Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama tablice adresowe
Reklama szkoły rekrutacja Powiat Rzeszowski

Na Podkarpaciu w lipcu znowu będą wybory samorządowe

Podziel się
Oceń

Mieszkańcy czterech podkarpackich gmin ponownie wkrótce pójdą do urn w wyborach samorządowych. Wybory odbędą się 14 lipca.
Na Podkarpaciu w lipcu znowu będą wybory samorządowe

Źródło: archiwum Halo Rzeszów

W połowie lipca do wyborów samorządowych ponownie udadzą się mieszkańcy czterech gmin na Podkarpaciu. W wyborach uzupełniających w Dynowie, Pilźnie, Strzyżowie oraz Leżajsku zaistniała konieczność wyboru radnych. 

W okręgu wyborczym numer 9 do Rady Miasta Dynowa startował m.in. Zygmunt Frańczak. Zdobył mandat, zdecydowanie pokonując innych kandydatów. ALe Frańczak startował jednocześnie na burmistrza tego miasta. 21 kwietnia pokonał Ewę Hadam. 

Ustawa o samorządzie gminnym nie pozwala łączyć obu stanowisk. Stąd 14 lipca mieszkańcy Dynowa zamieszkałych przy ulicach: Bławatkowej, Błonie, Dworskiej nr 42 - 50, Działowej, Gajowej, Gen. Sikorskiego, Granicznej, Grunwaldzkiej nr domów: 34 - 82A, Igioza, Jana III Sobieskiego, Jaśminowej, Konopnickiej, Ks. Józefa Ożoga od mostu do końca: nr domów 19, i od 21A do 132, Matejki, Ogrodowej, Pawiej, 1 Maja: nr domów 22 - 22G, 26A, 26B, 26C, 26D i od nr 28 do 47b, Piotra Skargi, Plebańskiej, Podgórskiej, Polnej, Potok, Sienkiewicza, Słonecznej, Słowackiego, Stawiska, Szerokiej, Węgierskiej, Witosa, Zarzeki i Źródlanej wybiorą nowego radnego.

Nowego radnego muszą wybrać także mieszkańcy Leżajska. W okręgu 12 radnym, który został burmistrzem tego miasta, jest Krzysztof Trębacz. W Strzyżowie do urn muszą pójść wyborcy z okręgu 2 i wybrać swojego przedstawiciela w Radzie Miejskiej Strzyżowa za Agatę Gadziałę, która zaczęła kierować miastem.

Wybory uzupełniające odbędą się także w Pilźnie w okręgu wyborczym nr 3. Tutaj także radny Tadeusz Pieczonka został burmistrzem. 

Zawiadomienia o utworzeniu komitetu wyborczego i zamiarze zgłaszania kandydatów na radnych, będą przyjmowane przez Komisarza Wyborczego w Rzeszowie I i II do dnia 20 maja 2024 r. w siedzibie Delegatury Krajowego Biura Wyborczego w Rzeszowie, ul. Grunwaldzka 15 w godzinach pracy, tj. od 7:30 do 15:30.


Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: maxTreść komentarza: PO- potworna obłuda!!!Data dodania komentarza: 11.06.2024, 19:09Źródło komentarza: Elżbieta Łukacijewska triumfuje z rekordowym wynikiem. "Byli lepsi kandydaci niż pan Obajtek. Ubolewam nad tym"Autor komentarza: Klient - nie loteriaTreść komentarza: No a jak zmienić umowę z przewidywań na kołku pisanych na rozliczenie miesięczne wg wskazań własnych w eBOK? Chcę płacić miesięcznie za to co zużyję, a nie płacić za miejsce parkingowe i czekać na "obsługę" w stacjonarnym "B"iurze "O"bsługi "Klienta". Jednocześnie nieźle sobie radzą, skoro rejon Rzeszów Teren obsługuje ktoś z Mielca, a nawet w zgłaszaniu awarii Poznań mi się trafił. Sponsoring też chyba warto by ograniczyć, żeby swoje koszty zmniejszyć.Data dodania komentarza: 11.06.2024, 18:35Źródło komentarza: PGE zaprasza do udziału w Zielonej Loterii. Wygraj elektryczny samochód, hulajnogę czy rowerAutor komentarza: KubuśTreść komentarza: PIS = Pieniądze I Stołki A tak bardzo narzekają na UE Euro dolary mimo to pachną .Data dodania komentarza: 11.06.2024, 14:38Źródło komentarza: Elżbieta Łukacijewska triumfuje z rekordowym wynikiem. "Byli lepsi kandydaci niż pan Obajtek. Ubolewam nad tym"Autor komentarza: RZESZOWIAKTreść komentarza: Kolejny raz wyborcy Podkarpacia skazują region na zaściankowość. Czy muszą wygrywać ludzie nie z regionu a "spadochroniarze". Nie dość że nie "nasi" to jeszcze uchylający się za immunitetem, przestępcy. Gdyby Obajtek był niewinny to nic nie stało na przeszkodzie aby przed komisją śledczą się stawił i odpowiedział na zarzuty.Data dodania komentarza: 10.06.2024, 19:06Źródło komentarza: Tomasz Buczek w Parlamencie Europejskim. Połuboczek w SejmieAutor komentarza: KubuśTreść komentarza: Towarzystwo wzajemnej adoracji (K.K) liczy na poparcie skrajnej prawicyData dodania komentarza: 08.06.2024, 09:15Źródło komentarza: Pomnik Czynu Rewolucyjnego zostanie przekazany Stowarzyszeniu Rodzin Żołnierzy Niezłomnych PodkarpaciaAutor komentarza: ZastanawiającyTreść komentarza: Wg przekazu powstało "kolegium prezydenckie". Nie ma czegoś takiego w ustawie o samorządzie gminnym. I to jest wystarczające dla opisania obsady stołków, których im brakuje, więc tworzą nowe.Data dodania komentarza: 08.06.2024, 08:35Źródło komentarza: Złota „trójka” Konrada Fijołka
Reklama
Reklama
Reklama