Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama Advertisement
Reklama orkiestra księżniczek Rzeszów

III Otwarty Turniej Strzelecki im. mjr. Józefa Rzepki [FOTORELACJA]

Podziel się
Oceń

2 czerwca 2024 r. na terenie Gminnej Strzelnicy Sportowej „Partyzant” w Sokołowie Małopolskim odbył się III Otwarty Turniej Strzelecki im. mjr. Józefa Rzepki, organizowany przez Powiat Rzeszowski. Zawody cieszą się dużym zainteresowaniem.
III Otwarty Turniej Strzelecki im. mjr. Józefa Rzepki [FOTORELACJA]
Więcej zdjęć w naszej galerii. Link w treści artykułu.

Źródło: mat. Powiatu Rzeszowskiego

Ostatecznie do rywalizacji stanęło 79 osób, w tym 48 mężczyzn, 23 dzieci i 8 kobiet. Warto podkreślić, iż tegoroczny turniej nie tylko miał wymiar rodzinny, stanowił też znakomitą okazję do miłego spędzenia czasu. Turniej miał również charakter wojewódzki, gdyż do uczestnictwa w nim zgłosiły się osoby z wielu powiatów naszego regionu.

Władze samorządowe powiatu rzeszowskiego, organizatora tego wydarzenia, reprezentował Pan Krzysztof Jarosz Starosta Rzeszowski oraz Pan Tomasz Wojton Przewodniczący Rady Powiatu Rzeszowskiego, którzy wraz z Panem Andrzejem Kraską Burmistrzem Gminy i Miasta Sokołów Młp. rozpoczęli zmagania turniejowe. Wśród zaproszonych gości obecni byli również: Pan Karol Ożóg Wicemarszałek Województwa Podkarpackiego, a także Pan Stanisław Kula Radny Powiatu Rzeszowskiego.

ZOBACZ ZDJĘCIA Z TURNIEJU:

Po wystąpieniu zaproszonych gości, przedstawieniu przebiegu poszczególnych konkurencji oraz zasad bezpieczeństwa przystąpiono do realizacji strzelań turniejowych.

Turniej rozgrywany był w trzech kategoriach: kobiet, mężczyzn oraz młodzieży w wieku 13-18 lat. Uczestnicy strzelali z pistoletu i karabinu w pozycji stojącej i leżącej.

Zdobywcy pierwszych trzech miejsc w każdej kategorii otrzymali okolicznościowe statuetki oraz upominki reklamowe powiatu, zaś pozostali uczestnicy pamiątkowe dyplomy.

Organizatorzy wskazują też na wysoki poziom wyników. Sylwetki laureatów pokazują przy tym, że ich miejsce na podium to nie wynik przypadku, ale pasji, którą realizują od wielu lat poprzez indywidualne treningi oraz uczestnictwo w różnych formach współzawodnictwa strzeleckiego.

Zawody, poza popularyzacją strzelectwa sportowego i rozwijaniem pasji, mają również upamiętniać, postać, urodzonego w Bratkowicach, majora Józefa Rzepki, bohatera Armii Krajowej, żołnierza wyklętego.

Patron turnieju – Józef Rzepka – urodził się w Bratkowicach 22 grudnia 1913 roku, tu ukończył szkołę powszechną, a potem I Gimnazjum w Rzeszowie. Przez pewien czas studiował prawo na Uniwersytecie Warszawskim. Angażował się również w działalność ruchu ludowego, w latach 1937-38 odbył służbę wojskową w przemyskim 5. pułku strzelców podhalańskich. W czasie okupacji był m.in. dowódcą Placówki Związku Zbrojnej Bratkowice-Głogów i adiutantem Inspektoratu Rejonowego AK Rzeszów. W czasie akcji „Burza” na przełomie lipca i sierpnia 1944 roku dowodził Zgrupowaniem III Zachód. Po wyparciu Niemców działał w antykomunistycznej organizacji „Nie” oraz Delegaturze Sił Zbrojnych, brał udział m.in. w przerzucie zagrożonych aresztowaniem członków AK na Zachód. W styczniu 1947 roku wszedł w skład IV Zarządu Zrzeszenia „Wolność i Niezawisłość”, którego prezesem został Łukasz Ciepliński. Po jego rozbiciu został aresztowany i skazany na śmierć. Został zamordowany wraz z sześcioma innymi członkami zarządu WiN 1 marca 1951 roku. Ta data jest obchodzona obecnie jako Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

Starosta Krzysztof Jarosz stwierdził, że chce, aby turniej był wydarzeniem cyklicznym – narzędziem krzewienia patriotyzmu. Powiedział, że planowane jest również zbudowanie strzelnicy sportowej na terenie utworzonego przez samorząd powiatowy Parku Naukowo-Technologicznego „Rzeszów-Dworzysko”.

