Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama
Reklama rzeszów miasto sportu 2026

Boże Ciało. W Rzeszowie procesje i koncert. Będą utrudnienia

Podziel się
Oceń

Policjanci rozpoczynają akcję pod nazwą "Boże Ciało 2024". Priorytetem działań jest zapewnienie bezpieczeństwa podróżującym drogami Rzeszowa i powiatu oraz uczestnikom uroczystości religijnych. Akcja potrwa do poniedziałku, 3 czerwca.
Boże Ciało. W Rzeszowie procesje i koncert. Będą utrudnienia

Źródło: archiwum

Do poniedziałku 3 czerwca, w ramach działań "Boże Ciało 2024", policjanci będą dbali o to, aby każdy, niezależnie od tego czy będzie wypoczywał w miejscu zamieszkania, czy też poza nim. Na drogach Rzeszowa i powiatu będzie więcej patroli ruchu drogowego. Funkcjonariusze zadbają o to, aby ruch odbywał się płynnie, zwłaszcza na głównych węzłach komunikacyjnych oraz będą dbać o bezpieczeństwo wiernych obchodzących uroczystości związane ze świętem Bożego Ciała i zaplanowanym na ten dzień koncertem „Jednego Serca, Jednego Ducha”.

Procesje Bożego Ciała w Rzeszowie

W czwartek, 30 maja, w związku z obchodami Bożego Ciała przejdą procesje. W związku z tym całkowicie lub częściowo zostaną zamknięte niektóre ulice na terenie Rzeszowa. W tych miejscach, policjanci będą kierować ruchem i organizować objazdy.

Główne uroczystości Bożego Ciała w Rzeszowie, rozpoczną się o godz. 9. W związku z tym zamknięty zostanie czasowo ruch pojazdów na Placu Farnym, gdzie odbywać się będzie uroczysta msza święta. Procesja wyruszy po mszy z Placu Farnego, następnie przejdzie ulicami 3-go Maja, Zamkową, Lisa Kuli, Cieplińskiego, Sokoła do Kościoła Ojców Bernardynów. Utrudnienia na tych ulicach mogą potrwać do godz. 12. Ulice 3-go Maja, Zamkowa i Lisa Kuli, będą w czasie przejścia procesji czasowo zamknięte dla innych uczestników ruchu.


Kolejne zgłoszone procesje wyruszą:

  • Parafia Matki Bożej Nieustającej Pomocy ul. Bursztynowa - o godz. 10.00, procesja wyjdzie z Kościoła pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Rzeszowie - Załężu, dalej ul. Ks. Jana Stączka do ul. Księżycowej, następnie ul. Załęską do skrzyżowania z ul. Rzecha (bez wejścia na skrzyżowanie) gdzie procesja się zakończy.
  • Parafia pw. Św. Józefa Kalasancjusza ul. Lwowska 125. O godz. 10.20 procesja wyjdzie z kościoła i wejdzie na ul. Mazowiecką, tam skręci w prawo do ul. Kaszubskiej, następnie wejdzie na ul. Morgową do ul. Kujawskiej do skrzyżowania z ul. Pomorską, kolejno procesja przejdzie przez przejście dla pieszych na ul. Lwowskiej do ul. Leszka Czarnego, gdzie skręci w lewo i wejdzie na ul. Anny Jagiellonki. Następnie posesja wejdzie na parking przy Ośrodku Kardiologii Zabiegowej, gdzie następie ok. godz. 12.00, zakończy się.
  • Parafia pw. Narodzenia NMP, ul. Staroniwska 78, w godzinach od 12.30 do 14.00 procesja wyruszy z kościoła parafialnego i przejdzie ulicą Staroniwską do posesji nr 18, gdzie nastąpi jej koniec;
  • Parafia pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa- Katedra Rzeszowska - ok. godz. 12.00, procesja wyruszy spod kościoła i przejdzie ul. Sikorskiego, w ul. Nowowiejską, następnie na ul. Uroczą, gdzie obok bloku nr 8 nastąpi jej zakończenie;
  • Parafia pw. Judy Tadeusza, ul. Wita Stwosza (osiedle Kmity)- w godzinach 13.15 - 15.00, procesja przejdzie ulicami Chruściela, Bohaterów, Wyspiańskiego, Wita Stwosza do kościoła;
  • Parafia Matki Bożej Śnieżnej, ul. Kazimierza Guzego 6 - procesja rozpocznie się ok. godz. 11.50. Przejdzie ulicą Budziwojską od Domu Kultury, skąd powróci na plac kościelny;
  • Parafia pw. Św. Józefa (Zwięczyca) przy ul. Pl. Św. Józefa - ok. godz. 11.15 procesja wyruszy spod kościoła przy i przejdzie ul. Jarową i ul. Beskidzką, gdzie w rejonie posesji 314 będzie jej zakończenie;

