Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama tablice adresowe
Reklama Elżbieta Łukacijewska
Reklama Wiktoria Aleksandra Barańska
Reklama Powiat Rzeszowski

Rzeszów będzie gospodarzem Mistrzostw Europy Juniorów w skokach do wody!

Podziel się
Oceń

Mistrzostwa Europy Juniorów w skokach do wody odbędą się od 8 do 14 lipca 2024 r.  na basenie przy ul. Matuszczaka w Rzeszowie. Obecnie jest on najlepszym obiektem w Europie przeznaczonym do tego typu rywalizacji.
Rzeszów będzie gospodarzem Mistrzostw Europy Juniorów w skokach do wody!

Źródło: mat. prasowe

Udział w mistrzostwach weźmie około 300 zawodników z 25 krajów. Polskę będzie reprezentowało 8 - 10 zawodników. Trenerem reprezentacji Polski jest Grzegorz Kozdrański, na co dzień pracujący w Klubie Sportów Wodnych Stal Rzeszów, olimpijczyk z Barcelony w 1992 roku. 

- Bardzo się cieszymy, że Europejska Federacja Pływacka zdecydowała, że Mistrzostwa Europy Juniorów odbędą się właśnie w Rzeszowie. Nie byłoby to możliwe gdyby nie nasz fantastyczny, nowoczesny, przystosowany do uprawiania skoków do wody obiekt, który otworzyliśmy końcem 2022 roku – nie kryje prezydent Rzeszowa, Konrad Fijołek. 

Młodzi sportowcy w wieku 14 – 18 lat (ale mogą się zdarzyć i młodsi) będą walczyli o zwycięstwo od 8 do 14 lipca. 

Mistrzostwa Europy Juniorów są organizowane od 1967 roku. W Polsce odbyły się tylko raz. Było to w roku 2013, kiedy to młodzi Europejczycy stanęli w szranki w Poznaniu. Teraz będą rywalizowali w Rzeszowie. Miasto słynie ze skoków do wody, a dzięki infrastrukturze, profesjonalnej kadrze i utalentowanym zawodnikom ta tradycja jest podtrzymywana. Możemy się pochwalić 22-letnim olimpijczykiem. To rzeszowianin Robert Łukaszewicz, zawodnik Stali Rzeszów, który latem pojedzie na Igrzyska Olimpijskie w Paryżu.

Basen przy ul. Matuszczaka został oddany do użytku w grudniu 2022 r. Pływalnia jest wyposażona w trampoliny: 1 m, 3 m oraz wieże: 5 m, 7,5 m oraz 10 m. To stwarza możliwość profesjonalnego treningu skoczkom do wody wszystkich kategorii wiekowych. Pozwala również na organizację liczących się zawodów sportowych. Budowa obiektu pochłonęła prawie 26 mln zł. Została sfinansowana z budżetu miasta Rzeszowa, a dofinansowana z Ministerstwa Sportu i Rekreacji.


Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: jacekTreść komentarza: Obajtek to mafiozo. Widać to po jego pracy od czasów rodzinnych. Wszystkich okraść, upodlić i udawać świętego. Jeśli ludzie z podkarpacia go wybiorą to ponownie okażą się ludźmi ze średniowiecza.Data dodania komentarza: 26.05.2024, 20:21Źródło komentarza: Daniel Obajtek - kandydat widmo? "Spotkajmy się na Orlenie w Trzcianie"Autor komentarza: SzamanTreść komentarza: Wszystkich na front, siedzą na socjalach, nie pracują, tylko imprezy i rozrywki!!! Na upadlinę, bronić kraju!!!Data dodania komentarza: 26.05.2024, 11:17Źródło komentarza: Ukraińcy mieszkający w Polsce wrócą na front?Autor komentarza: wyborcaTreść komentarza: ciemny lud i tak wybierze bo Jarosław kazałData dodania komentarza: 24.05.2024, 16:45Źródło komentarza: Daniel Obajtek - kandydat widmo? "Spotkajmy się na Orlenie w Trzcianie"Autor komentarza: RZESZOWIAKTreść komentarza: Wyborcy Podkarpacia nie wybierajcie przyszłych skazanych do parlamentu europejskiego. Czy PiS na Podkarpaciu nie ma już czystych kandydatów z własnego regionu tylko podejrzanych chcących chronić się za immunitetem . Przecież Obajtek nie jest nawet z naszego województwa. Niech kandyduje z Pcimia.Data dodania komentarza: 23.05.2024, 19:15Źródło komentarza: Daniel Obajtek - kandydat widmo? "Spotkajmy się na Orlenie w Trzcianie"Autor komentarza: lózakTreść komentarza: poczekaj jeszcze 100 lat aż schody staną się zabytkiem to kasa się znajdzieData dodania komentarza: 22.05.2024, 21:13Źródło komentarza: Dotacje na rzeszowskie zabytki na prace konserwatorskieAutor komentarza: ObywatelTreść komentarza: Po co ta Borkowska tak poszła?? Chyba obrażać i poniżać ludzi!! To najlepiej potrafi. Natomiast Skoczylasowi brakuje bardzo dużo. Po pierwsze musi nauczyć się wypowiadać samodzielnie a nie z kartki czytać.Data dodania komentarza: 22.05.2024, 13:52Źródło komentarza: Aldona Napieracz przewodniczącą Rady Miasta i Gminy Głogów Młp.
Reklama
Reklama
Reklama