Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama
Reklama
Reklama Powiat Rzeszowski

Burze na Podkarpaciu. 73 interwencje strażaków

Podziel się
Oceń

Wczoraj wieczorem i w nocy nad Podkarpaciem przeszły burze, które towarzyszyły intensywnym opadom deszczu, silnemu wiatru i gradobiciu.
Burze na Podkarpaciu. 73 interwencje strażaków

Źródło: OSP Majdan Królewski

 Spowodowały one liczne szkody, głównie w postaci połamanych gałęzi i konarów drzew, które niszczyły linie energetyczne, chodniki i jezdnie.

Strażacy interweniowali 73 razy, głównie w powiatach leżajskim i jasielskim. Ich działania polegały na usuwaniu zalegających na drogach i chodnikach konarów i gałęzi, a także zabezpieczaniu uszkodzonych dachów na budynkach mieszkalnych i gospodarczych, o czym mówi brygadier Marcin Betleja, rzecznik podkarpackich strażaków.

Na szczęście, mimo gwałtowności burz, nie odnotowano żadnych ofiar ani osób rannych. Strażacy apelują jednak o ostrożność i zwracają uwagę na konieczność śledzenia prognoz pogody. 

Brygadier Marcin Betleja, rzecznik prasowy podkarpackiego komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej, radzi, aby w czasie burzy pozostać w domu, gdzie jest się najbezpieczniejszym.

Warto również pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa podczas burzy:

  • Zamknij okna i drzwi.
  • Unikaj przebywania w pobliżu otwartych zbiorników wodnych, drzew i linii energetycznych.
  • Nie wychodź z domu podczas burzy.
  • Jeśli jesteś w samochodzie, zatrzymaj się w bezpiecznym miejscu i przeczekaj burzę.
  • W razie potrzeby zadzwoń pod numer alarmowy 112.
Powiązane galerie zdjęć:

Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: PiotrTreść komentarza: Muzeum w Oświęcimiu też jest drastyczne ALE JEST, funkcjonuje i nikt nie neguje faktów historycznychData dodania komentarza: 12.07.2024, 10:57Źródło komentarza: W Domostawie stoi już kontrowersyjny Pomnik Ofiar Rzezi Wołyńskiej [ZDJĘCIA, WIDEO]Autor komentarza: SzatanTreść komentarza: @Palacz nie namawia do niczego nikogo, czytaj ze zrozumieniem kobieto !!!Data dodania komentarza: 11.07.2024, 08:45Źródło komentarza: [POSŁUCHAJ] Kierowca mitsubishi zatrzymany z narkotykami - trafił do aresztuAutor komentarza: PolkaTreść komentarza: Piękny pomnik, oddaje w pełni dramat Polaków, pokazuje prawdę, jaki los spotkał Polaków z rąk ukraińskich "braci". Fałszowanie historii, propaganda proukraińska nie zmieni faktów.Data dodania komentarza: 11.07.2024, 08:44Źródło komentarza: Pomnik Rzezi Wołyńskiej. Kiedy odsłonięcie monumentu?Autor komentarza: krośniakTreść komentarza: Wielu ludzi straci pracę i to jest smutny fakt, właściciel łyknie odszkodowanie i po sprawie.Data dodania komentarza: 11.07.2024, 08:40Źródło komentarza: Pożar marketu budowlanego w Krośnie. Ponad 200 strażaków walczy z żywiołem. Na miejscu specjalny robot [ZDJĘCIA, WIDEO]Autor komentarza: Andrzej WalecTreść komentarza: Pewnie napiszą za chwilę że Rosyjska prowokacja !!! :):):):):Data dodania komentarza: 11.07.2024, 08:39Źródło komentarza: Trwa walka z pożarem w Krośnie! 32 zastępy straży pożarnej na miejscu [ZDJĘCIA]Autor komentarza: PalaczTreść komentarza: Nie obrażaj mnie to raz, po drugie twierdzisz że kraje gdzie legalizacja Marychy jest faktem są nieucywilizowanymi?! Ogarnij się! Nie namawiam to po trzecie a stwierdzam fakty! Żegnam "czytelniczko" !Data dodania komentarza: 11.07.2024, 08:37Źródło komentarza: [POSŁUCHAJ] Kierowca mitsubishi zatrzymany z narkotykami - trafił do aresztu
Reklama
Reklama
Reklama