Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama tablice adresowe
Reklama Powiat Rzeszowski

III Otwarty Turniej Strzelecki im. mjr. Józefa Rzepki [FOTORELACJA]

Podziel się
Oceń

2 czerwca 2024 r. na terenie Gminnej Strzelnicy Sportowej „Partyzant” w Sokołowie Małopolskim odbył się III Otwarty Turniej Strzelecki im. mjr. Józefa Rzepki, organizowany przez Powiat Rzeszowski. Zawody cieszą się dużym zainteresowaniem.
III Otwarty Turniej Strzelecki im. mjr. Józefa Rzepki [FOTORELACJA]
Więcej zdjęć w naszej galerii. Link w treści artykułu.

Źródło: mat. Powiatu Rzeszowskiego

Ostatecznie do rywalizacji stanęło 79 osób, w tym 48 mężczyzn, 23 dzieci i 8 kobiet. Warto podkreślić, iż tegoroczny turniej nie tylko miał wymiar rodzinny, stanowił też znakomitą okazję do miłego spędzenia czasu. Turniej miał również charakter wojewódzki, gdyż do uczestnictwa w nim zgłosiły się osoby z wielu powiatów naszego regionu.

Władze samorządowe powiatu rzeszowskiego, organizatora tego wydarzenia, reprezentował Pan Krzysztof Jarosz Starosta Rzeszowski oraz Pan Tomasz Wojton Przewodniczący Rady Powiatu Rzeszowskiego, którzy wraz z Panem Andrzejem Kraską Burmistrzem Gminy i Miasta Sokołów Młp. rozpoczęli zmagania turniejowe. Wśród zaproszonych gości obecni byli również: Pan Karol Ożóg Wicemarszałek Województwa Podkarpackiego, a także Pan Stanisław Kula Radny Powiatu Rzeszowskiego.

ZOBACZ ZDJĘCIA Z TURNIEJU:

Po wystąpieniu zaproszonych gości, przedstawieniu przebiegu poszczególnych konkurencji oraz zasad bezpieczeństwa przystąpiono do realizacji strzelań turniejowych.

Turniej rozgrywany był w trzech kategoriach: kobiet, mężczyzn oraz młodzieży w wieku 13-18 lat. Uczestnicy strzelali z pistoletu i karabinu w pozycji stojącej i leżącej.

Zdobywcy pierwszych trzech miejsc w każdej kategorii otrzymali okolicznościowe statuetki oraz upominki reklamowe powiatu, zaś pozostali uczestnicy pamiątkowe dyplomy.

Organizatorzy wskazują też na wysoki poziom wyników. Sylwetki laureatów pokazują przy tym, że ich miejsce na podium to nie wynik przypadku, ale pasji, którą realizują od wielu lat poprzez indywidualne treningi oraz uczestnictwo w różnych formach współzawodnictwa strzeleckiego.

Zawody, poza popularyzacją strzelectwa sportowego i rozwijaniem pasji, mają również upamiętniać, postać, urodzonego w Bratkowicach, majora Józefa Rzepki, bohatera Armii Krajowej, żołnierza wyklętego.

Patron turnieju – Józef Rzepka – urodził się w Bratkowicach 22 grudnia 1913 roku, tu ukończył szkołę powszechną, a potem I Gimnazjum w Rzeszowie. Przez pewien czas studiował prawo na Uniwersytecie Warszawskim. Angażował się również w działalność ruchu ludowego, w latach 1937-38 odbył służbę wojskową w przemyskim 5. pułku strzelców podhalańskich. W czasie okupacji był m.in. dowódcą Placówki Związku Zbrojnej Bratkowice-Głogów i adiutantem Inspektoratu Rejonowego AK Rzeszów. W czasie akcji „Burza” na przełomie lipca i sierpnia 1944 roku dowodził Zgrupowaniem III Zachód. Po wyparciu Niemców działał w antykomunistycznej organizacji „Nie” oraz Delegaturze Sił Zbrojnych, brał udział m.in. w przerzucie zagrożonych aresztowaniem członków AK na Zachód. W styczniu 1947 roku wszedł w skład IV Zarządu Zrzeszenia „Wolność i Niezawisłość”, którego prezesem został Łukasz Ciepliński. Po jego rozbiciu został aresztowany i skazany na śmierć. Został zamordowany wraz z sześcioma innymi członkami zarządu WiN 1 marca 1951 roku. Ta data jest obchodzona obecnie jako Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

Starosta Krzysztof Jarosz stwierdził, że chce, aby turniej był wydarzeniem cyklicznym – narzędziem krzewienia patriotyzmu. Powiedział, że planowane jest również zbudowanie strzelnicy sportowej na terenie utworzonego przez samorząd powiatowy Parku Naukowo-Technologicznego „Rzeszów-Dworzysko”.

