Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama
Reklama rzeszów miasto sportu 2026

Nam potrzeba ambasadorów - ludzi, którzy potrafią łączyć

Podziel się
Oceń

Marcin Piotrowski - socjolog, animator kultury, społecznik. Organizator i dyrektor festiwali, koordynator kampanii społecznych i współpracy międzynarodowej pomiędzy organizacjami z Polski, Ukrainy i Irlandii. Jest kandydatem Koalicji Obywatelskiej w nadchodzących wyborach do Parlamentu Europejskiego. Filarami jego światopoglądu są zrównoważony rozwój, prawa obywatelskie oraz turystyka i kultura.
Nam potrzeba ambasadorów - ludzi, którzy potrafią łączyć
Zdaniem Marcina Piotrowskiego w Cieszanowie na odległości 100 m naliczył on 9 banerów Daniela Obajtka. Liderowi PiS w okręgu podkarpackim w wyborach do PE zarzuca, że ten zamiast otwartych spotkań z mieszkańcami, wiesza banery wyborcze, często nie pytając właścicieli nieruchomości o zgodę.

Źródło: Marcin Piotrowski/Facebook

Jak sam mówi, nie umie tańczyć, ani też nie umie śpiewać, ale wie, kto to potrafi i umie to zorganizować. Jego super mocą jest pamięć o tym co kto umie i łączenie tych umiejętności w coś wartościowego. 

Rodzina Piotrowskich, archiwum prywatne 

Marcin Piotrowski - socjolog, animator kultury, społecznik. Organizator i dyrektor festiwali, koordynator kampanii społecznych i współpracy międzynarodowej pomiędzy organizacjami z Polski, Ukrainy i Irlandii. 

Jest kandydatem Koalicji Obywatelskiej w nadchodzących wyborach do Parlamentu Europejskiego. Filarami jego światopoglądu są zrównoważony rozwój, prawa obywatelskie oraz turystyka i kultura.

Nie możemy być zaściankiem Polski i Europy

Piotrowski stawia na otwartość i integrację. Województwo podkarpackie nie może być ogrodzone murem od reszty świata. 

- Tu mieszkają ludzie z pomysłami- mówi. Niestety, jak sam zauważa, na Podkarpaciu wciąż pokutują zaściankowe, hermetyczne poglądy, kastowa czasami wręcz mentalność i staroświecki sposób myślenia.

Piotrowski podkreśla, że zajął się polityką po to, żeby pokazać, że może być inaczej. Otwartość i współpraca to wartości, które chciałby szczególnie pielęgnować i wzmacniać. 


Napisz komentarz

Komentarze

Marcin Piotrowski 07.06.2024 22:16
Dziękuję za wsparcie i każdy głos. Głos który widzi Podkarpacie w Unii Europejskiej

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: prorokTreść komentarza: Szkoda że do prezydenta dopiero teraz to dotarło, wcześniej to byli jego braciaData dodania komentarza: 11.07.2025, 09:07Źródło komentarza: Prezydent Duda: Ukraińcy i nasi sojusznicy uważają, że lotnisko w Rzeszowie i nasze autostrady należą im sięAutor komentarza: Anna Marczak Trener KomunikacjiTreść komentarza: Piękny Kobiecy Czas!Data dodania komentarza: 9.07.2025, 13:01Źródło komentarza: Cafe Europa w Pubie Spółdzielczym. Kobiety w Centrum dyskutowały o swojej przyszłości w EuropieAutor komentarza: kolejarzTreść komentarza: w MojżeszowieData dodania komentarza: 8.07.2025, 10:18Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: prorokTreść komentarza: Poczytaj historię miasta to sie dowiesz skąd tematy żydowskie w Rzeszowie. A jak Cię to nie interesuje to zajmij się historią swojej wsi bo może akurat Twój dziadek też ma korzenie żydowskieData dodania komentarza: 4.07.2025, 19:24Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: xxxTreść komentarza: Tragedia! Izrael morduje Palestynę a "pro żydowskie" pismaki jarają się literaturą państwa zbrodniarzy! Gdzie my jesteśmy?!Data dodania komentarza: 4.07.2025, 18:26Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięci K Autor komentarza: Krystian PropolaTreść komentarza: Dziękuję, że jest Pan naszym czytelnikiem i za Pańską uwagę. Niestety nie zostanie ona uwzględniona. Pozdrawiam serdecznie, na szczęście dziś już chłodniej :)Data dodania komentarza: 4.07.2025, 10:37Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięci
Reklama
Reklama
Reklama