Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama tablice adresowe
Reklama Elżbieta Łukacijewska
Reklama Wiktoria Aleksandra Barańska
Reklama szkoły rekrutacja Powiat Rzeszowski

W mieszkaniu ks. Dominika R. znaleziono szokujące dowody!

Podziel się
Oceń

W lokalnej społeczności Święcan panuje ogromne poruszenie po aresztowaniu ks. wikariusza Dominika R., któremu postawiono zarzuty dotyczące przestępstw na tle seksualnym wobec nieletniego.
W mieszkaniu ks. Dominika R. znaleziono szokujące dowody!

10 maja br. policjanci z Jasła zatrzymali 33-letniego duchownego, który pełnił funkcję wikariusza w parafii p.w. św. Anny w Święcanach. Z ustaleń śledczych wynika, że ks. R. miał dopuścić się m.in. utrwalania nagiego wizerunku 13-latka, naruszenia jego nietykalności cielesnej oraz posiadania treści pornograficznych z udziałem nieletnich. Ale to nie jedna tego typu sprawa...

Zabezpieczono dowody - pokrzywdzonych może być więcej

Do wszczęcia śledztwa w tej sprawie doszło po zgłoszeniu od rodziców 13-letniego chłopca, którzy zaniepokojeni zachowaniem księdza wobec ich syna, powiadomili organy ścigania. Chłopiec pod pretekstem wspólnego treningu na siłowni, został zwabiony do wikarówki. Tam, ks. Dominik R., zaproponował chłopcu rozebranie się do naga i zaczął go nagrywać telefonem. Po tym wszystkim chłopiec wybiegł, a następnie o tym ohydnym i karygodnym zachowaniu zawiadomił rodziców. Ci szybko sprawę zgłosili na policję. Mundurowi pojawili się na terenie parafii jeszcze tego samego dnia. 

Podczas przeszukania mieszkania duchownego na plebanii oraz jego urządzeń elektronicznych, policjanci znaleźli dowody, które mogą sugerować, że liczba pokrzywdzonych dzieci może być większa.

W związku z zarzutami, ks. Dominik R. został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy. 

Kapłana zawieszono w funkcjach duszpasterskich 

Kuria Diecezjalna w Rzeszowie wydała komunikat, w którym poinformowała o odwołaniu duchownego z funkcji wikariusza i zawieszeniu go w obowiązkach duszpasterskich.

- W związku z decyzją Prokuratury Rejonowej w Jaśle o zatrzymaniu i aresztowaniu ks. Dominika R., wikariusza parafii w Święcanach, informujemy, iż zgodnie z przepisami obowiązującymi w Kościele, ksiądz został odwołany z funkcji wikariusza i zawieszony w funkcjach duszpasterskich. Władze kościelne deklarują pełną współpracę z organami państwa w celu wyjaśnienia wszystkich spraw związanych z zarzutami postawionymi duchownemu. Jednocześnie informujemy, że do czasu zakończenia postępowania prokuratorskiego, ze strony kościelnej nie będą udzielane żadne informacje i opinie dotyczące sprawy. Wyrażając ubolewanie z powodu czynów zarzucanych duchownemu, wyrażamy gotowość udzielenia wsparcia i wszelkiej pomocy osobom poszkodowanym – poinformował ks. Tomasz Nowak, rzecznik prasowy diecezji rzeszowskiej. 

Kuria prosi osoby poszkodowane o kontakt z delegatem ds. wykorzystania seksualnego osób małoletnich przez osoby duchowne w diecezji rzeszowskiej - ks. dr. Przemysławem Drągiem pod numerem telefonu: 510 114 164 lub elektronicznie pod adresem e-mail: [email protected].

Mieszkańcy Święcan są wstrząśnięci tą dramatyczną historią. Podczas niedzielnej mszy świętej ks. proboszcz poinformował ich o zatrzymaniu wikariusza.

33-letni duchowny pochodzi z parafii w Ropczycach-Witkowicach. Od roku był wikarym w parafii w Święcanach i uczył lekcji religii w miejscowej szkole podstawowej. Wcześniej służył w parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Jaśle oraz w parafii św. Stanisława Biskupa w Boguchwale pod Rzeszowem.

Sprawa jest w toku prowadzenia. Trwają dalsze czynności mające na celu wyjaśnienie wszystkich okoliczności zdarzenia. Kapłanowi grozi do 10 lat więzienia. 


Napisz komentarz
Komentarze
wyborca 21.05.2024 18:44
Cała Kozodrza jest z niego dumna

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: jacekTreść komentarza: Obajtek to mafiozo. Widać to po jego pracy od czasów rodzinnych. Wszystkich okraść, upodlić i udawać świętego. Jeśli ludzie z podkarpacia go wybiorą to ponownie okażą się ludźmi ze średniowiecza.Data dodania komentarza: 26.05.2024, 20:21Źródło komentarza: Daniel Obajtek - kandydat widmo? "Spotkajmy się na Orlenie w Trzcianie"Autor komentarza: SzamanTreść komentarza: Wszystkich na front, siedzą na socjalach, nie pracują, tylko imprezy i rozrywki!!! Na upadlinę, bronić kraju!!!Data dodania komentarza: 26.05.2024, 11:17Źródło komentarza: Ukraińcy mieszkający w Polsce wrócą na front?Autor komentarza: wyborcaTreść komentarza: ciemny lud i tak wybierze bo Jarosław kazałData dodania komentarza: 24.05.2024, 16:45Źródło komentarza: Daniel Obajtek - kandydat widmo? "Spotkajmy się na Orlenie w Trzcianie"Autor komentarza: RZESZOWIAKTreść komentarza: Wyborcy Podkarpacia nie wybierajcie przyszłych skazanych do parlamentu europejskiego. Czy PiS na Podkarpaciu nie ma już czystych kandydatów z własnego regionu tylko podejrzanych chcących chronić się za immunitetem . Przecież Obajtek nie jest nawet z naszego województwa. Niech kandyduje z Pcimia.Data dodania komentarza: 23.05.2024, 19:15Źródło komentarza: Daniel Obajtek - kandydat widmo? "Spotkajmy się na Orlenie w Trzcianie"Autor komentarza: lózakTreść komentarza: poczekaj jeszcze 100 lat aż schody staną się zabytkiem to kasa się znajdzieData dodania komentarza: 22.05.2024, 21:13Źródło komentarza: Dotacje na rzeszowskie zabytki na prace konserwatorskieAutor komentarza: ObywatelTreść komentarza: Po co ta Borkowska tak poszła?? Chyba obrażać i poniżać ludzi!! To najlepiej potrafi. Natomiast Skoczylasowi brakuje bardzo dużo. Po pierwsze musi nauczyć się wypowiadać samodzielnie a nie z kartki czytać.Data dodania komentarza: 22.05.2024, 13:52Źródło komentarza: Aldona Napieracz przewodniczącą Rady Miasta i Gminy Głogów Młp.
Reklama
Reklama
Reklama