Laureaci III Otwartego Turnieju im. Majora Józefa Rzepki:

Kategoria kobiet

I Karolina Suska (183 p.)

II Kinga Słonka (179 p.)

III Agnieszka Kędzierska (176 p.)

Kategoria wiekowa 13 – 18 lat

I Kaja Salach (194 p.)

II Filip Kołodziej (188 p.)

III Margańska Klaudia (180 p.)

Kategoria mężczyzn

I Adam Kowalski (194 p.)

II Paweł Rykała (189 p.)

III Adam Ziobro (188 p.)

Organizatorzy turnieju serdecznie dziękują za pomoc w organizacji przedsięwzięcia: Pani Agacie Dec – Dyrektorowi Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Sokołowie Młp., Panu Grzegorzowi Kwietniowi – Prezesowi Zarządu Zakładu Komunalnego Sp. z o.o. w Sokołowie Młp., Inspektorowi Związku Strzeleckiego Łukaszowi Decowi – Dowódcy Jednostki Strzeleckiej 1914 im. ppor. Jakuba Darochy w Sokołowie Młp., Członkom Stowarzyszenia Klubu Strzelców i Kolekcjonerów Broni „Sagittarius” w Sokołowie Młp. oraz dowództwu i żołnierzom Rzeszowskiego Batalionu Obrony Terytorialnej.

Powiązane galerie zdjęć:

Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: maxTreść komentarza: PO- potworna obłuda!!!Data dodania komentarza: 11.06.2024, 19:09Źródło komentarza: Elżbieta Łukacijewska triumfuje z rekordowym wynikiem. "Byli lepsi kandydaci niż pan Obajtek. Ubolewam nad tym"Autor komentarza: Klient - nie loteriaTreść komentarza: No a jak zmienić umowę z przewidywań na kołku pisanych na rozliczenie miesięczne wg wskazań własnych w eBOK? Chcę płacić miesięcznie za to co zużyję, a nie płacić za miejsce parkingowe i czekać na "obsługę" w stacjonarnym "B"iurze "O"bsługi "Klienta". Jednocześnie nieźle sobie radzą, skoro rejon Rzeszów Teren obsługuje ktoś z Mielca, a nawet w zgłaszaniu awarii Poznań mi się trafił. Sponsoring też chyba warto by ograniczyć, żeby swoje koszty zmniejszyć.Data dodania komentarza: 11.06.2024, 18:35Źródło komentarza: PGE zaprasza do udziału w Zielonej Loterii. Wygraj elektryczny samochód, hulajnogę czy rowerAutor komentarza: KubuśTreść komentarza: PIS = Pieniądze I Stołki A tak bardzo narzekają na UE Euro dolary mimo to pachną .Data dodania komentarza: 11.06.2024, 14:38Źródło komentarza: Elżbieta Łukacijewska triumfuje z rekordowym wynikiem. "Byli lepsi kandydaci niż pan Obajtek. Ubolewam nad tym"Autor komentarza: RZESZOWIAKTreść komentarza: Kolejny raz wyborcy Podkarpacia skazują region na zaściankowość. Czy muszą wygrywać ludzie nie z regionu a "spadochroniarze". Nie dość że nie "nasi" to jeszcze uchylający się za immunitetem, przestępcy. Gdyby Obajtek był niewinny to nic nie stało na przeszkodzie aby przed komisją śledczą się stawił i odpowiedział na zarzuty.Data dodania komentarza: 10.06.2024, 19:06Źródło komentarza: Tomasz Buczek w Parlamencie Europejskim. Połuboczek w SejmieAutor komentarza: KubuśTreść komentarza: Towarzystwo wzajemnej adoracji (K.K) liczy na poparcie skrajnej prawicyData dodania komentarza: 08.06.2024, 09:15Źródło komentarza: Pomnik Czynu Rewolucyjnego zostanie przekazany Stowarzyszeniu Rodzin Żołnierzy Niezłomnych PodkarpaciaAutor komentarza: ZastanawiającyTreść komentarza: Wg przekazu powstało "kolegium prezydenckie". Nie ma czegoś takiego w ustawie o samorządzie gminnym. I to jest wystarczające dla opisania obsady stołków, których im brakuje, więc tworzą nowe.Data dodania komentarza: 08.06.2024, 08:35Źródło komentarza: Złota „trójka” Konrada Fijołka
Reklama
Reklama
Reklama