Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama tablice adresowe
Reklama Powiat Rzeszowski

14. emerytura: znamy datę wypłaty i wysokość świadczenia!

Podziel się
Oceń

14 emerytura, czyli dodatkowy roczny dodatek do emerytury, zostanie wypłacony seniorom jeszcze w tym roku. Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej podało planowany termin przelewów z ZUS. Chociaż jest to na razie data orientacyjna, wiele wskazuje na to, że zostanie ona dotrzymana.
14. emerytura: znamy datę wypłaty i wysokość świadczenia!

Źródło: mat. prasowe

Według zapowiedzi resortu, 14. emerytura ma zostać wypłacona we wrześniu 2024 roku. Dokładna data zostanie oficjalnie potwierdzona w rozporządzeniu Rady Ministrów, które ma zostać przyjęte do końca czerwca.

Ile wyniesie 14. emerytura?

Wysokość 14. emerytury uzależniona jest od kwoty pobieranej emerytury. Maksymalny wymiar świadczenia to 1780,96 zł brutto, czyli tyle samo co minimalna emerytura od 1 marca 2024 roku. Osoby, których świadczenie podstawowe nie przekracza 2900 zł brutto, otrzymają czternastkę w pełnej kwocie. W przypadku wyższych emerytur zostanie zastosowana zasada "złotówka za złotówkę", co oznacza, że kwota 14. emerytury będzie pomniejszana o kwotę przekroczenia 2900 zł brutto. Minimalna kwota 14. emerytury to 50 zł. Należy jednak pamiętać, że seniorzy pobierający świadczenia wyższe niż 3180,80 zł brutto nie otrzymają 14. emerytury.

Kto nie otrzyma 14. emerytury?

Oprócz wspomnianych wyżej seniorów pobierających wysokie świadczenia, z 14. emerytury zostaną wykluczeni również:

  • Sędziowie i prokuratorzy w stanie spoczynku
  • Emeryci, którzy utracili prawo do świadczenia na ostatni dzień miesiąca poprzedzającego miesiąc wypłaty 14. emerytury (np. z powodu przekroczenia progu dorabiania do emerytury).

Kiedy więcej informacji o 14. emeryturze?

Ostateczne szczegóły dotyczące 14. emerytury, w tym dokładna data wypłaty i szczegółowe kwoty dla poszczególnych grup emerytów, zostaną podane w rozporządzeniu Rady Ministrów. Dokument ten powinien zostać opublikowany do końca czerwca 2024 roku.


Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: LoxleyTreść komentarza: Jak fakt historyczny może być kontrowersyjny ukazany w bardzo łagodnym wydaniu w porównaniu z ówczesna rzeczywistością? Było, świadkowie żyją. Do dziś przeżywają tamte wydarzenia. Mają traumę. Chcą pamiętać swoich bliskich, którzy nie zdążyli uciec. Nie o zemstę chodzi, a o pamięć. Gdyby chodziło o zemstę żaden Ukrainiec nie trafiłby pod polski dach.Data dodania komentarza: 16.06.2024, 08:39Źródło komentarza: W Domostawie stoi już kontrowersyjny Pomnik Ofiar Rzezi Wołyńskiej [ZDJĘCIA, WIDEO]Autor komentarza: AdamTreść komentarza: Nareszcie. Nie o zemstę tu chodzi a o pamięć. Cieszę się szczerze.Data dodania komentarza: 14.06.2024, 18:55Źródło komentarza: W Domostawie stoi już kontrowersyjny Pomnik Ofiar Rzezi Wołyńskiej [ZDJĘCIA, WIDEO]Autor komentarza: lózakTreść komentarza: odcięli od koryta i płaczesz?Data dodania komentarza: 14.06.2024, 11:20Źródło komentarza: Elżbieta Łukacijewska triumfuje z rekordowym wynikiem. "Byli lepsi kandydaci niż pan Obajtek. Ubolewam nad tym"Autor komentarza: Magdalena doktorTreść komentarza: Teraz się przekonać jak to jest niewidziec i nie mieć kontaktu z dzieckiem przez dłuższy okres. Decyzja sądu włoskiego miała przyznaną prawowitą opiekę. Sama sobie rzuciła kłody pod nogi. Jeśli nawet nie miała dobrych relacji z byłym mężem to nie powinna utrudniać kontaktów z córką.Data dodania komentarza: 14.06.2024, 11:14Źródło komentarza: Po 3 latach odnalazł córkę w Rzeszowie. Pomógł anonimowy list!Autor komentarza: heheszkiTreść komentarza: I bardzo dobrze, raz na jakiś czas sprawiedliwośćData dodania komentarza: 14.06.2024, 07:11Źródło komentarza: Po 3 latach odnalazł córkę w Rzeszowie. Pomógł anonimowy list!Autor komentarza: rewTreść komentarza: w dalszym ciagu sytuacja dziecka jest tragiczna. teraz dla odmiany będzie pod opieka ojca, a mamusia? Dziecko potrzebuje obojga rodziców, sytuacja nie do pozazdroszczenia. Radziłbym Polkom zastanowić się 10 razy zanim pojadą żenić się za granicę.Data dodania komentarza: 13.06.2024, 23:02Źródło komentarza: Po 3 latach odnalazł córkę w Rzeszowie. Pomógł anonimowy list!
Reklama
Reklama
Reklama