Koncert Jednego Serca jednego Ducha 

W czwartek, 30 maja w godz. 17.00 – 23.00, w Parku Sybiraków odbędzie się również koncert ,,Jednego Serca Jednego Ducha". W wydarzeniu może uczestniczyć nawet ponad kilkanaście tysięcy osób. Tak jak w latach ubiegłych, koncertu zostanie wygrodzone barierkami. W związku z tym w godzinach od 17 do północy, w rejonie ulic Krakowskiej, Okulickiego, Wyzwolenia, Ofiar Katynia, Broniewskiego, mogą wystąpić chwilowe utrudnienia w ruchu. Więcej o koncercie można przeczytać na stronach organizatora.

Policjanci informują, że dla uczestników koncertu dojeżdżających autokarami w zorganizowanych grupach, wyznaczono parkingi:
•    Galeria „Nowy Świat” ul. Krakowska 20,
•    centrum handlowe „Unimet” ul. Okulickiego 20,
•    centrum handlowe „Stara Szwalnia” ul. Okulickiego 10,
•    zajezdnia PKS ul. Wyzwolenia 6,
•    centrum handlowe „Kaufland” ul. Okulickiego 14A,
•    sklep „Lidl” ul. Krakowska 30B,
•    centrum handlowe „B1” al. Witosa 21,
•    parking parafii „Matki Boskiej Różańcowej” ul. Orla 17.

Dla uczestników dojeżdżających samochodami osobowymi przeznaczono następujące parkingi:

•    Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania ul. Sucharskiego 2,
•    wzdłuż dróg ulic: Kopaczewskiego, Sucharskiego, Broniewskiego, Ofiar Katynia – po obu stronach,
•    parking Centrum Motocyklowe (dawne Tesco) ul. Broniewskiego 1,
•    parking parafii „Podniesienia Krzyża ul. Krakowska 18,
•    centrum handlowe „Carefur – Frac” ul. Obrońców Poczty Gdańskiej 14.

Mając na uwadze właściwą organizację ruchu, policjanci przypominają o stosowaniu się do przepisów ruchu drogowego w trakcie parkowania oraz wyborze właściwego miejsca parkingowego, które nie będzie utrudniało przejazdu innym pojazdom. 

Organizatorzy będą wpuszczać widzów na teren, gdzie odbędzie się koncert od godz. 17 (organizator przewidział 6 bram wejściowych). Jednak z uwagi na duże zainteresowanie koncertem oraz w trosce o bezpieczeństwo uczestników, policjanci apelują szczególnie do grup autokarowych, o wcześniejszy przyjazd na miejsce.


Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Anna Marczak Trener KomunikacjiTreść komentarza: Piękny Kobiecy Czas!Data dodania komentarza: 9.07.2025, 13:01Źródło komentarza: Cafe Europa w Pubie Spółdzielczym. Kobiety w Centrum dyskutowały o swojej przyszłości w EuropieAutor komentarza: kolejarzTreść komentarza: w MojżeszowieData dodania komentarza: 8.07.2025, 10:18Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: prorokTreść komentarza: Poczytaj historię miasta to sie dowiesz skąd tematy żydowskie w Rzeszowie. A jak Cię to nie interesuje to zajmij się historią swojej wsi bo może akurat Twój dziadek też ma korzenie żydowskieData dodania komentarza: 4.07.2025, 19:24Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: xxxTreść komentarza: Tragedia! Izrael morduje Palestynę a "pro żydowskie" pismaki jarają się literaturą państwa zbrodniarzy! Gdzie my jesteśmy?!Data dodania komentarza: 4.07.2025, 18:26Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięci K Autor komentarza: Krystian PropolaTreść komentarza: Dziękuję, że jest Pan naszym czytelnikiem i za Pańską uwagę. Niestety nie zostanie ona uwzględniona. Pozdrawiam serdecznie, na szczęście dziś już chłodniej :)Data dodania komentarza: 4.07.2025, 10:37Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: HenTreść komentarza: Wszedłem tu tylko po to, żeby napisać, że nikogo to nie interesuje, panie doktorze Propola. Proszę się zająć tematami miasta, a nie tematami żydowskimi. Pozdrowienia gorące, bo dziś 30 stopniData dodania komentarza: 3.07.2025, 09:53Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięci
Reklama
Reklama
Reklama