Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama tablice adresowe
Reklama Powiat Rzeszowski

Włamywacz zatrzymany! 56-latek odpowie za kradzieże i zniszczenie mienia

Podziel się
Oceń

Policjanci z rzeszowskiej komendy zatrzymali mężczyznę podejrzanego o serię włamań i zniszczenie mienia. 56-latek usłyszał już zarzuty, a grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.
Włamywacz zatrzymany! 56-latek odpowie za kradzieże i zniszczenie mienia

Do pierwszego włamania doszło pod koniec marca w Harcie. Sprawca włamał się do domku letniskowego, z którego ukradł m.in. konserwę rybną, kalosze i młotek murarski. Straty wyceniono na 75 złotych. 

Kilka dni później włamywacz zaatakował ponownie, tym razem w Dynowie. Tam włamał się do lokalu gastronomicznego, uszkadzając okno i kradnąc papierosy, wódkę, chipsy i krakersy. W tym przypadku łupem włamywacza padło ponad tysiąc złotych, a straty związane z uszkodzeniem lokalu wyniosły 3 tysiące złotych.

Sprawą włamań zajęli się policjanci z komisariatu w Dynowie. Na podstawie zebranych dowodów i ustaleń, wytypowali oni podejrzanego mężczyznę. Okazało się, że 56-latek zaczął się ukrywać, dlatego o pomoc w jego schwytaniu poproszono policjantów z rzeszowskiej komendy. Ci ustalili, że mężczyzna przebywa na terenie Krakowa. W środę (5.06.) rzeszowscy kryminalni zatrzymali go w ustalonym miejscu i przewieźli do komendy.

56-latek usłyszał już zarzuty dwóch kradzieży z włamaniem, w tym jednej połączonej z uszkodzeniem mienia. Mężczyzna przyznał się do czynów, jednak odmówił składania wyjaśnień.

Sprawa jest w toku. Zebrany materiał dowodowy został przekazany do Prokuratury Rejonowej w Rzeszowie, która nadzoruje prowadzone postępowanie. Ostatecznie o dalszym losie 56-latka i wymiarze kary zadecyduje sąd.


Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: maxTreść komentarza: PO- potworna obłuda!!!Data dodania komentarza: 11.06.2024, 19:09Źródło komentarza: Elżbieta Łukacijewska triumfuje z rekordowym wynikiem. "Byli lepsi kandydaci niż pan Obajtek. Ubolewam nad tym"Autor komentarza: Klient - nie loteriaTreść komentarza: No a jak zmienić umowę z przewidywań na kołku pisanych na rozliczenie miesięczne wg wskazań własnych w eBOK? Chcę płacić miesięcznie za to co zużyję, a nie płacić za miejsce parkingowe i czekać na "obsługę" w stacjonarnym "B"iurze "O"bsługi "Klienta". Jednocześnie nieźle sobie radzą, skoro rejon Rzeszów Teren obsługuje ktoś z Mielca, a nawet w zgłaszaniu awarii Poznań mi się trafił. Sponsoring też chyba warto by ograniczyć, żeby swoje koszty zmniejszyć.Data dodania komentarza: 11.06.2024, 18:35Źródło komentarza: PGE zaprasza do udziału w Zielonej Loterii. Wygraj elektryczny samochód, hulajnogę czy rowerAutor komentarza: KubuśTreść komentarza: PIS = Pieniądze I Stołki A tak bardzo narzekają na UE Euro dolary mimo to pachną .Data dodania komentarza: 11.06.2024, 14:38Źródło komentarza: Elżbieta Łukacijewska triumfuje z rekordowym wynikiem. "Byli lepsi kandydaci niż pan Obajtek. Ubolewam nad tym"Autor komentarza: RZESZOWIAKTreść komentarza: Kolejny raz wyborcy Podkarpacia skazują region na zaściankowość. Czy muszą wygrywać ludzie nie z regionu a "spadochroniarze". Nie dość że nie "nasi" to jeszcze uchylający się za immunitetem, przestępcy. Gdyby Obajtek był niewinny to nic nie stało na przeszkodzie aby przed komisją śledczą się stawił i odpowiedział na zarzuty.Data dodania komentarza: 10.06.2024, 19:06Źródło komentarza: Tomasz Buczek w Parlamencie Europejskim. Połuboczek w SejmieAutor komentarza: KubuśTreść komentarza: Towarzystwo wzajemnej adoracji (K.K) liczy na poparcie skrajnej prawicyData dodania komentarza: 08.06.2024, 09:15Źródło komentarza: Pomnik Czynu Rewolucyjnego zostanie przekazany Stowarzyszeniu Rodzin Żołnierzy Niezłomnych PodkarpaciaAutor komentarza: ZastanawiającyTreść komentarza: Wg przekazu powstało "kolegium prezydenckie". Nie ma czegoś takiego w ustawie o samorządzie gminnym. I to jest wystarczające dla opisania obsady stołków, których im brakuje, więc tworzą nowe.Data dodania komentarza: 08.06.2024, 08:35Źródło komentarza: Złota „trójka” Konrada Fijołka
Reklama
Reklama
Reklama