Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama
Reklama Cieszanów Rock Festiwal 2024
Reklama
Reklama Powiat Rzeszowski

Park na os. Kmity będzie jeszcze bardziej atrakcyjny

Podziel się
Oceń

Nowa strefa relaksu z leżakami, hamakami, porośniętą pnączami altaną powstanie w parku na osiedlu Kmity. To zadanie zostało wybrane do realizacji w ostatniej edycji Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego.
Park na os. Kmity będzie jeszcze bardziej atrakcyjny

Źródło: mat. inwestora

Park na rzeszowskim osiedlu Kmity od kilku lat jest wyposażany w nową infrastrukturę, dzięki której staje się jeszcze bardziej atrakcyjnym miejscem wypoczynku. 

Zarząd Zieleni Miejskiej urządził tam m.in. integracyjny plac zabaw, w którym znalazło się ponad 20 urządzeń zabawowych. Wśród nich są huśtawki, trampolina dla dzieci z ograniczeniami ruchowymi, karuzela integracyjna, pomosty z barierkami, piaskownica. 

Na placu, który ma powierzchnię ponad 700 m kw., znalazły się także tablice aktywności, gry terenowe oraz elementy małej architektury. W parku jest także przestrzeń dla seniorów z miejscem do gry w bule, powstała ścieżka rowerowa, sukcesywnie dosadzane są drzewa. 

Także i w tym roku park na os. Kmity wzbogaci się o kolejną infrastrukturę. Powstanie tam nowa strefa relaksu z ławkami, leżakami, hamakami, stołami piknikowymi, paleniskiem, biblioteczką plenerową. Nowym elementem będzie także altana, której ściany częściowo będą roślinnością pnącą. Doposażony zostanie również plac zabaw, zostaną zamontowane trzy trampoliny ziemne, zmodernizowana będzie strefa dla matek karmiących. 

To zadanie do realizacji wybrali mieszkańcy w ramach ubiegłorocznej edycji Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego. Zdobyło ono ponad 1,2 tys. głosów.

Wykonawca został już wybrany i prace będą się rozpoczynać. Ich koszt to nieco ponad 392 tys. zł. Strefa relaksu w parku na os. Kmity będzie gotowa jesienią. 


Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: JurekTreść komentarza: Jeszcze długość przyrodzenia należy podać, i wszystkie smęty dadzą radę do Niemiec wyjechać. Instrukcja szczegółowa, nie trafiająca do obywatela.Data dodania komentarza: 19.07.2024, 19:34Źródło komentarza: Straż Graniczna zachęca podróżnych do samodzielnych odpraw na lotniskuAutor komentarza: AdamTreść komentarza: Ile miał lat ten mężczyzna wie ktośData dodania komentarza: 18.07.2024, 18:48Źródło komentarza: Rzeszów. Dramat na torach. Mężczyzna rzucił się pod pociągAutor komentarza: Zj3byTreść komentarza: Kolejna ofiara ginocentryzmu i braku opieki psychicznej nad mężczyznami. "Śmieci" mają tyrać do usaranej śmierci i nie dożyć emerytury najlepiej. Ale to baby mają źle na świecie przecież.Data dodania komentarza: 18.07.2024, 09:26Źródło komentarza: Rzeszów. Dramat na torach. Mężczyzna rzucił się pod pociągAutor komentarza: KrzysztofTreść komentarza: Nie wiem co w tym pomniku jest kontrowersyjnego uważam, że i tak jest bardzo "wyważony" w swojej treści. Tak to jest jak POLSKA nie upomina się o swoich bestialsko zamordowanych obywateli, a na Ukrainie dalej narracja jest jako narodowościowe niesnaski wręcz incydent wojenny.Data dodania komentarza: 18.07.2024, 07:45Źródło komentarza: W Domostawie stoi już kontrowersyjny Pomnik Ofiar Rzezi Wołyńskiej [ZDJĘCIA, WIDEO]Autor komentarza: BorewiczTreść komentarza: Dziwna ta woda zawsze spływa tam gdzie jest najniżej i nigdy nie płynie pod górę, ale bzdura mój komentarz został rozpoznany jako spamData dodania komentarza: 17.07.2024, 22:47Źródło komentarza: Rzeszów pod wodą! Zalane ulice i budynki, nieprzejezdne drogi! [ZDJĘCIA, WIDEO, POSŁUCHAJ]Autor komentarza: AwiTreść komentarza: UPAMIĘTNIENIE ZBRODNI OUN-UPA, a nie jakichś "tragicznych wydarzeń"!!! Czy ten artykuł pisał Ukrainiec?Data dodania komentarza: 17.07.2024, 15:46Źródło komentarza: W Domostawie stoi już kontrowersyjny Pomnik Ofiar Rzezi Wołyńskiej [ZDJĘCIA, WIDEO]
Reklama
Reklama
Reklama