Laureaci III Otwartego Turnieju im. Majora Józefa Rzepki:

Kategoria kobiet

I Karolina Suska (183 p.)

II Kinga Słonka (179 p.)

III Agnieszka Kędzierska (176 p.)

Kategoria wiekowa 13 – 18 lat

I Kaja Salach (194 p.)

II Filip Kołodziej (188 p.)

III Margańska Klaudia (180 p.)

Kategoria mężczyzn

I Adam Kowalski (194 p.)

II Paweł Rykała (189 p.)

III Adam Ziobro (188 p.)

Organizatorzy turnieju serdecznie dziękują za pomoc w organizacji przedsięwzięcia: Pani Agacie Dec – Dyrektorowi Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Sokołowie Młp., Panu Grzegorzowi Kwietniowi – Prezesowi Zarządu Zakładu Komunalnego Sp. z o.o. w Sokołowie Młp., Inspektorowi Związku Strzeleckiego Łukaszowi Decowi – Dowódcy Jednostki Strzeleckiej 1914 im. ppor. Jakuba Darochy w Sokołowie Młp., Członkom Stowarzyszenia Klubu Strzelców i Kolekcjonerów Broni „Sagittarius” w Sokołowie Młp. oraz dowództwu i żołnierzom Rzeszowskiego Batalionu Obrony Terytorialnej.

Powiązane galerie zdjęć:


Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: kolejarzTreść komentarza: tęczowy rafał , tęczowi kibice resovi ukrywający sie pod postacią twardzieli w dresachData dodania komentarza: 30.04.2025, 12:40Źródło komentarza: "Tęczowy Trzaskowski". Baner kibiców Resovii podchwycił znany polityk PiSAutor komentarza: wyborcaTreść komentarza: a jest jakis poseł który coś zrobił dla Podkarpacia? Oprócz wstydu ?Data dodania komentarza: 30.04.2025, 12:39Źródło komentarza: Radni PiS przegłosowali stanowisko Sejmiku. Poseł Gawlik: To polityka uprawiana na kłamstwie!Autor komentarza: NNTreść komentarza: To gawlik jest posłem? Człowiek całe życie się uczy. Nigdy nie słyszałem o nim żeby coś tu robił dla Rzeszowa czy Podkarpackiego wogóleData dodania komentarza: 28.04.2025, 18:51Źródło komentarza: Radni PiS przegłosowali stanowisko Sejmiku. Poseł Gawlik: To polityka uprawiana na kłamstwie!Autor komentarza: gośćTreść komentarza: jaki klub takie hasła !Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:06Źródło komentarza: "Tęczowy Trzaskowski". Baner kibiców Resovii podchwycił znany polityk PiSAutor komentarza: czfTreść komentarza: Biały terror zaczął się o rok wcześniej niż czerwony i pochłonął więcej ofiar, mordowanych w o wiele bardziej brutalny sposób. Na początku rewolucja była w rzeczywistości zbyt łaskawa i naiwna. Bolszewicy wielokrotnie okazywali wielkoduszność i pozwalali znanym i aktywnym kontrrewolucjonistom odejść wolno, tak jak np. gen. Piotr Krasnow, którego puszczono wolno za obietnicę, że nie będzie walczył przeciwko rządowi, a który potem natychmiast złamał swoją obietnicę, a potem zaś kolaborował z nazistami. Czerezwyczajki stanowiły przykrą konieczność w obliczu krwawego oporu ancien regime'u. p. art. „10 najczęstszych kłamstw na temat Rewolucji Październikowej” na naszej stronie, kłamstwo nr 4 – w dalszej części cytubemy także Marka Twaina czy gen. Gravesa z USA albo amerykańskiego ambasadoraData dodania komentarza: 24.04.2025, 08:35Źródło komentarza: Komunistyczna propaganda na ulicach Rzeszowa. Wiemy, kto za tym stoi!Autor komentarza: PogromcaRedaktorkowTreść komentarza: ale chłam, dobrze że czerwony front trzyma poziom w przeciwieństwie do dzisiejszego dziennikarstwaData dodania komentarza: 24.04.2025, 00:35Źródło komentarza: Komunistyczna propaganda na ulicach Rzeszowa. Wiemy, kto za tym stoi!
ReklamaAdvertisement
Reklama
Reklama
Reklama