Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama
Reklama nawóz ogrodowy

Resovia wraca do gry!

Podziel się
Oceń

Resovia po dłuższej przerwie wróciła do gry w 1 Lidze. Przerwa spowodowana była koronawirusem. Przeciwnik, idealny do przełamania, Zagłębie Sosnowiec.

Składy

Zagłębie: Stępniowski - Turzyniecki, Duriska, Grudziński, Gojny - Kieca, Korzeniecki, Maia, Antonik - Pawłowski - Gregorio. Trener: Krzysztof Dębek

Resovia: Zapytowski - Kubowicz, Wasiluk, Domoń, Kuczałek - Czernysz, Adamski, Kantor, Płatek, Feret - Demianiuk. Trener: Szymon Grabowski

Pierwsza połowa

Sędzia Marek Opaliński z Lubina rozpoczął spotkanie Zagłębia z Resovią. To siódmy mecz o liigowe punkty tych drużyn. 6 min i odległości 15 metrów mocno uderzył Szymon Pawłowski. Piłka odbiła się od słupka i wpadła w ręce bramkarza gości. W 11 min po wrzucie ręką piłki z autu przez jednego z graczy gości, Michał Kuczałek uderzył bez namysłu, ale Krystian Stępniowski pewnie złapał piłkę. Z rzutu wolnego z odległości 20 metrów uderzał sfaulowany wcześniej Goncalo Gregorio. Mocny strzał Portugalczyka ominął jednak słupek bramki gości. MAMY GOL!!! 0:1 Michał Kuczałek, 22 minuta po wrzutce piłki z rzutu wolnego, z bliska posłał piłkę głową do sosnowieckiej bramki. Po dośrodkowaniu z prawej strony piłka trafiła do Goncalo Gregorio. Uderzenie z pierwszej piłki Portugalczyka było jednak zbyt słabe, by zaskoczyć Zapytowskiego. W 29 min w rewanżu szybki kontratak Resovii zakończony mocnym uderzeniem Szymona Fereta. Strępniowski zdołał jednak sparować piłkę na rzut rożny. Dobre dośrodkowanie Antonika z prawej strony i Zapytowski odważną interwencją uprzedza Szymona Pawłowskiego. Szarża w polu karnym Dawida Gojnego. Po strzale lewego obrońcy Zagłębia piłka odbiła się od jednego z graczy Resovii i jedynym zyskiem Zagłębia był rzut rożny. Bardzo ładny jest to mecz. Widać, że tak jedna jak i druga ekipa, bardzo chcą zdobyć dzisiaj 3 punkty i odbić się od ligowego dna. Koniec pierwszej połowy. Resovia prowadzi 0:1 po golu zdobytym w 22 minucie przez Michała Kuczałka.

Druga połowa

Rozpoczynamy drugą połowę spotkania. Jeśli Resovia wygra, przerwie fatalną serię meczów bez zwycięstwa (ostatnie w pierwszej kolejce). Mamy bramkę! W 52 min po akcji lewą stroną Cezarego Demianiuka i jego centrze Płatek z bliska posłał piłkę do siatki. Resovia prowadzi już 0:2! Druga połowa zaczyna się spokojnie. Zagłębie wygląda na zszokowane po utracie bramki a Resovia stara się to wykorzystać i zamknąć spotkanie. Śpieszy się Zagłębie. W 62 min mają rzut rożny z lewej strony, ale dobrze Zapytowski. Rajd w polu karnym gości Kamil Antonik kończy mocnym strzałem, który jednak zablokował Konrad Domoń. Resovia zepchnięta do defensywy, ale Zagłębie ma problem z rozgrywaniem piłki i ich akcje kończą się na 20/25 metrze. Dobra akcja gospodarzy w 68 min, ale znów świetnie łapie piłkę Zapytowski. W 71 min rzut wolny z odległości 25 metrów egzekwował Filip Karbowy. Piłkę zmierzającą w prawy róg bramki gości pewnie złapał Zapytowski. Po raz kolejny rzut wolny z dalszej odległości wykonywał Filip Karbowy. Jego mocne uderzenie sparował pewnie bramkarz Resovii. Dużo mniej dzieje się w drugiej połowie. Nic nie wskazuje na to, żeby coś miało się tutaj jeszcze zmienić. W 83 min po składnej akcji Resovii mocnym uderzeniem popisał się Maksymilian Hebel. Stępniowski nie miał jednak problemów z obroną strzału. W 88 min Radosław Adamski urwał się obrońcom Zagłębia i oddał mocny strzał. Piłka poszybowała jednak ponad poprzeczką. Koniec spotkania! Resovia wygrywa pierwszy mecz od 29 sierpnia i awansuje w ligowej tabeli na 14 miejsce. A już w najbliższą sobotę (7.11) rzeszowianie zmierzą się na wyjeździe z GKS-em Bełchatów.

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Ostatnie komentarze
Ł Autor komentarza: red Treść komentarza: Wystarczy wejść do artykułu, żeby się przekonać, że autor był na miejscu. Wystarczy mieć odrobine wyobraźni, aby zrozumieć, że gdy masa ludzi wejdzie do wody, to przestanie ona być lazurowa... niestety ktoś tu jest uprzedzony do Pismaka, pozdro dla Dominika Data dodania komentarza: 28.06.2026, 14:40 Źródło komentarza: Lazurowe Wybrzeże w Czarnej Sędziszowskiej. Podkarpacka plaża, która zachwyca błękitem wody Autor komentarza: Pisak do wymiany Treść komentarza: Czy autor postu był tam na miejscu ? Bo mam wrażenie że ten wysryw powstał na podstawie wyobraźni, woda była piękna ale może w tamtym roku. Obecnie bagno i muł. Zapraszam autora do kontaktu z okulista, a najlepiej wybrać się i zobaczyć coś o czym się pisze Data dodania komentarza: 28.06.2026, 14:00 Źródło komentarza: Lazurowe Wybrzeże w Czarnej Sędziszowskiej. Podkarpacka plaża, która zachwyca błękitem wody Autor komentarza: Oldboy Treść komentarza: I powstanie sanatorium miłości, Data dodania komentarza: 26.06.2026, 22:11 Źródło komentarza: W gminie Trzebownisko powstanie pierwsza tężnia solankowa Autor komentarza: Michał Treść komentarza: Widać że fajne miejsce. Przykra sprawa, że chcą to ludziom odebrać. Data dodania komentarza: 25.06.2026, 21:42 Źródło komentarza: Miasto należy do mieszkańców. Dlaczego tracimy więcej niż kawałek Sanoka Autor komentarza: hehe Treść komentarza: A gdzie Hus najwiekszy karakan narodowy z Budziwoja? Data dodania komentarza: 23.06.2026, 13:56 Źródło komentarza: Protest w Rzeszowie w obronie pamięci Henry’ego Nowaka. Uczestnicy sprzeciwiali się masowej migracji Autor komentarza: CD Treść komentarza: Zwykły głąb. Nie potrafił rozwiązać oczywistej sprawy. Data dodania komentarza: 21.06.2026, 16:42 Źródło komentarza: Sensacyjne odejście z Ratusza w Tyczynie! Burmistrz Janusz Błotnicki złożył rezygnację. „Władza nigdy nie była celem samym w sobie”
Reklama
Reklamaogłoszenia halo rzeszów
Reklama
Reklama
Reklama