Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama Eco Energy 24 – klimatyzacja Rzeszów
Reklama rzeszów miasto sportu 2026

Nowy poseł Połuboczek o sytuacji na granicy: Jeśli wytrzymamy, ta wojna może się skończy

Podziel się
Oceń

W poniedziałkowym wydaniu programu Bez retuszu w TVP Info, gościem Marka Czyża był m.in. Michał Połuboczek. Polityk Nowej Nadziei, który został nowym posłem z okręgu rzeszowskiego, odniósł się do obecnej sytuacji na granicy polsko-białoruskiej i podkreślił, że w tym momencie konieczne jest okazanie pełnego wsparcia żołnierzom broniącym terytorium Polski.
Michał Połuboczek
Screen z programu "Bez retuszu" wyemitowanego w TVP INFO

Oprócz Połuboczka w dyskusji wzięli udział gen. Jan Rajchel, Witold Zembaczynski z Koalicji Obywatelskiej, Wojciech Skurkiewicz z Prawa i Sprawiedliwości oraz Maciej Konieczny z Lewicy Razem.

Polityk Konfederacji podkreślił, że do niego i do pozostałych członków prawicowej koalicji nieustannie dochodzą informacje o niepokojach wśród ludności zamieszkującej okolice granicy z Białorusią.

- Miejscowa ludność jest naprawdę zaniepokojona tym, co się dzieje – mówił. - Dochodzą do nas sygnały, że imigranci chodzą po wsiach, siedzą na przystankach całymi dniami… Te sygnały są niepokojące! Musimy jak najszybciej wprowadzić jednostkę, która zablokuje granicę, będzie stała na jej straży i nikogo nie wpuści.

Połuboczek dodał też, że w tej chwili wschodnie pogranicze Polski stało się areną wojny hybrydowej, którą prowadzi Rosja przeciwko krajom Zachodu.

- To wojna hybrydowa. Jeżeli wytrzymamy ten atak, to może ta wojna się skończy i Rosja stwierdzi, że ten sposób najazdu na Polskę się nie udał – stwierdził Połuboczek.

Nowy poseł z okręgu rzeszowskiego zaznaczył też, że zarówno on, jak i całe środowisko Konfederacji mają jasne stanowisko w tej sprawie: priorytetem powinna być ochrona granic kraju i przeciwdziałanie próbom destabilizacji Polski. 

- Jeżeli będziemy kogokolwiek [tam] przepuszczać, ta destabilizacja będzie kierować się do centrum naszego kraju. Także Konfederacja stoi na stanowisku: Nikogo nie wpuszczamy! – podkreślił.

Polityk zareagował jednocześnie na uwagę prowadzącego nt. tego, że prawo międzynarodowe dopuszcza migracje ludności. W opinii Połuboczka, imigranci nie powinni być traktowani jak uchodźcy, gdyż na terytorium państwa białoruskiego nie toczy się w tej chwili żadna wojna.

- My tych ludzi nie odsyłamy do strefy wojny, tylko na Białoruś, na terenie, której tej wojny nie ma. Więc to nie jest nielegalne – stwierdził nowy podkarpacki poseł.

Cała dyskusja dostępna jest na stronie TVP Info.

Więcej o autorze / autorach:

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: prorokTreść komentarza: Szkoda że do prezydenta dopiero teraz to dotarło, wcześniej to byli jego braciaData dodania komentarza: 11.07.2025, 09:07Źródło komentarza: Prezydent Duda: Ukraińcy i nasi sojusznicy uważają, że lotnisko w Rzeszowie i nasze autostrady należą im sięAutor komentarza: Anna Marczak Trener KomunikacjiTreść komentarza: Piękny Kobiecy Czas!Data dodania komentarza: 9.07.2025, 13:01Źródło komentarza: Cafe Europa w Pubie Spółdzielczym. Kobiety w Centrum dyskutowały o swojej przyszłości w EuropieAutor komentarza: kolejarzTreść komentarza: w MojżeszowieData dodania komentarza: 8.07.2025, 10:18Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: prorokTreść komentarza: Poczytaj historię miasta to sie dowiesz skąd tematy żydowskie w Rzeszowie. A jak Cię to nie interesuje to zajmij się historią swojej wsi bo może akurat Twój dziadek też ma korzenie żydowskieData dodania komentarza: 4.07.2025, 19:24Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: xxxTreść komentarza: Tragedia! Izrael morduje Palestynę a "pro żydowskie" pismaki jarają się literaturą państwa zbrodniarzy! Gdzie my jesteśmy?!Data dodania komentarza: 4.07.2025, 18:26Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięci K Autor komentarza: Krystian PropolaTreść komentarza: Dziękuję, że jest Pan naszym czytelnikiem i za Pańską uwagę. Niestety nie zostanie ona uwzględniona. Pozdrawiam serdecznie, na szczęście dziś już chłodniej :)Data dodania komentarza: 4.07.2025, 10:37Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięci
Reklama
Reklama
Reklama