Podkarpacia nie wybierajcie przyszłych skazanych do parlamentu europejskiego. Czy PiS na Podkarpaciu nie ma już czystych kandydatów z własnego regionu tylko podejrzanych chcących chronić się za immunitetem . Przecież Obajtek nie jest nawet z naszego województwa. Niech kandyduje z Pcimia.Data dodania komentarza: 23.05.2024, 19:15Źródło komentarza: Daniel Obajtek - kandydat widmo? "Spotkajmy się na Orlenie w Trzcianie"Autor komentarza: lózakTreść komentarza: poczekaj jeszcze 100 lat aż schody staną się zabytkiem to kasa się znajdzieData dodania komentarza: 22.05.2024, 21:13Źródło komentarza: Dotacje na rzeszowskie zabytki na prace konserwatorskieAutor komentarza: ObywatelTreść komentarza: Po co ta Borkowska tak poszła?? Chyba obrażać i poniżać ludzi!! To najlepiej potrafi. Natomiast Skoczylasowi brakuje bardzo dużo. Po pierwsze musi nauczyć się wypowiadać samodzielnie a nie z kartki czytać.Data dodania komentarza: 22.05.2024, 13:52Źródło komentarza: Aldona Napieracz przewodniczącą Rady Miasta i Gminy Głogów Młp.
Reklama
Reklama
Reklama