Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama tablice adresowe
Reklama Powiat Rzeszowski

Ogromne zainteresowanie giełdą pracy dla osób niepełnosprawnych [ZDJĘCIA]

Podziel się
Oceń

Setki osób odwiedziły we wtorek (4 czerwca) Giełdę Pracy dla Osób z Niepełnosprawnościami organizowaną po raz kolejny przez Powiatowy Urząd Pracy w Rzeszowie i Oddział Podkarpacki Państwowego Funduszu Osób Niepełnosprawnych pod patronatem Starosty Rzeszowskiego i Wojewody Podkarpackiej.
Ogromne zainteresowanie giełdą pracy dla osób niepełnosprawnych [ZDJĘCIA]

Źródło: mat. Powiatu Rzeszowskiego

– To wydarzenie jest wspaniałą okazją skontaktowania pracodawców z osobami, dla których standardowe oferty pracy mogą być nieosiągalne. To świetna forma integracji, otwieranie drzwi osobom niepełnosprawnym, to nowe możliwości – mówiła w czasie otwarcia giełdy wojewoda podkarpacka Teresa Kubas-Hul.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Starosta Rzeszowski Krzysztof Jarosz podkreślał, że Powiat Rzeszowski od lat prowadzi wiele działań zmierzających do zapewnienia mieszkańcom miejsc pracy. Chociażby tworząc Park Naukowo-Technologiczny Rzeszów-Dworzysko samorząd powiatowy ściągał na ten teren przodujące firmy z nowoczesnych branż, które już teraz zapewniły kilka tysięcy dodatkowych miejsc pracy.

– Takie spotkania jak dzisiejsza giełda są bardzo ważne. W rozwoju firm najbardziej potrzebny jest nie tylko kapitał finansowy, ale przede wszystkim kapitał ludzki – mówił starosta Krzysztof Jarosz.

– Każde kolejne stworzone miejsce pracy dla niepełnosprawnych to sukces. Osoby z niepełnosprawnościami mają z oczywistych względów mniejsze możliwości zdobycia zatrudnienia, które dla nich jest bardzo istotnym elementem szansy na samodzielne życie. Staramy się w tym pomóc, zarówno współorganizując takie giełdy, jak i również finansując np. uzupełnianie wykształcenia – mówił z kolei Maciej Szymański, dyrektor Oddziału Podkarpackiego PFRON.

Swoje stoiska informacyjne i rekrutacyjne w sali kolumnowej Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego, gdzie organizowana była giełda, uruchomiło kilkanaście firm i instytucji zainteresowanych pozyskaniem do pracy osób niepełnosprawnych. Były sieci sklepów, zakłady produkcyjne, firmy ochrony mienia, zakłady aktywizacji zawodowej. Przygotowały one kilkadziesiąt ofert pracy w różnych zawodach.

– Takie giełdy to bardzo dobra forma kontaktu z niepełnosprawnymi poszukującymi pracy. Jest możliwość bezpośredniego skonfrontowania posiadanych umiejętności z naszymi oczekiwaniami, wymiany doświadczeń. Każda giełda przynosi wymierne efekty – zgodnie mówili obecni na rzeszowskiej giełdzie pracodawcy.

Pracowników produkcyjnych – praserów tworzyw sztucznych obsługujących maszyny, na których wytwarzane są plastikowe elementy poszukiwała firma Maxpol, w przyszłym roku obchodząca 40-lecie istnienia, specjalizująca się w produkcji z tworzyw sztucznych na potrzeby branży AGD, ogrodniczej i budowalnej. Przedstawiciele firmy kolejny raz byli obecni na giełdzie i liczyli na pozyskanie nowych pracowników. Obecnie Maxpol zatrudnia ponad 250 osób, z czego niemal połowę stanowią niepełnosprawni.

