Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama tablice adresowe
Reklama Powiat Rzeszowski

Pogodowy armagedon w Rzeszowie i okolicach. Zalane posesje i budynki, uszkodzone drogi [ZDJĘCIA, WIDEO]

Podziel się
Oceń

Kilkanaście interwencji strażaków i poważne szkody - to krajobraz kolejnej nawałnicy, która przeszła przez Rzeszów i okolice.
Pogodowy armagedon w Rzeszowie i okolicach. Zalane posesje i budynki, uszkodzone drogi [ZDJĘCIA, WIDEO]

Autor: Grzegorz Bukała/UM Rzeszowa

W samym powiecie rzeszowskim, jak przekazał brygadier Marcin Betleja z Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Rzeszowie, strażacy interweniowali już blisko 20 razy, głównie w gminach Boguchwała, Tyczyn i Lubenia. 

ZOBACZ ZDJĘCIA Z POPOŁUDNIOWEJ ULEWY NAD RZESZOWEM I OKOLICAMI:

- Interwencje dotyczą głównie zalanych posesji, niekiedy budynków, czy dróg. Zgłoszenia ciągle wpływają - mówił przed godz. 16 bryg. Betleja. 

Zalane ulice Rzeszowa

Ulewa spowodowała poważne utrudnienia na niektórych ulicach Rzeszowa. Studzienki nie wyrabiały z odprowadzaniem wody z dróg i chodników. 

Z problemami z przejazdem muszą liczyć się kierowcy podróżujący na Słocinie. Zalane jest m.in. skrzyżowanie ulicy Leszka Czarnego z Niemierskiego. 

Na miejscu pojawił się sam prezydent Konrad Fijołek. -  Kanalizacja deszczowa nie jest w stanie tak szybko przyjąć tak dużej ilości wody. Prosimy o omijanie zalanej drogi. Poziom wody powoli opada. Na miejscu pracuje Straż Pożarna i Staż Miejska - apeluje Urząd Miasta Rzeszowa.

Kapitan Jan Czerwonka z Komendy Miejskiej Straży Pożarnej w Rzeszowie przekazał natomiast, że strażacy pracowali na ulicy Sikorskiego, udrożniając zatkane przepusty. 

Woda zalała także część alei Piłsudskiego, w okolicach okrągłej kładki. Tutaj jednak sytuacja została opanowana po kilkunastu minutach. W całym mieście napotkacie na korki - największe na Słocinie. 

Podtopiona remiza OSP

Najtrudniejsza sytuacja panuje jednak na terenie gmin na południe od Rzeszowa. W Lubeni woda wystąpiła z rowów melioracyjnych i zalała kilka posesji. Podobnie jest w Lutoryżu, tutaj silny nurt wody uszkodził część drogi asfaltowej.

NAGRANIE Z LUBENI: 

W Hermanowej strażacy także udrożniają przepusty i rowy, walcząc z silnie płynącą wodą z lokalnych wzniesień. Dodatkowo strażacy z miejscowej Ochotniczej Straży Pożarnej sami musieli walczyć z wodą, zalewającą ich remizę. 

Przypomnijmy, że od wtorkowego poranka strażacy na całym Podkarpaciu pracują nad usuwaniem skutków intensywnych burz i ulew. Meteorolodzy przewidują, że sytuacja z silnymi opadami uspokoi się dopiero jutro. 

ZOBACZ TAKŻE:

Powiązane galerie zdjęć:

Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: maxTreść komentarza: PO- potworna obłuda!!!Data dodania komentarza: 11.06.2024, 19:09Źródło komentarza: Elżbieta Łukacijewska triumfuje z rekordowym wynikiem. "Byli lepsi kandydaci niż pan Obajtek. Ubolewam nad tym"Autor komentarza: Klient - nie loteriaTreść komentarza: No a jak zmienić umowę z przewidywań na kołku pisanych na rozliczenie miesięczne wg wskazań własnych w eBOK? Chcę płacić miesięcznie za to co zużyję, a nie płacić za miejsce parkingowe i czekać na "obsługę" w stacjonarnym "B"iurze "O"bsługi "Klienta". Jednocześnie nieźle sobie radzą, skoro rejon Rzeszów Teren obsługuje ktoś z Mielca, a nawet w zgłaszaniu awarii Poznań mi się trafił. Sponsoring też chyba warto by ograniczyć, żeby swoje koszty zmniejszyć.Data dodania komentarza: 11.06.2024, 18:35Źródło komentarza: PGE zaprasza do udziału w Zielonej Loterii. Wygraj elektryczny samochód, hulajnogę czy rowerAutor komentarza: KubuśTreść komentarza: PIS = Pieniądze I Stołki A tak bardzo narzekają na UE Euro dolary mimo to pachną .Data dodania komentarza: 11.06.2024, 14:38Źródło komentarza: Elżbieta Łukacijewska triumfuje z rekordowym wynikiem. "Byli lepsi kandydaci niż pan Obajtek. Ubolewam nad tym"Autor komentarza: RZESZOWIAKTreść komentarza: Kolejny raz wyborcy Podkarpacia skazują region na zaściankowość. Czy muszą wygrywać ludzie nie z regionu a "spadochroniarze". Nie dość że nie "nasi" to jeszcze uchylający się za immunitetem, przestępcy. Gdyby Obajtek był niewinny to nic nie stało na przeszkodzie aby przed komisją śledczą się stawił i odpowiedział na zarzuty.Data dodania komentarza: 10.06.2024, 19:06Źródło komentarza: Tomasz Buczek w Parlamencie Europejskim. Połuboczek w SejmieAutor komentarza: KubuśTreść komentarza: Towarzystwo wzajemnej adoracji (K.K) liczy na poparcie skrajnej prawicyData dodania komentarza: 08.06.2024, 09:15Źródło komentarza: Pomnik Czynu Rewolucyjnego zostanie przekazany Stowarzyszeniu Rodzin Żołnierzy Niezłomnych PodkarpaciaAutor komentarza: ZastanawiającyTreść komentarza: Wg przekazu powstało "kolegium prezydenckie". Nie ma czegoś takiego w ustawie o samorządzie gminnym. I to jest wystarczające dla opisania obsady stołków, których im brakuje, więc tworzą nowe.Data dodania komentarza: 08.06.2024, 08:35Źródło komentarza: Złota „trójka” Konrada Fijołka
Reklama
Reklama
Reklama