Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama tablice adresowe
Reklama Powiat Rzeszowski

Awaria prądu w Rzeszowie! Pół miasta stanęło!

Podziel się
Oceń

Brak prądu w mieszkaniach, niedziałające światła drogowe, zamknięte galerie i sklepy - kilkuminutowa awaria prądu spowodowała spore utrudnienia w Rzeszowie.
Awaria prądu w Rzeszowie! Pół miasta stanęło!

Źródło: mat. PGE (zdj. ilustracyjne)

Kilkanaście minut po godzinie 12 w poniedziałek (20.05.) doszło do krótkiej, ale poważnej awarii energii elektrycznej w Rzeszowie. Jak alarmowaliście nas na [email protected] oprócz braku energii elektrycznej w waszych domach czy mieszkaniach, nie działały światła drogowe, zamknięto galerie handlowe, sklepy i supermarkety.  

W okolicy Pratt Whitney (dawne WSK) przy ul. Hetmańskiej załączyła się syrena alarmowa, która emitowała sygnał podczas awarii. W mieście zapanował nie lada chaos, a wszyscy, których dotknął blackout zaczęli zastanawiać się - co się stało? 

PGE: Blisko 48 tys. odbiorców bez prądu

- Najprawdopodobniej doszło do nieprawidłowego zadziałania zabezpieczeń wewnątrz głównych punktów zasilających podczas trwających prac planowych, które odbywają się na linii wysokiego napięcia na odcinku Krasne - Nowe Miasto w Rzeszowie - przekazała nam po godzinie 13 Ewa Wiatr, rzecznik prasowy PGE Dystrybucja.

Według danych PGE awaria trwała pięć minut od godziny 12:48 do 12:53. W ciągu pięciu minut bez prądu było blisko 48 tysięcy odbiorców - głównie mieszkańców Rzeszowa. 

Obecnie prąd powrócił do zdecydowanej większości odbiorców. Jeżeli masz dalej problemy z dostępem do energii elektrycznej, możesz zadzwonić na bezpłatną infolinię alarmową PGE pod numerem 991 i sprawdzić dokładne przyczyny awarii.

Informację o planowych włączeniach prądu sprawdzisz TUTAJ.


Napisz komentarz
Komentarze
rzeszowiak z krwi i kości 21.05.2024 09:30
Straszne, ale wszyscy przeżyli? No tak, nie było internetu i Fejsa, a bez tego nie da się żyć. Chore czasy. Kiedyś wyłączano prąd każdego dnia wieczorem, ludzie żyli, nie panikowali, przeżyli i żyją do dziś. Świat zwariował, ludzie przede wszystkim.

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: maxTreść komentarza: PO- potworna obłuda!!!Data dodania komentarza: 11.06.2024, 19:09Źródło komentarza: Elżbieta Łukacijewska triumfuje z rekordowym wynikiem. "Byli lepsi kandydaci niż pan Obajtek. Ubolewam nad tym"Autor komentarza: Klient - nie loteriaTreść komentarza: No a jak zmienić umowę z przewidywań na kołku pisanych na rozliczenie miesięczne wg wskazań własnych w eBOK? Chcę płacić miesięcznie za to co zużyję, a nie płacić za miejsce parkingowe i czekać na "obsługę" w stacjonarnym "B"iurze "O"bsługi "Klienta". Jednocześnie nieźle sobie radzą, skoro rejon Rzeszów Teren obsługuje ktoś z Mielca, a nawet w zgłaszaniu awarii Poznań mi się trafił. Sponsoring też chyba warto by ograniczyć, żeby swoje koszty zmniejszyć.Data dodania komentarza: 11.06.2024, 18:35Źródło komentarza: PGE zaprasza do udziału w Zielonej Loterii. Wygraj elektryczny samochód, hulajnogę czy rowerAutor komentarza: KubuśTreść komentarza: PIS = Pieniądze I Stołki A tak bardzo narzekają na UE Euro dolary mimo to pachną .Data dodania komentarza: 11.06.2024, 14:38Źródło komentarza: Elżbieta Łukacijewska triumfuje z rekordowym wynikiem. "Byli lepsi kandydaci niż pan Obajtek. Ubolewam nad tym"Autor komentarza: RZESZOWIAKTreść komentarza: Kolejny raz wyborcy Podkarpacia skazują region na zaściankowość. Czy muszą wygrywać ludzie nie z regionu a "spadochroniarze". Nie dość że nie "nasi" to jeszcze uchylający się za immunitetem, przestępcy. Gdyby Obajtek był niewinny to nic nie stało na przeszkodzie aby przed komisją śledczą się stawił i odpowiedział na zarzuty.Data dodania komentarza: 10.06.2024, 19:06Źródło komentarza: Tomasz Buczek w Parlamencie Europejskim. Połuboczek w SejmieAutor komentarza: KubuśTreść komentarza: Towarzystwo wzajemnej adoracji (K.K) liczy na poparcie skrajnej prawicyData dodania komentarza: 08.06.2024, 09:15Źródło komentarza: Pomnik Czynu Rewolucyjnego zostanie przekazany Stowarzyszeniu Rodzin Żołnierzy Niezłomnych PodkarpaciaAutor komentarza: ZastanawiającyTreść komentarza: Wg przekazu powstało "kolegium prezydenckie". Nie ma czegoś takiego w ustawie o samorządzie gminnym. I to jest wystarczające dla opisania obsady stołków, których im brakuje, więc tworzą nowe.Data dodania komentarza: 08.06.2024, 08:35Źródło komentarza: Złota „trójka” Konrada Fijołka
Reklama
Reklama
Reklama