Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama
Reklama nawóz ogrodowy
Nie zwlekaj!

Ostatni dzwonek na wyprawkę szkolną. Wniosek o 300 plus tylko do 30 listopada

Podziel się
Oceń

Rodzice i opiekunowie mają ostatnią szansę na złożenie wniosku o świadczenie 300+ z programu „Dobry Start”. Termin upływa 30 listopada 2025 roku. Program „Dobry Start” to jednorazowe, coroczne wsparcie w wysokości 300 zł na wyprawkę szkolną dla każdego ucznia rozpoczynającego rok szkolny.
Ostatni dzwonek na wyprawkę szkolną. Wniosek o 300 plus tylko do 30 listopada

Źródło: ZUS

Rodzice i opiekunowie mają ostatnią szansę na złożenie wniosku o świadczenie 300+ z programu „Dobry Start”. Termin upływa 30 listopada 2025 roku, po którym nie będzie już możliwości ubiegania się o wsparcie, z wyjątkiem sytuacji, gdy dziecko po ukończeniu 20 lat uzyska orzeczenie o niepełnosprawności.

Czym jest program „Dobry Start” i kto może skorzystać?


Program „Dobry Start” to jednorazowe, coroczne wsparcie w wysokości 300 zł na wyprawkę szkolną dla każdego ucznia rozpoczynającego rok szkolny. Świadczenie przysługuje bez względu na dochody, uczniom szkół do ukończenia 20. roku życia, a dzieciom niepełnosprawnym – do 24 lat.
Świadczenie wynosi 300 zł i jest przyznawane raz w roku na każde dziecko uczące się w szkole. Program nie obejmuje dzieci uczęszczających do przedszkola ani studentów. Wnioski można składać wyłącznie elektronicznie.

Rzecznika ZUS o wyjątkowych sytuacjach


– Osoby, które nie zdążą wysłać formularza w terminie, stracą prawo do otrzymania pieniędzy na wyprawkę szkolną. Wyjątkowa sytuacja dotyczy osoby, której dziecko, po ukończeniu 20. roku życia, uzyska orzeczenie o niepełnosprawności, wtedy jest możliwość złożenia wniosku po tej dacie, ale tylko w takich okolicznościach – informuje Wojciech Dyląg, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa podkarpackiego.

Statystyki i wyniki programu w województwie podkarpackim


Do końca października w województwie podkarpackim wpłynęło prawie 172 tysiące wniosków, a wypłacone kwoty przekroczyły 75 milionów złotych, co pokazuje, jak ważne jest to wsparcie dla wielu rodzin. – „Wypłaty świadczeń w naszym regionie potwierdzają duże zainteresowanie programem oraz jego skuteczność w pomocy rodzinom” – dodaje rzecznik Dyląg.

Jak i gdzie złożyć wniosek o 300 plus?


Wnioski są przyjmowane od 1 lipca do 30 listopada wyłącznie w trybie elektronicznym: przez portal PUE ZUS, aplikację mobilną mZUS, portal Emp@tia lub bankowość elektroniczną. Złożenie dokumentu do końca sierpnia gwarantuje wypłatę świadczenia do 30 września, w kolejnych miesiącach wsparcie zostanie wypłacone w ciągu 2 miesięcy od daty złożenia.

Kogo świadczenie nie obejmuje? Wyjątki i ograniczenia


Program nie przewiduje wsparcia dla dzieci uczęszczających do przedszkola, realizujących roczne przygotowanie przedszkolne (tzw. zerówkę) ani studentów. Wnioski mogą składać rodzice lub opiekunowie prawni, faktyczni, a także osoby sprawujące pieczę zastępczą.​

 

 


 


Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Natalia Treść komentarza: Jestem ciekawa, dla czego nie ma wzmianki o pociągach do Przemyśla, do którego dotarłam około 3 w nocy , zamiast 21.22??? Data dodania komentarza: 5.06.2026, 17:31 Źródło komentarza: Śmiertelne potrącenie na stacji w Sędziszowie. Środowy dramat sparaliżował ruch pociągów na Podkarpaciu Autor komentarza: cinkciarz Treść komentarza: Poszła w melanż ! Data dodania komentarza: 4.06.2026, 15:05 Źródło komentarza: Zaginęła 20-letnia Andżelika Kaczor [AKTUALIZACJA: Dziewczyna odnaleziona!] Autor komentarza: Wielki Dario Treść komentarza: Jak ja się przekopem tym zakazem tak że dokupie kilo karkówki i będzie melanzyk na kiełbasce i mięsku na pohybel czarnym i czerwonym 😂😂 Data dodania komentarza: 4.06.2026, 08:26 Źródło komentarza: Kiełbasa z grilla dopiero w sobotę? Biskupi nie udzielili dyspensy na Podkarpaciu! Autor komentarza: Jurek Treść komentarza: Odlot. Bardzo ważny artykuł, zwłaszcza dla katolików czytających ze zrozumieniem. Dla katolikow inaczej, może normalniej czytających, kompletna bzdura. A dla całej reszty, w tym mnie, kliknięcie po to, aby przekonać się co znowu obca służba odjaniepawliła. Data dodania komentarza: 3.06.2026, 23:32 Źródło komentarza: Kiełbasa z grilla dopiero w sobotę? Biskupi nie udzielili dyspensy na Podkarpaciu! Autor komentarza: Daniel W. Treść komentarza: Chłop w sukience ma mi mówić, kiedy mogę zjeść kawałek kiełbasy? :) Ludzie! Gdzie my żyjemy? A jak jestem zameldowany w Warszawie, a mieszkam w Rzeszowie to mogę skubnąć? :) Cyrk objazdowy... Data dodania komentarza: 3.06.2026, 22:08 Źródło komentarza: Kiełbasa z grilla dopiero w sobotę? Biskupi nie udzielili dyspensy na Podkarpaciu! Autor komentarza: CHWDP Treść komentarza: A może nie warto i czas zakończyć wspieranie Banderowskiej Upadliny?! Data dodania komentarza: 3.06.2026, 18:05 Źródło komentarza: Uderzmy w Rzeszów i zobaczmy, co się stanie”. Szokujące słowa rosyjskiego propagandysty wywołały burzę
Reklama
Reklamaogłoszenia halo rzeszów
Reklama
Reklama
Reklama