Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama
Reklama Cieszanów Rock Festiwal 2024
Reklama
Reklama Powiat Rzeszowski

ALERT RCB przed burzami. Strażacy doradzają, jak zadbać o swoje bezpieczeństwo [PODCAST]

Podziel się
Oceń

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed burzami z gradem, które w najbliższych dniach mogą wystąpić na Podkarpaciu. Do mieszkańców wysłano alerty Rządowego Centrum Bezpieczeństwa.
ALERT RCB przed burzami. Strażacy doradzają, jak zadbać o swoje bezpieczeństwo [PODCAST]
Ostatnie nawałnice na Podkarpaciu spowodowały liczne szkody.

Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Rzeszowie wydało ostrzeżenie drugiego stopnia przed burzami dla 21 powiatów na Podkarpaciu oraz miast Rzeszów, Krosno i Tarnobrzeg. Ostrzeżenie obowiązuje od piątku (21 czerwca) od godziny 21:00 do soboty (22 czerwca) do godziny 8:00.

JAK ZADBAĆ O SWOJE BEZPIECZEŃSTWO PODCZAS BURZ? O TYM MÓWI BRYG. MARCIN BETLEJA Z PODKARPACKIEJ STRAŻY POŻARNEJ:

Prognozowane są:

  • Silne burze: Miejscami bardzo silne opady deszczu od 30 mm do 40 mm.
  • Silne porywy wiatru: Do 90 km/h, lokalnie do 110 km/h.
  • Grad: Lokalnie może spaść grad o średnicy nawet do 6 cm.

Ostrzeżenie obejmuje:

  • Powiaty: brzozowski, dębicki, jasielski, kolbuszowski, krośnieński, leżajski, łańcucki, mielecki, niżański, przeworski, ropczycko-sędziszowski, rzeszowski, stalowowolski, strzyżowski i tarnobrzeski.
  • Miasta: Rzeszów, Krosno i Tarnobrzeg.

Dodatkowe ostrzeżenie pierwszego stopnia:

Oprócz ostrzeżenia drugiego stopnia, Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Rzeszowie wydało również ostrzeżenie pierwszego stopnia przed burzami dla siedmiu powiatów: bieszczadzkiego, jarosławskiego, leskiego, lubaczowskiego, przemyskiego i sanockiego oraz Przemyśla. Ostrzeżenie to obowiązuje od piątku od godziny 22:00 do soboty do godziny 8:00.

 

Powiązane galerie zdjęć:

Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: JurekTreść komentarza: Jeszcze długość przyrodzenia należy podać, i wszystkie smęty dadzą radę do Niemiec wyjechać. Instrukcja szczegółowa, nie trafiająca do obywatela.Data dodania komentarza: 19.07.2024, 19:34Źródło komentarza: Straż Graniczna zachęca podróżnych do samodzielnych odpraw na lotniskuAutor komentarza: AdamTreść komentarza: Ile miał lat ten mężczyzna wie ktośData dodania komentarza: 18.07.2024, 18:48Źródło komentarza: Rzeszów. Dramat na torach. Mężczyzna rzucił się pod pociągAutor komentarza: Zj3byTreść komentarza: Kolejna ofiara ginocentryzmu i braku opieki psychicznej nad mężczyznami. "Śmieci" mają tyrać do usaranej śmierci i nie dożyć emerytury najlepiej. Ale to baby mają źle na świecie przecież.Data dodania komentarza: 18.07.2024, 09:26Źródło komentarza: Rzeszów. Dramat na torach. Mężczyzna rzucił się pod pociągAutor komentarza: KrzysztofTreść komentarza: Nie wiem co w tym pomniku jest kontrowersyjnego uważam, że i tak jest bardzo "wyważony" w swojej treści. Tak to jest jak POLSKA nie upomina się o swoich bestialsko zamordowanych obywateli, a na Ukrainie dalej narracja jest jako narodowościowe niesnaski wręcz incydent wojenny.Data dodania komentarza: 18.07.2024, 07:45Źródło komentarza: W Domostawie stoi już kontrowersyjny Pomnik Ofiar Rzezi Wołyńskiej [ZDJĘCIA, WIDEO]Autor komentarza: BorewiczTreść komentarza: Dziwna ta woda zawsze spływa tam gdzie jest najniżej i nigdy nie płynie pod górę, ale bzdura mój komentarz został rozpoznany jako spamData dodania komentarza: 17.07.2024, 22:47Źródło komentarza: Rzeszów pod wodą! Zalane ulice i budynki, nieprzejezdne drogi! [ZDJĘCIA, WIDEO, POSŁUCHAJ]Autor komentarza: AwiTreść komentarza: UPAMIĘTNIENIE ZBRODNI OUN-UPA, a nie jakichś "tragicznych wydarzeń"!!! Czy ten artykuł pisał Ukrainiec?Data dodania komentarza: 17.07.2024, 15:46Źródło komentarza: W Domostawie stoi już kontrowersyjny Pomnik Ofiar Rzezi Wołyńskiej [ZDJĘCIA, WIDEO]
Reklama
Reklama
Reklama