Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama tablice adresowe
Reklama ZG PKS, międzygminna komunikacja samochodowa w Rzeszowie

Górno. Uczta smaków w powiecie rzeszowskim

Podziel się
Oceń

W Górnie trwają XVI Targi Żywności Tradycyjnej Festiwal Podkarpackich Smaków, na które zapraszają Marszałek Województwa Podkarpackiego Władysław Ortyl oraz Burmistrz Gminy i Miasta Sokołów Małopolski Andrzej Kraska.
Górno. Uczta smaków w powiecie rzeszowskim

Festiwal Podkarpackich Smaków to cykliczna impreza skierowana do wytwórców produktów tradycyjnych, ekologicznych i regionalnych z Województwa Podkarpackiego. Ma na celu ukazanie potencjału drzemiącego w wysokiej jakości produktach. Żywności zdrowej, opartej na tradycyjnych przepisach.

Uwagę zwracają receptury na potrawy, które nawet pokrzywę uchodzącą za pospolity chwast potrafią po odpowiednim przyrządzeniu przemienić w smaczny i zdrowy farsz do pierogów, czy też pożywną zupę. Na stołach króluje kuchnia lasowiacka z proziakami oraz flagowym „kaszakiem”, czyli słodkim wypiekiem z kaszy jaglanej lub w wersji bardziej wytrawnej z kaszą gryczaną. W przystępnych cenach dostępny jest cały asortyment miodów w nietypowych odsłonach smakowych, np. z malinami, z rokitnikiem. Na Festiwalu Podkarpackich Smaków pojawili się również serowarzy z serami dojrzewającymi, wędliniarze z tradycyjną wiejską kiełbasą, piekarze z oryginalnymi chlebami na bazie czosnku niedźwiedziego. Na Targach są praktycznie przedstawiciele całej branży gastronomicznej regionu. Festiwal to też wsparcie dla rodzinnych gospodarstw rolnych, winnic oraz manufaktur wytwarzających gatunkowe wyroby takie jak: piwa, nalewki owocowe, cydr, zestawy oryginalnych przypraw opartych na rodzimych ziołach oraz wiele innych produktów, które można odkryć odwiedzając stoiska lokalnych wytwórców żywności. Pojawili się również rękodzielnicy z rzemiosłem tradycyjnym, np. zabawki z drewna.

Zobacz zdjęciaTaka promocja przedsiębiorczości producentów żywności połączona jest z wydarzeniem kulturalnym. Synergia wzajemnego przenikania się tradycyjnych smaków odnajdywanych w zaginionych recepturach kulinarnych, reklama rodzimych producentów żywności, lokalnych Kół Gospodyń Wiejskich, a zakończywszy na występach scenicznych kapel z repertuarem folkowym i współczesnym rozrywkowym przyciąga tłumy odwiedzających.

Festiwal trwa w najlepsze, a oprócz degustacji i zakupu jedzenia… do zaoferowania ma jeszcze Występ Kapeli Ludowej z Krzemienicy, Zespołu Wokalnego „Voices” z MGOKSiR w Sokołowie Młp., zabawę taneczną z Zespołem „Cebula Band” oraz dla całych rodzin wiejską zagrodę z żywymi zwierzętami, zawody „Hobby horse”. 

Marek Kida


Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: maxTreść komentarza: PO- potworna obłuda!!!Data dodania komentarza: 11.06.2024, 19:09Źródło komentarza: Elżbieta Łukacijewska triumfuje z rekordowym wynikiem. "Byli lepsi kandydaci niż pan Obajtek. Ubolewam nad tym"Autor komentarza: Klient - nie loteriaTreść komentarza: No a jak zmienić umowę z przewidywań na kołku pisanych na rozliczenie miesięczne wg wskazań własnych w eBOK? Chcę płacić miesięcznie za to co zużyję, a nie płacić za miejsce parkingowe i czekać na "obsługę" w stacjonarnym "B"iurze "O"bsługi "Klienta". Jednocześnie nieźle sobie radzą, skoro rejon Rzeszów Teren obsługuje ktoś z Mielca, a nawet w zgłaszaniu awarii Poznań mi się trafił. Sponsoring też chyba warto by ograniczyć, żeby swoje koszty zmniejszyć.Data dodania komentarza: 11.06.2024, 18:35Źródło komentarza: PGE zaprasza do udziału w Zielonej Loterii. Wygraj elektryczny samochód, hulajnogę czy rowerAutor komentarza: KubuśTreść komentarza: PIS = Pieniądze I Stołki A tak bardzo narzekają na UE Euro dolary mimo to pachną .Data dodania komentarza: 11.06.2024, 14:38Źródło komentarza: Elżbieta Łukacijewska triumfuje z rekordowym wynikiem. "Byli lepsi kandydaci niż pan Obajtek. Ubolewam nad tym"Autor komentarza: RZESZOWIAKTreść komentarza: Kolejny raz wyborcy Podkarpacia skazują region na zaściankowość. Czy muszą wygrywać ludzie nie z regionu a "spadochroniarze". Nie dość że nie "nasi" to jeszcze uchylający się za immunitetem, przestępcy. Gdyby Obajtek był niewinny to nic nie stało na przeszkodzie aby przed komisją śledczą się stawił i odpowiedział na zarzuty.Data dodania komentarza: 10.06.2024, 19:06Źródło komentarza: Tomasz Buczek w Parlamencie Europejskim. Połuboczek w SejmieAutor komentarza: KubuśTreść komentarza: Towarzystwo wzajemnej adoracji (K.K) liczy na poparcie skrajnej prawicyData dodania komentarza: 08.06.2024, 09:15Źródło komentarza: Pomnik Czynu Rewolucyjnego zostanie przekazany Stowarzyszeniu Rodzin Żołnierzy Niezłomnych PodkarpaciaAutor komentarza: ZastanawiającyTreść komentarza: Wg przekazu powstało "kolegium prezydenckie". Nie ma czegoś takiego w ustawie o samorządzie gminnym. I to jest wystarczające dla opisania obsady stołków, których im brakuje, więc tworzą nowe.Data dodania komentarza: 08.06.2024, 08:35Źródło komentarza: Złota „trójka” Konrada Fijołka
Reklama
Reklama
Reklama