Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama Advertisement
Reklama orkiestra księżniczek Rzeszów

Na Podkarpaciu w lipcu znowu będą wybory samorządowe

Podziel się
Oceń

Mieszkańcy czterech podkarpackich gmin ponownie wkrótce pójdą do urn w wyborach samorządowych. Wybory odbędą się 14 lipca.
Na Podkarpaciu w lipcu znowu będą wybory samorządowe

Źródło: archiwum Halo Rzeszów

W połowie lipca do wyborów samorządowych ponownie udadzą się mieszkańcy czterech gmin na Podkarpaciu. W wyborach uzupełniających w Dynowie, Pilźnie, Strzyżowie oraz Leżajsku zaistniała konieczność wyboru radnych. 

W okręgu wyborczym numer 9 do Rady Miasta Dynowa startował m.in. Zygmunt Frańczak. Zdobył mandat, zdecydowanie pokonując innych kandydatów. ALe Frańczak startował jednocześnie na burmistrza tego miasta. 21 kwietnia pokonał Ewę Hadam. 

Ustawa o samorządzie gminnym nie pozwala łączyć obu stanowisk. Stąd 14 lipca mieszkańcy Dynowa zamieszkałych przy ulicach: Bławatkowej, Błonie, Dworskiej nr 42 - 50, Działowej, Gajowej, Gen. Sikorskiego, Granicznej, Grunwaldzkiej nr domów: 34 - 82A, Igioza, Jana III Sobieskiego, Jaśminowej, Konopnickiej, Ks. Józefa Ożoga od mostu do końca: nr domów 19, i od 21A do 132, Matejki, Ogrodowej, Pawiej, 1 Maja: nr domów 22 - 22G, 26A, 26B, 26C, 26D i od nr 28 do 47b, Piotra Skargi, Plebańskiej, Podgórskiej, Polnej, Potok, Sienkiewicza, Słonecznej, Słowackiego, Stawiska, Szerokiej, Węgierskiej, Witosa, Zarzeki i Źródlanej wybiorą nowego radnego.

Nowego radnego muszą wybrać także mieszkańcy Leżajska. W okręgu 12 radnym, który został burmistrzem tego miasta, jest Krzysztof Trębacz. W Strzyżowie do urn muszą pójść wyborcy z okręgu 2 i wybrać swojego przedstawiciela w Radzie Miejskiej Strzyżowa za Agatę Gadziałę, która zaczęła kierować miastem.

Wybory uzupełniające odbędą się także w Pilźnie w okręgu wyborczym nr 3. Tutaj także radny Tadeusz Pieczonka został burmistrzem. 

Zawiadomienia o utworzeniu komitetu wyborczego i zamiarze zgłaszania kandydatów na radnych, będą przyjmowane przez Komisarza Wyborczego w Rzeszowie I i II do dnia 20 maja 2024 r. w siedzibie Delegatury Krajowego Biura Wyborczego w Rzeszowie, ul. Grunwaldzka 15 w godzinach pracy, tj. od 7:30 do 15:30.


Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: kolejarzTreść komentarza: tęczowy rafał , tęczowi kibice resovi ukrywający sie pod postacią twardzieli w dresachData dodania komentarza: 30.04.2025, 12:40Źródło komentarza: "Tęczowy Trzaskowski". Baner kibiców Resovii podchwycił znany polityk PiSAutor komentarza: wyborcaTreść komentarza: a jest jakis poseł który coś zrobił dla Podkarpacia? Oprócz wstydu ?Data dodania komentarza: 30.04.2025, 12:39Źródło komentarza: Radni PiS przegłosowali stanowisko Sejmiku. Poseł Gawlik: To polityka uprawiana na kłamstwie!Autor komentarza: NNTreść komentarza: To gawlik jest posłem? Człowiek całe życie się uczy. Nigdy nie słyszałem o nim żeby coś tu robił dla Rzeszowa czy Podkarpackiego wogóleData dodania komentarza: 28.04.2025, 18:51Źródło komentarza: Radni PiS przegłosowali stanowisko Sejmiku. Poseł Gawlik: To polityka uprawiana na kłamstwie!Autor komentarza: gośćTreść komentarza: jaki klub takie hasła !Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:06Źródło komentarza: "Tęczowy Trzaskowski". Baner kibiców Resovii podchwycił znany polityk PiSAutor komentarza: czfTreść komentarza: Biały terror zaczął się o rok wcześniej niż czerwony i pochłonął więcej ofiar, mordowanych w o wiele bardziej brutalny sposób. Na początku rewolucja była w rzeczywistości zbyt łaskawa i naiwna. Bolszewicy wielokrotnie okazywali wielkoduszność i pozwalali znanym i aktywnym kontrrewolucjonistom odejść wolno, tak jak np. gen. Piotr Krasnow, którego puszczono wolno za obietnicę, że nie będzie walczył przeciwko rządowi, a który potem natychmiast złamał swoją obietnicę, a potem zaś kolaborował z nazistami. Czerezwyczajki stanowiły przykrą konieczność w obliczu krwawego oporu ancien regime'u. p. art. „10 najczęstszych kłamstw na temat Rewolucji Październikowej” na naszej stronie, kłamstwo nr 4 – w dalszej części cytubemy także Marka Twaina czy gen. Gravesa z USA albo amerykańskiego ambasadoraData dodania komentarza: 24.04.2025, 08:35Źródło komentarza: Komunistyczna propaganda na ulicach Rzeszowa. Wiemy, kto za tym stoi!Autor komentarza: PogromcaRedaktorkowTreść komentarza: ale chłam, dobrze że czerwony front trzyma poziom w przeciwieństwie do dzisiejszego dziennikarstwaData dodania komentarza: 24.04.2025, 00:35Źródło komentarza: Komunistyczna propaganda na ulicach Rzeszowa. Wiemy, kto za tym stoi!
Reklama
Reklama
ReklamaAdvertisement
Reklama