Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama
Reklama
Reklama Powiat Rzeszowski

Trwa nabór do Rzeszowskiej Rady Seniorów. Kto może się zgłosić?

Podziel się
Oceń

Jesteś aktywny i chcesz działać na rzecz innych seniorów? Miasto zachęca do działalności w Rzeszowskiej Radzie Seniorów. Nabór trwa do 24 czerwca.
Trwa nabór do Rzeszowskiej Rady Seniorów. Kto może się zgłosić?

Rada reprezentuje środowisko osób starszych oraz podmioty działające na ich rzecz, w szczególności organizacje pozarządowe oraz uniwersytety trzeciego wieku. Ma ona charakter konsultacyjny, doradczy i opiniotwórczy dla władz Miasta. Składa się z 15 osób, które ukończyły 60 lat i mieszkają w Rzeszowie. Kandydatem na członka Rady może zostać: - przedstawiciel osób starszych posiadający poparcie co najmniej 30 osób seniorów, - przedstawiciel podmiotu działającego na rzecz osób seniorów.

Formularze zgłoszeniowe są dostępne w Wydziale Polityki Społecznej (ul. 3 Maja 13, pok. 210, 206 lub na stronie https://www.erzeszow.pl/pl/2528-rada-seniorow/101136-wybory-do-rzeszowskiej-rady-seniorow.html 

Należy je dostarczyć wraz z oświadczeniem o wyrażeniu zgody na kandydowanie do Rady do Urzędu Miasta Rzeszowa za pośrednictwem:

1) Wydziału Polityki Społecznej Urzędu Miasta Rzeszowa, ul. 3 Maja 13, pok. 201,

2) Punktu kancelaryjnego Urzędu Miasta Rzeszowa, ul. Rynek 12,

3) Punktu Obsługi Mieszkańców w Galerii Handlowej „Nowy Świat”, ul. Krakowska 20,

4) Punktu Obsługi Mieszkańców w Centrum Kulturalno-Handlowym „Millenium Hall”, al. Kopisto 1,

5) Punktu Obsługi Mieszkańców w Centrum Handlowym „Plaza Rzeszów” al. Rejtana 65,

6) Punktu Obsługi Mieszkańców w Galerii Rzeszów, al. Piłsudskiego 44,

7) platformy ePUAP (jako załącznik do pisma ogólnego do podmiotu publicznego) na adres elektronicznej skrzynki podawczej Urzędu Miasta Rzeszowa (Gminy Miasto Rzeszów) na platformie ePUAP: /umrz/SkrytkaESP.

Rzeszowska Rada Seniorów funkcjonuje w Miejskim Centrum Seniora przy ul. Rynek 7. Działa społecznie. Zadaniem Rady jest integracja, wspieranie i reprezentowanie środowiska seniorów oraz pobudzanie aktywności obywatelskiej starszych osób mieszkających na terenie Rzeszowa. Dzieje się to poprzez: współpracę z władzami miasta przy rozstrzyganiu istotnych spraw i oczekiwań środowiska, przedstawianie propozycji zadań i działań na rzecz seniorów, wydawanie opinii i formułowanie wniosków służących rozwojowi działalności samorządu na rzecz seniorów. Rada wspiera procesy konsultacyjne wzmacniające zaangażowanie obywatelskie seniorów i wszelkie formy aktywności seniorów czy działania na rzecz umacniania międzypokoleniowych więzi społecznych. Do jej zadań należy upowszechnianie wiedzy o potrzebach, prawach i możliwościach osób starszych, a przez to wzmacnianie wpływu seniorów na decyzje podejmowane przez władze lokalne, w tym na jakość usług przeznaczanych dla seniorów.

Rzeszowska Rada Seniorów mocna współpracuje z MCS, prowadzi tam dyżury. Równie mocno angażuje się w działalność klubów seniora. Współorganizuje Senioralia, odpowiada za korowód rozpoczynający tę imprezę. Organizuje warsztaty i prelekcje. Opiniuje konkursy i działania prowadzone dla osób starszych. Obecnie prowadzi kampanię informacyjną na temat wyborów do RRS.


Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: PiotrTreść komentarza: Muzeum w Oświęcimiu też jest drastyczne ALE JEST, funkcjonuje i nikt nie neguje faktów historycznychData dodania komentarza: 12.07.2024, 10:57Źródło komentarza: W Domostawie stoi już kontrowersyjny Pomnik Ofiar Rzezi Wołyńskiej [ZDJĘCIA, WIDEO]Autor komentarza: SzatanTreść komentarza: @Palacz nie namawia do niczego nikogo, czytaj ze zrozumieniem kobieto !!!Data dodania komentarza: 11.07.2024, 08:45Źródło komentarza: [POSŁUCHAJ] Kierowca mitsubishi zatrzymany z narkotykami - trafił do aresztuAutor komentarza: PolkaTreść komentarza: Piękny pomnik, oddaje w pełni dramat Polaków, pokazuje prawdę, jaki los spotkał Polaków z rąk ukraińskich "braci". Fałszowanie historii, propaganda proukraińska nie zmieni faktów.Data dodania komentarza: 11.07.2024, 08:44Źródło komentarza: Pomnik Rzezi Wołyńskiej. Kiedy odsłonięcie monumentu?Autor komentarza: krośniakTreść komentarza: Wielu ludzi straci pracę i to jest smutny fakt, właściciel łyknie odszkodowanie i po sprawie.Data dodania komentarza: 11.07.2024, 08:40Źródło komentarza: Pożar marketu budowlanego w Krośnie. Ponad 200 strażaków walczy z żywiołem. Na miejscu specjalny robot [ZDJĘCIA, WIDEO]Autor komentarza: Andrzej WalecTreść komentarza: Pewnie napiszą za chwilę że Rosyjska prowokacja !!! :):):):):Data dodania komentarza: 11.07.2024, 08:39Źródło komentarza: Trwa walka z pożarem w Krośnie! 32 zastępy straży pożarnej na miejscu [ZDJĘCIA]Autor komentarza: PalaczTreść komentarza: Nie obrażaj mnie to raz, po drugie twierdzisz że kraje gdzie legalizacja Marychy jest faktem są nieucywilizowanymi?! Ogarnij się! Nie namawiam to po trzecie a stwierdzam fakty! Żegnam "czytelniczko" !Data dodania komentarza: 11.07.2024, 08:37Źródło komentarza: [POSŁUCHAJ] Kierowca mitsubishi zatrzymany z narkotykami - trafił do aresztu
Reklama
Reklama
Reklama