Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama
Reklama
Reklama Powiat Rzeszowski

Piotr Zych z Nowej Lewicy drugim podkarpackim wicekuratorem oświaty w Rzeszowie

Podziel się
Oceń

Piotr Zych został drugim podkarpackim wicekuratorem oświaty. Nominację w piątek (14.06) wręczyła mu wojewoda podkarpacki Teresa Kubas-Hul. Drugi wicekurator zajmie się nadzorem nad delegaturami w Krośnie, Przemyślu i Tarnobrzegu.
Piotr Zych z Nowej Lewicy drugim podkarpackim wicekuratorem oświaty w Rzeszowie

Źródło: Archiwum Piotra Zycha

Piotr Zych ma 55 lat i pochodzi z Kołaczyc koło Jasła. Od 1995 roku pracuje w Zespole Szkół Elektrycznych i Ogólnokształcących w Krośnie, gdzie uczy m.in. historii. Związkowiec, prezes ogniska ZNP. Współzałożyciel Stowarzyszenia Spójnik. W latach 2015-17 należał do Partii Razem, potem współorganizował struktury Wiosny na Podkarpaciu. Na gruncie lokalnym aktywnie zaangażowany w działalność społeczną i edukacyjną związaną z historycznym dziedzictwem regionu. 

- W latach 2008-2012 współpracowałem z Grzegorzem Bożkiem i Stowarzyszeniem "Olszówka" przy sprzątaniu i odchwaszczaniu cmentarza żydowskiego w Krośnie. W 2012 zorganizowaliśmy obchody 70. rocznicy Zagłady Krośnieńskich Żydów "Czas pamięci pokruszonej". Współpracuję również z innymi stowarzyszeniami z mojego regionu zajmującymi się multikulturowością. Współorganizowałem Konwent Gier i Fantastyki Kroscon. W 2020 byłem członkiem zespołu przygotowującego projekt pn. „Kreujemy + Rozwijamy + Ożywiamy + Stymulujemy + Nakreślamy + Odmieniamy = KROSNO” w ramach Programu „Rozwój lokalny” finansowanego ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego i Norweskiego Mechanizmu Finansowego. W 2023 r.  dołożyłem swoją cegiełkę do powstania Krośnieńskiego Ruchu Miejskiego - wylicza swoje aktywności Piotr Zych. 

Piotr Zych jako wicekurator będzie odpowiedzialny za nadzór nad delegaturami terenowymi Kuratorium w Krośnie, Przemyślu i Tarnobrzegu, które zostały zlikwidowane za czasów rządów PiS, a teraz będą przywrócone.  - PiS uprawiał centralne sterowanie w każdej instytucji.  Koalicja 15 Października przywraca zlikwidowane struktury - mówi nam Piotr Zych. 

Zych stawia na komunikację. - Musimy zmienić politykę informacyjną kuratorium. Trzeba odejść od przyzwyczajeń poprzedników, w stylu Rewizora z Gogola - mówi nam Piotr Zych, który chce dobrej komunikacji kuratorium z rodzicami, nauczycielami i mediami. - Oświata jest ważną częścią naszego istnienia, będziemy popularyzować czym się zajmuje - dodaje.

Piotr Zych jest drugim podkarpackim wicekuratorem oświaty w Rzeszowie. Pierwszym, od 25 kwietnia br. jest doktor historii Dariusz Półćwiartek (PSL). Z kolei podkarpackim kuratorem oświaty od 14 lutego jest związana z nauczycielską "Solidarnością", wieloletnia dyrektorka zespołu szkół w Rzeszowie Dorota Nowak-Maluchnik.  


Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: PiotrTreść komentarza: Muzeum w Oświęcimiu też jest drastyczne ALE JEST, funkcjonuje i nikt nie neguje faktów historycznychData dodania komentarza: 12.07.2024, 10:57Źródło komentarza: W Domostawie stoi już kontrowersyjny Pomnik Ofiar Rzezi Wołyńskiej [ZDJĘCIA, WIDEO]Autor komentarza: SzatanTreść komentarza: @Palacz nie namawia do niczego nikogo, czytaj ze zrozumieniem kobieto !!!Data dodania komentarza: 11.07.2024, 08:45Źródło komentarza: [POSŁUCHAJ] Kierowca mitsubishi zatrzymany z narkotykami - trafił do aresztuAutor komentarza: PolkaTreść komentarza: Piękny pomnik, oddaje w pełni dramat Polaków, pokazuje prawdę, jaki los spotkał Polaków z rąk ukraińskich "braci". Fałszowanie historii, propaganda proukraińska nie zmieni faktów.Data dodania komentarza: 11.07.2024, 08:44Źródło komentarza: Pomnik Rzezi Wołyńskiej. Kiedy odsłonięcie monumentu?Autor komentarza: krośniakTreść komentarza: Wielu ludzi straci pracę i to jest smutny fakt, właściciel łyknie odszkodowanie i po sprawie.Data dodania komentarza: 11.07.2024, 08:40Źródło komentarza: Pożar marketu budowlanego w Krośnie. Ponad 200 strażaków walczy z żywiołem. Na miejscu specjalny robot [ZDJĘCIA, WIDEO]Autor komentarza: Andrzej WalecTreść komentarza: Pewnie napiszą za chwilę że Rosyjska prowokacja !!! :):):):):Data dodania komentarza: 11.07.2024, 08:39Źródło komentarza: Trwa walka z pożarem w Krośnie! 32 zastępy straży pożarnej na miejscu [ZDJĘCIA]Autor komentarza: PalaczTreść komentarza: Nie obrażaj mnie to raz, po drugie twierdzisz że kraje gdzie legalizacja Marychy jest faktem są nieucywilizowanymi?! Ogarnij się! Nie namawiam to po trzecie a stwierdzam fakty! Żegnam "czytelniczko" !Data dodania komentarza: 11.07.2024, 08:37Źródło komentarza: [POSŁUCHAJ] Kierowca mitsubishi zatrzymany z narkotykami - trafił do aresztu
Reklama
Reklama
Reklama