Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama tablice adresowe
Reklama Powiat Rzeszowski

Dziewiąta Edycja Nocnej Jazdy Ratowników: Pomoc dla Marcelinki z Odrzykonia

Podziel się
Oceń

W nadchodzącą niedzielę, 19 maja, parking Orlen Południe w Jedliczu stanie się miejscem szczególnego wydarzenia – dziewiątej edycji akcji charytatywnej organizowanej przez strażaków OSP Dobieszyn i portal Krosno112.pl. To święto służb ratowniczych i mundurowych z całego Podkarpacia, a także okazja do wsparcia potrzebujących. W tym roku, zebrane środki będą przeznaczone na pomoc dla 7-letniej Marcelinki z Odrzykonia.
Dziewiąta Edycja Nocnej Jazdy Ratowników: Pomoc dla Marcelinki z Odrzykonia
W tym roku fundusze zbierane podczas Nocnej Jazdy Ratowników trafią do chorej Marcelinki.

Źródło: Krosno112.pl

Nocna Jazda Ratowników, stała się nieodłącznym elementem kalendarza podkarpackich imprez. Wydarzenie to nie tylko celebruje pracę służb ratowniczych i mundurowych, ale przede wszystkim jest aktem solidarności i wsparcia dla tych, którzy potrzebują pomocy.

Marcelinka, główna bohaterka tegorocznej edycji, to 7-letnia dziewczynka, która od urodzenia zmaga się z licznymi problemami zdrowotnymi. Jej choroba, wywołana aberracją chromosomu II pary 2q24.3q32.1, objawia się opóźnionym rozwojem, niepełnosprawnością intelektualną, padaczką, dysmorfiami w budowie kończyn, uszu i oczu, mikrocefalią oraz mikrognatią. Dziewczynka przeszła już pięć operacji mających na celu poprawę wzroku, słuchu oraz usunięcie przykurczy w palcach ręki.

Historia Walki i Nadziei

Od urodzenia lekarze nie dawali Marcelince szans na normalne życie. Jednak jej rodzice nie poddają się i każdego dnia walczą o jak najlepszy rozwój swojej córki. Marcelinka nie mówi, a usiadła dopiero w wieku dwóch lat. Pierwsze samodzielne kroki zaczęła stawiać dopiero na swoje piąte urodziny, jednak jej chód nadal jest niestabilny i często wymaga pomocy dorosłych.

Dziewczynka codziennie pracuje z zespołem specjalistów: logopedą, psychologiem, pedagogiem, fizjoterapeutą, terapeutą SI oraz terapeutą ręki. Jest także pod stałą opieką wielu lekarzy specjalistów, w tym neurologa, nefrologa, kardiologa, alergologa oraz otolaryngologa.

Tegoroczne wydarzenie rozpocznie się od pikniku, który obfitować będzie w liczne atrakcje zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. W programie znajdą się pokazy ratownicze, które pozwolą uczestnikom zapoznać się z pracą służb ratowniczych. Kulminacyjnym punktem dnia będzie przejazd kolumny samochodów służb ratunkowych i mundurowych z Jedlicza do Krosna.

Wsparcie dla Marcelinki

Podczas ośmiu poprzednich edycji Nocnej Jazdy Ratowników, uczestnicy pokazali swoje wielkie serca, wspierając takie dzieci jak Hania, Łukasz, Oliwka, Oluś, Grzesiek, Maja, Bartek i Paulinka. Tegoroczna zbiórka ma na celu pokrycie kosztów rehabilitacji, leczenia oraz dojazdów Marcelinki do specjalistów na kontrole pooperacyjne. Koszty te przekraczają możliwości finansowe rodziców dziewczynki, dlatego każda pomoc jest na wagę złota.

