Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama tablice adresowe
Reklama szkoły rekrutacja Powiat Rzeszowski

Wiosenna Wampiriada 2024: 17. edycja akcji już za nami!

Podziel się
Oceń

Już po raz 17. Niezależne Zrzeszenie Studentów Uniwersytetu Rzeszowskiego zorganizowało Wampiriadę, czyli akcję honorowego oddawania krwi. Tegoroczna wiosenna edycja wydarzenia cieszyła się sporym zainteresowaniem i przyniosła dobre rezultaty.
Wiosenna Wampiriada 2024: 17. edycja akcji już za nami!

Autor: Martyna Fuhrman

Mobilny punkt poboru krwi stanął w dwóch lokalizacjach: w poniedziałek (27 maja) na parkingu Uniwersytetu Rzeszowskiego  między budynkami A1 i A0 (przy ulicy Rejtana) oraz środę (5 czerwca) na parkingu kina Helios na al. Powstańców Warszawy 14/14. Przez 4 godziny krwiobus cieszył się niemałym zainteresowaniem.

fot. Martyna Fuhrman

- Ludzie podchodzili do naszego stoiska i pytali, co trzeba zrobić, by wziąć udział w naszej akcji. Byli tacy, którzy nie mogli skorzystać z pierwszej okazji – chociażby przez nieodpowiednie śniadanie, więc przyszli na drugi finał, który odbywał się pod Heliosem, a tam „misja” już się powiodła – relacjonują wolontariusze, którzy na miejscu pomagali uczestnikom akcji.

Obejrzyj fotorelację:

Krwiodawcy nie odchodzili z pustymi rękami. Oprócz świadomości niesienia pomocy zostali przebadani, a także zgarnęli atrakcyjne nagrody. W puli znajdowały się m.in. kosmetyki, kupony zniżkowe, vouchery, wejściówki czy gadżety no i standardowo – czekolady.  W oczekiwaniu na swoją kolej uczestnicy akcji mogli zagrać w szachy czy obejrzeć pokaz ratownictwa medycznego.

Pokaz w wykonaniu Studenckiego Koła Ratownictwa Medycznego UR/fot. Martyna Fuhrman

- Wyniki akcji są naprawdę dobre. W ciągu tych dwóch dni zarejestrowało się 70 osób. Po przejściu badań ostatecznie krew oddało 41 osób, co daje nam łącznie ponad 18 litrów krwi – podają organizatorzy. – Jeszcze raz dziękujemy z całego serca wszystkim, którzy podjęli się próby oddania krwi, a tym, którym się to udało – serdecznie gratulujemy! – dodają.

Czym jest Wampiriada?

Wampiriada to ogólnopolska akcja, mająca na celu propagowanie idei oddawania krwi. Wydarzenie jest organizowane dwa razy w roku (wiosną oraz jesienią).

Inicjatorem pierwszej Wampiriady, która odbyła się w grudniu 2000 roku, był przewodniczący NZS Politechniki Krakowskiej, Przemysław Miłoń. Wkrótce potem w akcję zaangażowały się Samorządy Studentów i inne organizacje studenckie z innych ośrodków akademickich. W zorganizowaną 9 lat temu jesienną edycję zaangażowało się 35 uczelni.

fot. Martyna Fuhrman

W pierwotnym zamyśle akcja miała zachęcać do oddawania krwi przede wszystkim studentów i pracowników rzeszowskich uczelni, jednak, jak przyznają studenci należący do Niezależnego Zrzeszenia Studentów Uniwersytetu Rzeszowskiego, każdy, kto ma ochotę i może podzielić się tym bezcennym darem, jest mile widziany! Następna edycja już jesienią.

PRZECZYTAJ TAKŻE:

Powiązane galerie zdjęć:

Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: maxTreść komentarza: PO- potworna obłuda!!!Data dodania komentarza: 11.06.2024, 19:09Źródło komentarza: Elżbieta Łukacijewska triumfuje z rekordowym wynikiem. "Byli lepsi kandydaci niż pan Obajtek. Ubolewam nad tym"Autor komentarza: Klient - nie loteriaTreść komentarza: No a jak zmienić umowę z przewidywań na kołku pisanych na rozliczenie miesięczne wg wskazań własnych w eBOK? Chcę płacić miesięcznie za to co zużyję, a nie płacić za miejsce parkingowe i czekać na "obsługę" w stacjonarnym "B"iurze "O"bsługi "Klienta". Jednocześnie nieźle sobie radzą, skoro rejon Rzeszów Teren obsługuje ktoś z Mielca, a nawet w zgłaszaniu awarii Poznań mi się trafił. Sponsoring też chyba warto by ograniczyć, żeby swoje koszty zmniejszyć.Data dodania komentarza: 11.06.2024, 18:35Źródło komentarza: PGE zaprasza do udziału w Zielonej Loterii. Wygraj elektryczny samochód, hulajnogę czy rowerAutor komentarza: KubuśTreść komentarza: PIS = Pieniądze I Stołki A tak bardzo narzekają na UE Euro dolary mimo to pachną .Data dodania komentarza: 11.06.2024, 14:38Źródło komentarza: Elżbieta Łukacijewska triumfuje z rekordowym wynikiem. "Byli lepsi kandydaci niż pan Obajtek. Ubolewam nad tym"Autor komentarza: RZESZOWIAKTreść komentarza: Kolejny raz wyborcy Podkarpacia skazują region na zaściankowość. Czy muszą wygrywać ludzie nie z regionu a "spadochroniarze". Nie dość że nie "nasi" to jeszcze uchylający się za immunitetem, przestępcy. Gdyby Obajtek był niewinny to nic nie stało na przeszkodzie aby przed komisją śledczą się stawił i odpowiedział na zarzuty.Data dodania komentarza: 10.06.2024, 19:06Źródło komentarza: Tomasz Buczek w Parlamencie Europejskim. Połuboczek w SejmieAutor komentarza: KubuśTreść komentarza: Towarzystwo wzajemnej adoracji (K.K) liczy na poparcie skrajnej prawicyData dodania komentarza: 08.06.2024, 09:15Źródło komentarza: Pomnik Czynu Rewolucyjnego zostanie przekazany Stowarzyszeniu Rodzin Żołnierzy Niezłomnych PodkarpaciaAutor komentarza: ZastanawiającyTreść komentarza: Wg przekazu powstało "kolegium prezydenckie". Nie ma czegoś takiego w ustawie o samorządzie gminnym. I to jest wystarczające dla opisania obsady stołków, których im brakuje, więc tworzą nowe.Data dodania komentarza: 08.06.2024, 08:35Źródło komentarza: Złota „trójka” Konrada Fijołka
Reklama
Reklama
Reklama