W czasie giełdy pracowników poszukiwała m.in. firma Res Gastro, prowadząca w Rzeszowie pięć restauracji znanej sieci McDonald’s. Oferty dotyczyły pracy na stanowiskach m.in. pracowników restauracyjnych, pracowników zmiany nocnej czy liderów gościnności. Pracą zarówno na miejscu, jak i również w placówkach za granicą kusiła sieć sklepów Merkury-Market, poszukująca m.in. sprzedawców, osób sprzątających, logistyków, kasjerów czy zastępców kierowników sprzedaży. Firma ma obecnie 69 marketów, także na Słowacji, Czechach, Chorwacji i Serbii, gdzie również istnieje możliwość zatrudnienia.

Oprócz firm zainteresowanych pozyskaniem nowych pracowników swoje stoiska na targach uruchomiły również instytucje zajmujące się na co dzień m.in. kwestiami zatrudnienia oraz osobami niepełnosprawnymi, m.in. Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, Zakład Ubezpieczeń Społecznych, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Rzeszowie, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, Powiatowy Zespół Orzekania o Niepełnosprawności, Wydział Polityki Społecznej Urzędu Miasta Rzeszowa czy Państwowa Inspekcja Pracy. W jednym miejscu można więc było znaleźć potencjalnego pracodawcę, jak również uzyskać fachową pomoc i poradę w kwestiach nurtujących osoby niepełnosprawne.

Powiązane galerie zdjęć:

Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: maxTreść komentarza: PO- potworna obłuda!!!Data dodania komentarza: 11.06.2024, 19:09Źródło komentarza: Elżbieta Łukacijewska triumfuje z rekordowym wynikiem. "Byli lepsi kandydaci niż pan Obajtek. Ubolewam nad tym"Autor komentarza: Klient - nie loteriaTreść komentarza: No a jak zmienić umowę z przewidywań na kołku pisanych na rozliczenie miesięczne wg wskazań własnych w eBOK? Chcę płacić miesięcznie za to co zużyję, a nie płacić za miejsce parkingowe i czekać na "obsługę" w stacjonarnym "B"iurze "O"bsługi "Klienta". Jednocześnie nieźle sobie radzą, skoro rejon Rzeszów Teren obsługuje ktoś z Mielca, a nawet w zgłaszaniu awarii Poznań mi się trafił. Sponsoring też chyba warto by ograniczyć, żeby swoje koszty zmniejszyć.Data dodania komentarza: 11.06.2024, 18:35Źródło komentarza: PGE zaprasza do udziału w Zielonej Loterii. Wygraj elektryczny samochód, hulajnogę czy rowerAutor komentarza: KubuśTreść komentarza: PIS = Pieniądze I Stołki A tak bardzo narzekają na UE Euro dolary mimo to pachną .Data dodania komentarza: 11.06.2024, 14:38Źródło komentarza: Elżbieta Łukacijewska triumfuje z rekordowym wynikiem. "Byli lepsi kandydaci niż pan Obajtek. Ubolewam nad tym"Autor komentarza: RZESZOWIAKTreść komentarza: Kolejny raz wyborcy Podkarpacia skazują region na zaściankowość. Czy muszą wygrywać ludzie nie z regionu a "spadochroniarze". Nie dość że nie "nasi" to jeszcze uchylający się za immunitetem, przestępcy. Gdyby Obajtek był niewinny to nic nie stało na przeszkodzie aby przed komisją śledczą się stawił i odpowiedział na zarzuty.Data dodania komentarza: 10.06.2024, 19:06Źródło komentarza: Tomasz Buczek w Parlamencie Europejskim. Połuboczek w SejmieAutor komentarza: KubuśTreść komentarza: Towarzystwo wzajemnej adoracji (K.K) liczy na poparcie skrajnej prawicyData dodania komentarza: 08.06.2024, 09:15Źródło komentarza: Pomnik Czynu Rewolucyjnego zostanie przekazany Stowarzyszeniu Rodzin Żołnierzy Niezłomnych PodkarpaciaAutor komentarza: ZastanawiającyTreść komentarza: Wg przekazu powstało "kolegium prezydenckie". Nie ma czegoś takiego w ustawie o samorządzie gminnym. I to jest wystarczające dla opisania obsady stołków, których im brakuje, więc tworzą nowe.Data dodania komentarza: 08.06.2024, 08:35Źródło komentarza: Złota „trójka” Konrada Fijołka
Reklama
Reklama
Reklama