Zbiórka przeprowadzona podczas Nocnej Jazdy Ratowników pozwoli m.in. pokryć opłaty za rehabilitację, leczenie i dojazdy do specjalistów na kontrole pooperacyjne. Wpłat można dokonywać już teraz na zbiórce online (kliknij): 

Apel o Wsparcie

Rodzice Marcelinki podkreślają, jak ważne jest dla nich każde wsparcie. „Nie wiemy, co kryje się jeszcze pod nazwą choroby Marcelki i z czym przyjdzie nam się zmierzyć, dlatego robimy już teraz wszystko, żeby rozwijała się najlepiej, jak tylko jest w stanie” – mówi Katarzyna Bury, mama 7-latki.

Nocna Jazda Ratowników to wyjątkowe wydarzenie, które łączy ludzi o wielkich sercach, gotowych nieść pomoc potrzebującym. To także okazja, by docenić pracę służb ratowniczych i mundurowych, którzy na co dzień dbają o nasze bezpieczeństwo. Dołączmy do nich w niedzielę, by wspólnie wesprzeć Marcelinkę i jej rodzinę w ich codziennej walce o lepsze jutro.

WIĘCEJ SZCZEGÓŁÓW:


Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: maxTreść komentarza: PO- potworna obłuda!!!Data dodania komentarza: 11.06.2024, 19:09Źródło komentarza: Elżbieta Łukacijewska triumfuje z rekordowym wynikiem. "Byli lepsi kandydaci niż pan Obajtek. Ubolewam nad tym"Autor komentarza: Klient - nie loteriaTreść komentarza: No a jak zmienić umowę z przewidywań na kołku pisanych na rozliczenie miesięczne wg wskazań własnych w eBOK? Chcę płacić miesięcznie za to co zużyję, a nie płacić za miejsce parkingowe i czekać na "obsługę" w stacjonarnym "B"iurze "O"bsługi "Klienta". Jednocześnie nieźle sobie radzą, skoro rejon Rzeszów Teren obsługuje ktoś z Mielca, a nawet w zgłaszaniu awarii Poznań mi się trafił. Sponsoring też chyba warto by ograniczyć, żeby swoje koszty zmniejszyć.Data dodania komentarza: 11.06.2024, 18:35Źródło komentarza: PGE zaprasza do udziału w Zielonej Loterii. Wygraj elektryczny samochód, hulajnogę czy rowerAutor komentarza: KubuśTreść komentarza: PIS = Pieniądze I Stołki A tak bardzo narzekają na UE Euro dolary mimo to pachną .Data dodania komentarza: 11.06.2024, 14:38Źródło komentarza: Elżbieta Łukacijewska triumfuje z rekordowym wynikiem. "Byli lepsi kandydaci niż pan Obajtek. Ubolewam nad tym"Autor komentarza: RZESZOWIAKTreść komentarza: Kolejny raz wyborcy Podkarpacia skazują region na zaściankowość. Czy muszą wygrywać ludzie nie z regionu a "spadochroniarze". Nie dość że nie "nasi" to jeszcze uchylający się za immunitetem, przestępcy. Gdyby Obajtek był niewinny to nic nie stało na przeszkodzie aby przed komisją śledczą się stawił i odpowiedział na zarzuty.Data dodania komentarza: 10.06.2024, 19:06Źródło komentarza: Tomasz Buczek w Parlamencie Europejskim. Połuboczek w SejmieAutor komentarza: KubuśTreść komentarza: Towarzystwo wzajemnej adoracji (K.K) liczy na poparcie skrajnej prawicyData dodania komentarza: 08.06.2024, 09:15Źródło komentarza: Pomnik Czynu Rewolucyjnego zostanie przekazany Stowarzyszeniu Rodzin Żołnierzy Niezłomnych PodkarpaciaAutor komentarza: ZastanawiającyTreść komentarza: Wg przekazu powstało "kolegium prezydenckie". Nie ma czegoś takiego w ustawie o samorządzie gminnym. I to jest wystarczające dla opisania obsady stołków, których im brakuje, więc tworzą nowe.Data dodania komentarza: 08.06.2024, 08:35Źródło komentarza: Złota „trójka” Konrada Fijołka
Reklama
Reklama
Reklama