Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama
Reklama Cieszanów Rock Festiwal 2024
Reklama
Reklama Powiat Rzeszowski

Fascynująca podróż do świata policji. Dzieci i młodzież z wizytą w OPP w Rzeszowie [ZDJĘCIA]

Podziel się
Oceń

Wczoraj na terenie Oddziału Prewencji Policji w Rzeszowie miało miejsce wyjątkowe wydarzenie, które przyciągnęło blisko 250 dzieci i młodzieży. Specjalnie dla nich funkcjonariusze przygotowali szereg atrakcji, które miały na celu przybliżenie młodym ludziom pracy policji oraz zaprezentowanie specjalistycznego sprzętu i technik stosowanych w codziennej służbie.
Fascynująca podróż do świata policji. Dzieci i młodzież z wizytą w OPP w Rzeszowie [ZDJĘCIA]
Więcej zdjęć w galerii. Link w treści artykułu.

Źródło: KWP Rzeszów

Pierwszym punktem programu była prezentacja policyjnego sprzętu. Uczestnicy mieli okazję zobaczyć z bliska różnorodne pojazdy, które policja wykorzystuje w swojej pracy. Największym zainteresowaniem cieszyły się policyjne radiowozy. Dzieci z zapartym tchem słuchały, gdy funkcjonariusze opowiadali o ich funkcjach i możliwościach. Ogromne wrażenie wywarły również demonstracje sygnałów świetlnych i dźwiękowych, które policjanci uruchamiali specjalnie dla swoich gości.

FOTORELACJA: 

Emocje na policyjnej strzelnicy

Kolejnym etapem wizyty była policyjna strzelnica. To miejsce wzbudziło wiele emocji, zarówno wśród młodszych, jak i starszych uczestników. Funkcjonariusze zaprezentowali sprzęt strzelecki oraz omówili zasady bezpieczeństwa podczas korzystania z broni palnej. Młodzież miała okazję dowiedzieć się, jak ważne jest przestrzeganie procedur i jak wygląda trening strzelecki policjantów.

Nie mniejszym zainteresowaniem cieszyło się spotkanie z policyjnym psem tropiącym i jego przewodnikiem. Funkcjonariusze zademonstrowali, jak pies tropiący pracuje i jakie zadania wykonuje na co dzień. Dzieci dowiedziały się również, jak powinny zachować się w kontakcie z obcym psem oraz jakie techniki obronne stosować w przypadku ataku groźnego zwierzęcia. Przewodnik psa odpowiadał na liczne pytania, co sprawiło, że spotkanie było nie tylko pouczające, ale i bardzo interaktywne.

Policyjny patrol konny 

Kolejną atrakcją, która wzbudziła ogromne zainteresowanie, był policyjny patrol konny. Dzieci i młodzież mogły z bliska zobaczyć wierzchowce oraz dowiedzieć się, jak funkcjonariusze przygotowują konie do służby. Policjanci opowiedzieli o specyfice pracy w patrolach konnych oraz o tym, jak konie są szkolone i jakie zadania wykonują na co dzień. Młodzież miała również okazję dowiedzieć się, jak wygląda rekrutacja do policji, co wzbudziło duże zainteresowanie wśród starszych uczestników.

Koordynatorem tego wyjątkowego spotkania była podkom. Monika Skawińska-Berkowicz z Wydziału Komunikacji Społecznej z Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie. Dzięki jej zaangażowaniu i doskonałej organizacji, spotkanie przebiegło sprawnie i dostarczyło młodym ludziom wielu niezapomnianych wrażeń.

Warto zostać policjantem?

Wizyta w Oddziale Prewencji Policji w Rzeszowie zakończyła się sukcesem. Dzieci i młodzież opuszczały siedzibę policji z uśmiechami na twarzach, bogatsi o nowe doświadczenia i wiedzę na temat pracy policjantów. Spotkanie to z pewnością pozostanie na długo w pamięci uczestników i być może zainspiruje niektórych z nich do podjęcia w przyszłości służby w policji.

Tego typu inicjatywy, jak wizyta dzieci i młodzieży w Oddziale Prewencji Policji w Rzeszowie, są niezwykle ważne. Przyczyniają się one do budowania pozytywnego wizerunku policji w społeczeństwie oraz umożliwiają młodym ludziom zdobycie cennej wiedzy i doświadczeń. Organizatorzy i funkcjonariusze wykazali się profesjonalizmem i zaangażowaniem, co sprawiło, że spotkanie było nie tylko edukacyjne, ale i pełne emocji oraz atrakcji. Dzięki takim wydarzeniom, młodzież ma szansę lepiej zrozumieć, na czym polega praca policji i jak ważną rolę pełnią funkcjonariusze w zapewnieniu bezpieczeństwa w naszym kraju.

Powiązane galerie zdjęć:

Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: JurekTreść komentarza: Jeszcze długość przyrodzenia należy podać, i wszystkie smęty dadzą radę do Niemiec wyjechać. Instrukcja szczegółowa, nie trafiająca do obywatela.Data dodania komentarza: 19.07.2024, 19:34Źródło komentarza: Straż Graniczna zachęca podróżnych do samodzielnych odpraw na lotniskuAutor komentarza: AdamTreść komentarza: Ile miał lat ten mężczyzna wie ktośData dodania komentarza: 18.07.2024, 18:48Źródło komentarza: Rzeszów. Dramat na torach. Mężczyzna rzucił się pod pociągAutor komentarza: Zj3byTreść komentarza: Kolejna ofiara ginocentryzmu i braku opieki psychicznej nad mężczyznami. "Śmieci" mają tyrać do usaranej śmierci i nie dożyć emerytury najlepiej. Ale to baby mają źle na świecie przecież.Data dodania komentarza: 18.07.2024, 09:26Źródło komentarza: Rzeszów. Dramat na torach. Mężczyzna rzucił się pod pociągAutor komentarza: KrzysztofTreść komentarza: Nie wiem co w tym pomniku jest kontrowersyjnego uważam, że i tak jest bardzo "wyważony" w swojej treści. Tak to jest jak POLSKA nie upomina się o swoich bestialsko zamordowanych obywateli, a na Ukrainie dalej narracja jest jako narodowościowe niesnaski wręcz incydent wojenny.Data dodania komentarza: 18.07.2024, 07:45Źródło komentarza: W Domostawie stoi już kontrowersyjny Pomnik Ofiar Rzezi Wołyńskiej [ZDJĘCIA, WIDEO]Autor komentarza: BorewiczTreść komentarza: Dziwna ta woda zawsze spływa tam gdzie jest najniżej i nigdy nie płynie pod górę, ale bzdura mój komentarz został rozpoznany jako spamData dodania komentarza: 17.07.2024, 22:47Źródło komentarza: Rzeszów pod wodą! Zalane ulice i budynki, nieprzejezdne drogi! [ZDJĘCIA, WIDEO, POSŁUCHAJ]Autor komentarza: AwiTreść komentarza: UPAMIĘTNIENIE ZBRODNI OUN-UPA, a nie jakichś "tragicznych wydarzeń"!!! Czy ten artykuł pisał Ukrainiec?Data dodania komentarza: 17.07.2024, 15:46Źródło komentarza: W Domostawie stoi już kontrowersyjny Pomnik Ofiar Rzezi Wołyńskiej [ZDJĘCIA, WIDEO]
Reklama
Reklama
Reklama