Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama
Reklama Cieszanów Rock Festiwal 2024
Reklama
Reklama Powiat Rzeszowski

Światowy Dzień Krwiodawcy. Wojewoda wręczyła odznaczenia honorowym dawcom krwi [FOTO]

Podziel się
Oceń

14 czerwca, już po raz 20., obchodzimy Światowy Dzień Krwiodawcy. Ta ważna data stanowi okazję do wyrażenia wdzięczności wobec krwiodawców za ich bezcenny dar życia i zaangażowanie w propagowanie idei krwiodawstwa.
Światowy Dzień Krwiodawcy. Wojewoda wręczyła odznaczenia honorowym dawcom krwi [FOTO]

Źródło: PUW Rzeszów

Krwiodawca to cichy bohater, który dzieli się cząstką siebie, aby pomóc drugiemu człowiekowi. Jak mówi wojewoda podkarpacki Teresa Kubas-Hul: "Jest to wyraz najczystszej empatii i ludzkiej solidarności, który łączy ludzi w dążeniu do ratowania życia. Dziękuję Państwu za każdą kroplę oddanej krwi lub jej składników. Trudno jest nawet wyobrazić sobie, ile ludzkich żyć zostało dzięki temu uratowane. Wasza bezinteresowność może być inspiracją dla nas wszystkich i zasługuje na najwyższe uznanie."

ZDJĘCIA:

W Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim w Rzeszowie odbyła się dziś uroczystość, podczas której honorowi dawcy krwi otrzymali wyróżnienia sygnowane przez Ministra Zdrowia. Odznaka "Honorowy Dawca Krwi - Zasłużony dla Zdrowia Narodu" została nadana osobom, które oddały 20 litrów krwi lub odpowiadającą tej objętości liczbę innych składników. Jest to wyraz uznania dla tych, którzy w szczególny sposób przyczynili się do ratowania życia i zdrowia innych.

Światowy Dzień Krwiodawcy to nie tylko święto krwiodawców, ale także ważny moment, by zwrócić uwagę na potrzebę stałego uzupełniania banków krwi. Krwiodawstwo to akt najwyższej odwagi i solidarności, który może uratować życie wielu ludziom. Dzień ten przypomina nam, jak ważne jest, by regularnie oddawać krew i propagować tę ideę wśród społeczeństwa.

Powiązane galerie zdjęć:

Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: rzeszowiakTreść komentarza: Nie dziwi ten fakt, ja nawet za kasę nie wszedłbym do tej kałuży!Data dodania komentarza: 21.07.2024, 11:37Źródło komentarza: Miejskie kąpielisko na Żwirowni zamknięte! W wodzie wykryto bakterie coliAutor komentarza: JurekTreść komentarza: Jeszcze długość przyrodzenia należy podać, i wszystkie smęty dadzą radę do Niemiec wyjechać. Instrukcja szczegółowa, nie trafiająca do obywatela.Data dodania komentarza: 19.07.2024, 19:34Źródło komentarza: Straż Graniczna zachęca podróżnych do samodzielnych odpraw na lotniskuAutor komentarza: AdamTreść komentarza: Ile miał lat ten mężczyzna wie ktośData dodania komentarza: 18.07.2024, 18:48Źródło komentarza: Rzeszów. Dramat na torach. Mężczyzna rzucił się pod pociągAutor komentarza: Zj3byTreść komentarza: Kolejna ofiara ginocentryzmu i braku opieki psychicznej nad mężczyznami. "Śmieci" mają tyrać do usaranej śmierci i nie dożyć emerytury najlepiej. Ale to baby mają źle na świecie przecież.Data dodania komentarza: 18.07.2024, 09:26Źródło komentarza: Rzeszów. Dramat na torach. Mężczyzna rzucił się pod pociągAutor komentarza: KrzysztofTreść komentarza: Nie wiem co w tym pomniku jest kontrowersyjnego uważam, że i tak jest bardzo "wyważony" w swojej treści. Tak to jest jak POLSKA nie upomina się o swoich bestialsko zamordowanych obywateli, a na Ukrainie dalej narracja jest jako narodowościowe niesnaski wręcz incydent wojenny.Data dodania komentarza: 18.07.2024, 07:45Źródło komentarza: W Domostawie stoi już kontrowersyjny Pomnik Ofiar Rzezi Wołyńskiej [ZDJĘCIA, WIDEO]Autor komentarza: BorewiczTreść komentarza: Dziwna ta woda zawsze spływa tam gdzie jest najniżej i nigdy nie płynie pod górę, ale bzdura mój komentarz został rozpoznany jako spamData dodania komentarza: 17.07.2024, 22:47Źródło komentarza: Rzeszów pod wodą! Zalane ulice i budynki, nieprzejezdne drogi! [ZDJĘCIA, WIDEO, POSŁUCHAJ]
Reklama
Reklama
Reklama