Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama tablice adresowe
Reklama szkoły rekrutacja Powiat Rzeszowski

Tragiczny finał poszukiwań. Jerzy Krzanowski, jeden z najbogatszych Polaków, nie żyje

Podziel się
Oceń

W nocy z czwartku na piątek (6/7.06. zakończyły się poszukiwania zaginionego mieszkańca Krościenka Wyżnego, Jerzego Krzanowskiego, znanego biznesmena i współzałożyciela firmy Nowy Styl. Około godziny 1 ratownicy odnaleźli ciało 54-letniego mężczyzny. Jak poinformował podkomisarz Paweł Buczyński, tożsamość zmarłego została potwierdzona, a ciało zabezpieczone do dalszych badań sekcyjnych, których celem będzie ustalenie przyczyny śmierci.
Tragiczny finał poszukiwań. Jerzy Krzanowski, jeden z najbogatszych Polaków, nie żyje

Źródło: KMP Krosno

Jerzy Krzanowski zaginął w czwartek rano. Jego zaginięcie zostało zgłoszone policji przez rodzinę w godzinach popołudniowych. Natychmiast podjęto akcję poszukiwawczą, w której udział wzięło kilkadziesiąt osób, w tym policjanci, strażacy, ratownicy górscy oraz lokalna grupa poszukiwawcza Legion Gerarda.

Poszukiwania były prowadzone głównie w okolicach lasu Dębina, w trudnym terenie pełnym zarośli i wysokiej trawy. Miejsce poszukiwań sąsiaduje z nieczynnym lotniskiem, co dodatkowo utrudniało działania. W akcji uczestniczyły również psy tropiące oraz drony z kamerami termowizyjnymi. Jak poinformował podkomisarz Buczyński, ciało Krzanowskiego odnaleziono kilkaset metrów od jego domu. Ciało mężczyzny zabezpieczono do badań sekcyjnych. 

Jerzy Krzanowski - wizjoner i biznesmen

Jerzy Krzanowski był współzałożycielem firmy Nowy Styl, jednej z największych polskich firm meblarskich. Jego droga do sukcesu rozpoczęła się jeszcze podczas studiów na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. W poszukiwaniu doświadczenia zawodowego wyjechał do USA, gdzie pracował w przedsiębiorstwie Whyte. Po powrocie do Polski, w 1992 roku, wspólnie ze swoim bratem Adamem założył Nowy Styl.

Firma szybko zdobyła klientów, początkowo na Wschodzie, a następnie w całej Europie. - XX wiek nasza firma kończy spektakularnie, sprzedając swój pierwszy milion krzeseł. Wkrótce, dbając o kompleksowość naszej oferty, zaczynamy produkować meble biurowe. W 2006 roku tworzymy markę znaną dziś pod nazwą Forum by Nowy Styl. Pod nowym szyldem przygotowujemy siedziska stadionowe na Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej i rozgrywki UEFA - czytamy na stronie firmy.

W kolejnych latach Nowy Styl znacząco zwiększył swoje możliwości produkcyjne i rozpoczął współpracę z wieloma znanymi markami, takimi jak Siemens, Toyota czy Deloitte. Firma dostarczała także siedziska na Mistrzostwa Świata w Katarze. Jerzy Krzanowski pełnił w firmie rolę nie tylko wiceprezesa, ale także dyrektora inwestycji i zakupów. Dzięki sukcesom firmy, on i jego brat od lat znajdowali się w setce najbogatszych Polaków.

Śmierć Jerzego Krzanowskiego jest ogromną stratą nie tylko dla jego rodziny i bliskich, ale również dla społeczności lokalnej i całej branży meblarskiej. Jego wizja, zaangażowanie i innowacyjność na zawsze pozostaną w pamięci tych, którzy mieli przyjemność z nim współpracować.


Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: maxTreść komentarza: PO- potworna obłuda!!!Data dodania komentarza: 11.06.2024, 19:09Źródło komentarza: Elżbieta Łukacijewska triumfuje z rekordowym wynikiem. "Byli lepsi kandydaci niż pan Obajtek. Ubolewam nad tym"Autor komentarza: Klient - nie loteriaTreść komentarza: No a jak zmienić umowę z przewidywań na kołku pisanych na rozliczenie miesięczne wg wskazań własnych w eBOK? Chcę płacić miesięcznie za to co zużyję, a nie płacić za miejsce parkingowe i czekać na "obsługę" w stacjonarnym "B"iurze "O"bsługi "Klienta". Jednocześnie nieźle sobie radzą, skoro rejon Rzeszów Teren obsługuje ktoś z Mielca, a nawet w zgłaszaniu awarii Poznań mi się trafił. Sponsoring też chyba warto by ograniczyć, żeby swoje koszty zmniejszyć.Data dodania komentarza: 11.06.2024, 18:35Źródło komentarza: PGE zaprasza do udziału w Zielonej Loterii. Wygraj elektryczny samochód, hulajnogę czy rowerAutor komentarza: KubuśTreść komentarza: PIS = Pieniądze I Stołki A tak bardzo narzekają na UE Euro dolary mimo to pachną .Data dodania komentarza: 11.06.2024, 14:38Źródło komentarza: Elżbieta Łukacijewska triumfuje z rekordowym wynikiem. "Byli lepsi kandydaci niż pan Obajtek. Ubolewam nad tym"Autor komentarza: RZESZOWIAKTreść komentarza: Kolejny raz wyborcy Podkarpacia skazują region na zaściankowość. Czy muszą wygrywać ludzie nie z regionu a "spadochroniarze". Nie dość że nie "nasi" to jeszcze uchylający się za immunitetem, przestępcy. Gdyby Obajtek był niewinny to nic nie stało na przeszkodzie aby przed komisją śledczą się stawił i odpowiedział na zarzuty.Data dodania komentarza: 10.06.2024, 19:06Źródło komentarza: Tomasz Buczek w Parlamencie Europejskim. Połuboczek w SejmieAutor komentarza: KubuśTreść komentarza: Towarzystwo wzajemnej adoracji (K.K) liczy na poparcie skrajnej prawicyData dodania komentarza: 08.06.2024, 09:15Źródło komentarza: Pomnik Czynu Rewolucyjnego zostanie przekazany Stowarzyszeniu Rodzin Żołnierzy Niezłomnych PodkarpaciaAutor komentarza: ZastanawiającyTreść komentarza: Wg przekazu powstało "kolegium prezydenckie". Nie ma czegoś takiego w ustawie o samorządzie gminnym. I to jest wystarczające dla opisania obsady stołków, których im brakuje, więc tworzą nowe.Data dodania komentarza: 08.06.2024, 08:35Źródło komentarza: Złota „trójka” Konrada Fijołka
Reklama
Reklama
Reklama