Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama tablice adresowe
Reklama Elżbieta Łukacijewska
Reklama Wiktoria Aleksandra Barańska
Reklama Powiat Rzeszowski

Oszuści w natarciu! Dwie seniorki straciły 124 tys. zł

Podziel się
Oceń

W ostatnich dniach rzeszowscy policjanci odnotowali dwa przypadki oszustw na szkodę seniorek. Oszuści, podając się za funkcjonariuszy policji i członków rodziny, wyłudzili od nich łącznie 124 tysiące złotych.
Oszuści w natarciu! Dwie seniorki straciły 124 tys. zł

Źródło: archiwum

W poniedziałek (13.05.) wieczorem 78-letnia mieszkanka powiatu rzeszowskiego odebrała telefon od rzekomego syna, który twierdził, że spowodował wypadek. Oszust zażądał od seniorki 200 tysięcy złotych na "kaucję". Kobieta, dysponując jedynie 50 tysiącami złotych, przekazała je osobiście nieznajomemu mężczyźnie, który w nocy przyszedł do jej domu. Dodatkowo seniorka oddała mu biżuterię o wartości 10 tysięcy złotych. Dopiero rano, po rozmowie z prawdziwym synem, zorientowała się, że padła ofiarą oszustwa.

Tego samego dnia 88-letnia mieszkanka Rzeszowa również padła ofiarą oszustów. Fałszywa policjantka poinformowała ją o wypadku, w którym jej córka potrąciła ciężarną kobietę. Oszustka żądała 330 tysięcy złotych na "kaucję" dla córki. Seniorka, przekonana, że pomaga bliskiej osobie, przekazała 64 tysiące złotych kurierowi. Dopiero później dotarło do niej, że padła ofiarą przestępstwa.

Rzeszowska policja po raz kolejny apeluje do seniorów o ostrożność!

  • W przypadku podejrzanego telefonu należy skontaktować się z bliskimi lub zadzwonić na numer alarmowy 112.
  • Pamiętajmy, że prawdziwi policjanci nigdy nie proszą o przekazanie pieniędzy i nie informują o prowadzonych czynnościach.
  • W razie wątpliwości należy rozłączyć się i samodzielnie skontaktować się z najbliższym komisariatem policji.

Nie dajmy się oszukać!

Oprócz apelu do seniorów, policja prosi również ich rodziny o rozmowę z bliskimi i zwrócenie uwagi na potencjalne zagrożenia. Ważne jest, aby seniorzy wiedzieli, że mogą liczyć na pomoc i wsparcie swoich bliskich.

Pamiętajmy, że oszuści są bezwzględni i wykorzystują zaufanie starszych osób. Nie dajmy im się nabrać!

PRZECZYTAJ TAKŻE:


Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: jacekTreść komentarza: Obajtek to mafiozo. Widać to po jego pracy od czasów rodzinnych. Wszystkich okraść, upodlić i udawać świętego. Jeśli ludzie z podkarpacia go wybiorą to ponownie okażą się ludźmi ze średniowiecza.Data dodania komentarza: 26.05.2024, 20:21Źródło komentarza: Daniel Obajtek - kandydat widmo? "Spotkajmy się na Orlenie w Trzcianie"Autor komentarza: SzamanTreść komentarza: Wszystkich na front, siedzą na socjalach, nie pracują, tylko imprezy i rozrywki!!! Na upadlinę, bronić kraju!!!Data dodania komentarza: 26.05.2024, 11:17Źródło komentarza: Ukraińcy mieszkający w Polsce wrócą na front?Autor komentarza: wyborcaTreść komentarza: ciemny lud i tak wybierze bo Jarosław kazałData dodania komentarza: 24.05.2024, 16:45Źródło komentarza: Daniel Obajtek - kandydat widmo? "Spotkajmy się na Orlenie w Trzcianie"Autor komentarza: RZESZOWIAKTreść komentarza: Wyborcy Podkarpacia nie wybierajcie przyszłych skazanych do parlamentu europejskiego. Czy PiS na Podkarpaciu nie ma już czystych kandydatów z własnego regionu tylko podejrzanych chcących chronić się za immunitetem . Przecież Obajtek nie jest nawet z naszego województwa. Niech kandyduje z Pcimia.Data dodania komentarza: 23.05.2024, 19:15Źródło komentarza: Daniel Obajtek - kandydat widmo? "Spotkajmy się na Orlenie w Trzcianie"Autor komentarza: lózakTreść komentarza: poczekaj jeszcze 100 lat aż schody staną się zabytkiem to kasa się znajdzieData dodania komentarza: 22.05.2024, 21:13Źródło komentarza: Dotacje na rzeszowskie zabytki na prace konserwatorskieAutor komentarza: ObywatelTreść komentarza: Po co ta Borkowska tak poszła?? Chyba obrażać i poniżać ludzi!! To najlepiej potrafi. Natomiast Skoczylasowi brakuje bardzo dużo. Po pierwsze musi nauczyć się wypowiadać samodzielnie a nie z kartki czytać.Data dodania komentarza: 22.05.2024, 13:52Źródło komentarza: Aldona Napieracz przewodniczącą Rady Miasta i Gminy Głogów Młp.
Reklama
Reklama
Reklama