Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama
Reklama
Reklama Powiat Rzeszowski

Sławomir Porada nowym przewodniczącym Zgromadzenia Związku Gmin „Podkarpacka Komunikacja Samochodowa”

Podziel się
Oceń

W czwartek, 20 czerwca, Zgromadzenie Związku Gmin „Podkarpacka Komunikacja Samochodowa” (ZGPKS) podjęło jednogłośną decyzję o wyborze Sławomira Porady, wójta gminy Trzebownisko, na nowego przewodniczącego. Wybór ten odbył się podczas posiedzenia, w którym uczestniczyło 34 delegatów, reprezentujących 18 samorządów wchodzących w skład Związku Gmin „PKS”.
Sławomir Porada nowym przewodniczącym Zgromadzenia Związku Gmin „Podkarpacka Komunikacja Samochodowa”

Źródło: archiwum

Wybór Sławomira Porady na przewodniczącego Zgromadzenia to znaczące wyróżnienie dla gminy Trzebownisko. Podkreśla to nie tylko dotychczasowe zaangażowanie i efektywną pracę w ramach Zgromadzenia, ale także pokazuje zaufanie, jakim obdarzyli go inni przedstawiciele samorządów. Nowe stanowisko przewodniczącego z pewnością umożliwi jeszcze większe zaangażowanie w realizację kluczowych projektów oraz wdrażanie rozwiązań mających na celu poprawę sieci komunikacyjnej i transportowej na terenie całego związku, w tym także gminy Trzebownisko.

Budowanie aktywnego samorządu

Sławomir Porada od dawna jest znany z aktywności i zaangażowania w lokalne sprawy. Jego wybór na przewodniczącego Zgromadzenia Związku Gmin "PKS" jest kolejnym krokiem w budowaniu wizerunku samorządu, który nie tylko dba o interesy swojej gminy, ale także współpracuje na rzecz rozwoju całego regionu. 

Porada podkreślił, że nowa funkcja to nie tylko wyzwanie, ale i ogromna szansa na dalszy rozwój, a także na podjęcie skutecznych działań mających na celu poprawę jakości życia mieszkańców.

Zastępcą Sławomira Porady w Zgromadzeniu będzie Krzysztof Grad, wójt gminy Chmielnik. 

Znaczenie Związku Gmin "PKS"

Związek Gmin „Podkarpacka PKS” jest największym związkiem gmin w województwie podkarpackim, zrzeszającym 18 samorządów: Błażowa, Boguchwała, Chmielnik, Czarna, Czudec, Głogów Małopolski, Hyżne, Kamień, Kuryłówka, Krasne, Leżajsk, Lubenia, Niebylec, Raniżów, Sokołów Małopolski, Świlcza, Trzebownisko i Tyczyn. Obsługując ponad 220 tysięcy mieszkańców aglomeracji rzeszowskiej, Związek odgrywa kluczową rolę w organizacji transportu i komunikacji publicznej w regionie.

Związkiem kierować będzie Agata Motyka-Mamczura, wieloletnia dyrektor biura ZG "PKS". Jej zastępcą będzie Remigiusz Wzorek, były sekretarz gminy Głogów Małopolski, do niedawna przewodniczący Zarządu związku. 


Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: PiotrTreść komentarza: Muzeum w Oświęcimiu też jest drastyczne ALE JEST, funkcjonuje i nikt nie neguje faktów historycznychData dodania komentarza: 12.07.2024, 10:57Źródło komentarza: W Domostawie stoi już kontrowersyjny Pomnik Ofiar Rzezi Wołyńskiej [ZDJĘCIA, WIDEO]Autor komentarza: SzatanTreść komentarza: @Palacz nie namawia do niczego nikogo, czytaj ze zrozumieniem kobieto !!!Data dodania komentarza: 11.07.2024, 08:45Źródło komentarza: [POSŁUCHAJ] Kierowca mitsubishi zatrzymany z narkotykami - trafił do aresztuAutor komentarza: PolkaTreść komentarza: Piękny pomnik, oddaje w pełni dramat Polaków, pokazuje prawdę, jaki los spotkał Polaków z rąk ukraińskich "braci". Fałszowanie historii, propaganda proukraińska nie zmieni faktów.Data dodania komentarza: 11.07.2024, 08:44Źródło komentarza: Pomnik Rzezi Wołyńskiej. Kiedy odsłonięcie monumentu?Autor komentarza: krośniakTreść komentarza: Wielu ludzi straci pracę i to jest smutny fakt, właściciel łyknie odszkodowanie i po sprawie.Data dodania komentarza: 11.07.2024, 08:40Źródło komentarza: Pożar marketu budowlanego w Krośnie. Ponad 200 strażaków walczy z żywiołem. Na miejscu specjalny robot [ZDJĘCIA, WIDEO]Autor komentarza: Andrzej WalecTreść komentarza: Pewnie napiszą za chwilę że Rosyjska prowokacja !!! :):):):):Data dodania komentarza: 11.07.2024, 08:39Źródło komentarza: Trwa walka z pożarem w Krośnie! 32 zastępy straży pożarnej na miejscu [ZDJĘCIA]Autor komentarza: PalaczTreść komentarza: Nie obrażaj mnie to raz, po drugie twierdzisz że kraje gdzie legalizacja Marychy jest faktem są nieucywilizowanymi?! Ogarnij się! Nie namawiam to po trzecie a stwierdzam fakty! Żegnam "czytelniczko" !Data dodania komentarza: 11.07.2024, 08:37Źródło komentarza: [POSŁUCHAJ] Kierowca mitsubishi zatrzymany z narkotykami - trafił do aresztu
Reklama
Reklama
Reklama