Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama
Reklama
Reklama Powiat Rzeszowski

Katarzyna Maciechowska nową radną Rzeszowa

Podziel się
Oceń

Podczas wtorkowej, nadzwyczajnej sesji Rady Miasta Rzeszowa Katarzyna Maciechowska złożyła ślubowanie na radną. Zastąpi Marcina Deręgowskiego, który został wiceprezydentem miasta.
Katarzyna Maciechowska nową radną Rzeszowa

Autor: Grzegorz Bukała/UM Rzeszowa

Do Rzeszowa 32-latka przeniosła się na stałe 12 lat temu. Pochodzi z malowniczej wsi pod Krosnem. Jest działaczką społeczną, organizatorką wydarzeń kulturalnych i działań charytatywnych oraz realizatorką projektów. 

Jej działalność charytatywna rozpoczęła się już we wczesnych latach szkolnych, a z biegiem czasu nabierała tylko większego rozpędu. Maciechowska przez wiele lat działała jako wolontariuszka, zdobywając doświadczenie i zaufanie lokalnej społeczności.

Swoją przygodę z wolontariatem zaczynała w głównym sztabie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Krośnie. - Współpracując z innymi ludźmi ze sztabu, uczestniczyłam w organizowaniu różnorodnych wydarzeń charytatywnych i akcji na rzecz potrzebujących. Dodatkowo, angażowałam się również w organizację imprez dedykowanych osobom z niepełnosprawnościami, co pozwoliło mi lepiej zrozumieć ich potrzeby i wyzwania, z jakimi się zmagają na co dzień - mówi Maciechowska.

Jako Przewodnicząca Młodzieżowej Rady Miasta Krosna, Katarzyna Maciechowska miała możliwość aktywnej współpracy ze społecznością lokalną. Pod jej przewodnictwem rada podejmowała wiele inicjatyw charytatywnych, szczególnie na rzecz dzieci z domów dziecka. Od dawna kierowała się dobrem społeczeństwa, podchodząc do każdego człowieka z sercem na dłoni.

Od dziesięciu lat Katarzyna Maciechowska z ogromną pasją prowadzi spółdzielnię socjalną „Polifonia Project”. Angażuje się w charytatywne projekty, z których najbardziej znana jest akcja "Zawieszone obiady/kawa Rzeszów", zorganizowana wspólnie z Fundacją Street Autonomy. Od września 2022 roku, dzięki wsparciu darczyńców, wydano ponad 6158 zestawów obiadowych, 357 zup i 4174 drugich dań dla seniorów w potrzebie. Obecnie kawy i herbaty wydawane są już za darmo. Fundusze na posiłki zbierane są poprzez różne metody, takie jak wpłaty przy kasie, przelewy na konto lub za pośrednictwem portalu zrzutka.pl. Zebrane środki zamieniają się w obiadowe paragony wiszące na tablicy w lokalu.

W marcu tego roku „Polifonia Project” zainicjowała serię cyklicznych spotkań pod nazwą „Śniadanie biznesowe”. Spotkania te są skierowane do przedstawicieli organizacji pozarządowych działających na terenie Rzeszowa. Były one wyjątkową okazją do wymiany pomysłów, omówienia potencjalnych współprac oraz projektów, które mogą przynieść korzyści społecznościom lokalnym. "Spotkanie było zapełnione energią, pomysłami i inspirującymi rozmowami," relacjonowała Maciechowska.

Jako nowa radna Rzeszowa, Katarzyna Maciechowska planuje intensywnie działać na rzecz lokalnej społeczności. Jej priorytety obejmują wsparcie organizacji pozarządowych, rozwój polityki społecznej, pomoc seniorom oraz osobom z niepełnosprawnościami, a także wsparcie dla przedsiębiorców. Celem Maciechowskiej jest znacząca poprawa jakości życia mieszkańców miasta. Jej zaangażowanie i determinacja mają potencjał, by przyczynić się do wielu pozytywnych zmian w Rzeszowie.


Napisz komentarz
Komentarze
rzeszowiak 12.06.2024 21:24
Komentarz zablokowany

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: PiotrTreść komentarza: Muzeum w Oświęcimiu też jest drastyczne ALE JEST, funkcjonuje i nikt nie neguje faktów historycznychData dodania komentarza: 12.07.2024, 10:57Źródło komentarza: W Domostawie stoi już kontrowersyjny Pomnik Ofiar Rzezi Wołyńskiej [ZDJĘCIA, WIDEO]Autor komentarza: SzatanTreść komentarza: @Palacz nie namawia do niczego nikogo, czytaj ze zrozumieniem kobieto !!!Data dodania komentarza: 11.07.2024, 08:45Źródło komentarza: [POSŁUCHAJ] Kierowca mitsubishi zatrzymany z narkotykami - trafił do aresztuAutor komentarza: PolkaTreść komentarza: Piękny pomnik, oddaje w pełni dramat Polaków, pokazuje prawdę, jaki los spotkał Polaków z rąk ukraińskich "braci". Fałszowanie historii, propaganda proukraińska nie zmieni faktów.Data dodania komentarza: 11.07.2024, 08:44Źródło komentarza: Pomnik Rzezi Wołyńskiej. Kiedy odsłonięcie monumentu?Autor komentarza: krośniakTreść komentarza: Wielu ludzi straci pracę i to jest smutny fakt, właściciel łyknie odszkodowanie i po sprawie.Data dodania komentarza: 11.07.2024, 08:40Źródło komentarza: Pożar marketu budowlanego w Krośnie. Ponad 200 strażaków walczy z żywiołem. Na miejscu specjalny robot [ZDJĘCIA, WIDEO]Autor komentarza: Andrzej WalecTreść komentarza: Pewnie napiszą za chwilę że Rosyjska prowokacja !!! :):):):):Data dodania komentarza: 11.07.2024, 08:39Źródło komentarza: Trwa walka z pożarem w Krośnie! 32 zastępy straży pożarnej na miejscu [ZDJĘCIA]Autor komentarza: PalaczTreść komentarza: Nie obrażaj mnie to raz, po drugie twierdzisz że kraje gdzie legalizacja Marychy jest faktem są nieucywilizowanymi?! Ogarnij się! Nie namawiam to po trzecie a stwierdzam fakty! Żegnam "czytelniczko" !Data dodania komentarza: 11.07.2024, 08:37Źródło komentarza: [POSŁUCHAJ] Kierowca mitsubishi zatrzymany z narkotykami - trafił do aresztu
Reklama
Reklama
Reklama