Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama tablice adresowe
Reklama szkoły rekrutacja Powiat Rzeszowski

Uwaga! W środę nad Podkarpaciem bardzo silne burze!

Podziel się
Oceń

Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Rzeszowie wydało ostrzeżenie przed burzami z gradem, które prognozuje się na Podkarpaciu w środę (22 maja).
Uwaga! W środę nad Podkarpaciem bardzo silne burze!

Źródło: pixabay

IMGW wydał ostrzeżenie drugiego stopnia dla wszystkich powiatów naszego regionu, które będzie obowiązywać od południa do drugiej w nocy. Jak poinformowało Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Rzeszowie, mieszkańcy muszą być przygotowani na intensywne zjawiska atmosferyczne.

Prognozy meteorologiczne zapowiadają burze, którym towarzyszyć będą bardzo silne opady deszczu, oscylujące w granicach od 25 mm do 40 mm, a miejscami nawet do 55 mm. Dodatkowym zagrożeniem będą porywy wiatru osiągające prędkość do 80 km/h, a także miejscowe opady gradu.

Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego apeluje do mieszkańców o zachowanie szczególnej ostrożności. Zaleca się unikanie przebywania na otwartej przestrzeni podczas trwania burzy, zabezpieczenie przedmiotów znajdujących się na balkonach i tarasach oraz przygotowanie się na ewentualne przerwy w dostawie prądu.

Silne opady mogą prowadzić do lokalnych podtopień, szczególnie w miejscach o słabym odpływie wody. Kierowcy powinni być gotowi na trudne warunki drogowe, a także unikać parkowania samochodów pod drzewami i w miejscach narażonych na zalanie.

W związku z przewidywanymi zjawiskami, służby ratunkowe i jednostki straży pożarnej są w pełnej gotowości do interwencji. Wszystkie służby apelują do mieszkańców o stosowanie się do zaleceń i monitorowanie bieżących komunikatów pogodowych.

Przypominamy, że ostrzeżenie drugiego stopnia oznacza wysokie prawdopodobieństwo wystąpienia groźnych zjawisk atmosferycznych, które mogą powodować poważne straty materialne oraz stanowić zagrożenie dla zdrowia i życia ludzi.

grafika: Burze Info/Facebook


Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: maxTreść komentarza: PO- potworna obłuda!!!Data dodania komentarza: 11.06.2024, 19:09Źródło komentarza: Elżbieta Łukacijewska triumfuje z rekordowym wynikiem. "Byli lepsi kandydaci niż pan Obajtek. Ubolewam nad tym"Autor komentarza: Klient - nie loteriaTreść komentarza: No a jak zmienić umowę z przewidywań na kołku pisanych na rozliczenie miesięczne wg wskazań własnych w eBOK? Chcę płacić miesięcznie za to co zużyję, a nie płacić za miejsce parkingowe i czekać na "obsługę" w stacjonarnym "B"iurze "O"bsługi "Klienta". Jednocześnie nieźle sobie radzą, skoro rejon Rzeszów Teren obsługuje ktoś z Mielca, a nawet w zgłaszaniu awarii Poznań mi się trafił. Sponsoring też chyba warto by ograniczyć, żeby swoje koszty zmniejszyć.Data dodania komentarza: 11.06.2024, 18:35Źródło komentarza: PGE zaprasza do udziału w Zielonej Loterii. Wygraj elektryczny samochód, hulajnogę czy rowerAutor komentarza: KubuśTreść komentarza: PIS = Pieniądze I Stołki A tak bardzo narzekają na UE Euro dolary mimo to pachną .Data dodania komentarza: 11.06.2024, 14:38Źródło komentarza: Elżbieta Łukacijewska triumfuje z rekordowym wynikiem. "Byli lepsi kandydaci niż pan Obajtek. Ubolewam nad tym"Autor komentarza: RZESZOWIAKTreść komentarza: Kolejny raz wyborcy Podkarpacia skazują region na zaściankowość. Czy muszą wygrywać ludzie nie z regionu a "spadochroniarze". Nie dość że nie "nasi" to jeszcze uchylający się za immunitetem, przestępcy. Gdyby Obajtek był niewinny to nic nie stało na przeszkodzie aby przed komisją śledczą się stawił i odpowiedział na zarzuty.Data dodania komentarza: 10.06.2024, 19:06Źródło komentarza: Tomasz Buczek w Parlamencie Europejskim. Połuboczek w SejmieAutor komentarza: KubuśTreść komentarza: Towarzystwo wzajemnej adoracji (K.K) liczy na poparcie skrajnej prawicyData dodania komentarza: 08.06.2024, 09:15Źródło komentarza: Pomnik Czynu Rewolucyjnego zostanie przekazany Stowarzyszeniu Rodzin Żołnierzy Niezłomnych PodkarpaciaAutor komentarza: ZastanawiającyTreść komentarza: Wg przekazu powstało "kolegium prezydenckie". Nie ma czegoś takiego w ustawie o samorządzie gminnym. I to jest wystarczające dla opisania obsady stołków, których im brakuje, więc tworzą nowe.Data dodania komentarza: 08.06.2024, 08:35Źródło komentarza: Złota „trójka” Konrada Fijołka
Reklama
Reklama
Reklama