Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama tablice adresowe
Reklama Powiat Rzeszowski

Dramatyczne chwile przy szpitalu w Leżajsku! Policjanci wyciągnęli 2-letnie dziecko z nagrzanego samochodu

Podziel się
Oceń

W sobotę (8.06.) w godzinach popołudniowych, doszło do dramatycznych wydarzeń na parkingu przy Szpitalu Powiatowym w Leżajsku. 2-letni chłopiec został uwięziony w nagrzanym samochodzie, a jego życie było zagrożone. Na szczęście błyskawiczna interwencja dzielnicowych z Komendy Powiatowej Policji w Leżajsku, asp. szt. Grzegorza Baja i sierż. szt. Ewy Nowak-Pelc, uratowała dziecko.
Dramatyczne chwile przy szpitalu w Leżajsku! Policjanci wyciągnęli 2-letnie dziecko z nagrzanego samochodu

Kobieta, matka chłopca, w panice wezwała pomoc, gdy zorientowała się, że kluczyki zostały w środku auta, a drzwi zatrzasnęły się. Szybko okazało się, że samodzielne otwarcie samochodu jest niemożliwe, a dziecko zamknięte w środku narażone jest na coraz większe niebezpieczeństwo. Temperatura w nagrzanym słońcem wnętrzu pojazdu rosła błyskawicznie, a kontakt z malcem stawał się coraz bardziej ograniczony.

Bez chwili wahania policjanci podjęli działania. Wybili boczną szybę samochodu i natychmiast wydobyli z niego 2-latka. Chłopiec, osłabiony i obolały, został przewieziony na oddział ratunkowy szpitala. 

Na szczęście, dzięki błyskawicznej akcji ratunkowej, nie doszło do tragedii. Po krótkiej obserwacji i konsultacji lekarskiej, chłopiec mógł wrócić w objęcia mamy.

To zdarzenie jest kolejnym, alarmującym sygnałem ostrzegającym przed pozostawianiem dzieci i zwierząt w zamkniętych samochodach w upalne dni. Nawet krótki pobyt w nagrzanym słońcem pojeździe może stanowić śmiertelne zagrożenie. 

Pamiętajmy, że temperatura wewnątrz samochodu może wzrosnąć o wiele szybciej niż na zewnątrz, a przegrzanie organizmu u małych dzieci może mieć tragiczne skutki.


Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: maxTreść komentarza: PO- potworna obłuda!!!Data dodania komentarza: 11.06.2024, 19:09Źródło komentarza: Elżbieta Łukacijewska triumfuje z rekordowym wynikiem. "Byli lepsi kandydaci niż pan Obajtek. Ubolewam nad tym"Autor komentarza: Klient - nie loteriaTreść komentarza: No a jak zmienić umowę z przewidywań na kołku pisanych na rozliczenie miesięczne wg wskazań własnych w eBOK? Chcę płacić miesięcznie za to co zużyję, a nie płacić za miejsce parkingowe i czekać na "obsługę" w stacjonarnym "B"iurze "O"bsługi "Klienta". Jednocześnie nieźle sobie radzą, skoro rejon Rzeszów Teren obsługuje ktoś z Mielca, a nawet w zgłaszaniu awarii Poznań mi się trafił. Sponsoring też chyba warto by ograniczyć, żeby swoje koszty zmniejszyć.Data dodania komentarza: 11.06.2024, 18:35Źródło komentarza: PGE zaprasza do udziału w Zielonej Loterii. Wygraj elektryczny samochód, hulajnogę czy rowerAutor komentarza: KubuśTreść komentarza: PIS = Pieniądze I Stołki A tak bardzo narzekają na UE Euro dolary mimo to pachną .Data dodania komentarza: 11.06.2024, 14:38Źródło komentarza: Elżbieta Łukacijewska triumfuje z rekordowym wynikiem. "Byli lepsi kandydaci niż pan Obajtek. Ubolewam nad tym"Autor komentarza: RZESZOWIAKTreść komentarza: Kolejny raz wyborcy Podkarpacia skazują region na zaściankowość. Czy muszą wygrywać ludzie nie z regionu a "spadochroniarze". Nie dość że nie "nasi" to jeszcze uchylający się za immunitetem, przestępcy. Gdyby Obajtek był niewinny to nic nie stało na przeszkodzie aby przed komisją śledczą się stawił i odpowiedział na zarzuty.Data dodania komentarza: 10.06.2024, 19:06Źródło komentarza: Tomasz Buczek w Parlamencie Europejskim. Połuboczek w SejmieAutor komentarza: KubuśTreść komentarza: Towarzystwo wzajemnej adoracji (K.K) liczy na poparcie skrajnej prawicyData dodania komentarza: 08.06.2024, 09:15Źródło komentarza: Pomnik Czynu Rewolucyjnego zostanie przekazany Stowarzyszeniu Rodzin Żołnierzy Niezłomnych PodkarpaciaAutor komentarza: ZastanawiającyTreść komentarza: Wg przekazu powstało "kolegium prezydenckie". Nie ma czegoś takiego w ustawie o samorządzie gminnym. I to jest wystarczające dla opisania obsady stołków, których im brakuje, więc tworzą nowe.Data dodania komentarza: 08.06.2024, 08:35Źródło komentarza: Złota „trójka” Konrada Fijołka
Reklama
Reklama
Reklama