Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama
Reklama Cieszanów Rock Festiwal 2024
Reklama
Reklama Powiat Rzeszowski

Wybrano wykonawcę rozbudowy stadionu Grunwald Budziwój

Podziel się
Oceń

Nowy budynek klubowy, oświetlenie boiska, ogrodzenie – takie m.in. inwestycje zostaną zrealizowane na obiekcie rzeszowskiego klubu sportowego Grunwald Budziwój. Koszt inwestycji to blisko 3,5 mln zł.
Wybrano wykonawcę rozbudowy stadionu Grunwald Budziwój

Autor: Grzegorz Bukała/UM Rzeszowa

- W Rzeszowie inwestujemy zarówno w duże projekty sportowe, takie jak przede wszystkim budowa Podkarpackiego Centrum Lekkiej Atletyki, którego powstanie będzie kosztować 194 mln zł jak też i w te mniejsze, ważne dla społeczności lokalnych. I właśnie przykładem takich działań jest rozbudowa stadionu Klubu Sportowego Grunwald Budziwój – mówi Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.

Przetarg na wybór firmy, która wykona inwestycję na osiedlu Budziwój, został rozstrzygnięty. Zgłosiły się trzy zainteresowane firmy. Wybrana została oferta firmy ROSE ze Strzyżowa. Rozbudowa stadionu Grunwaldu będzie kosztowała blisko 3,5 mln zł. Prace rozpoczną się latem, zaraz po podpisaniu umowy ze zwycięzcą przetargu. Ich zakres będzie duży. 

Powstanie przede wszystkim budynek klubowy z infrastrukturą techniczną niezbędną do jego funkcjonowania. Będzie obiektem jednokondygnacyjnym o wymiarach: długość 25 m, szerokość 10 m, wysokość 4,24 m, którego powierzchnia użytkowa będzie wynosiła ponad 200 m kw. W budynku będą trzy szatnie wraz z sanitariatami przeznaczone dla piłkarzy, pokój sędziowski, pomieszczenia gospodarcze, magazyn sprzętu sportowego, pomieszczenie techniczne, korytarz, zaplecze sanitarne dla kibiców. Obiekt będzie przystosowany dla osób niepełnosprawnych. 

Inwestycja obejmuje także budowę ogrodzenia i wymianę nawierzchni na boisku treningowym (na terenie o powierzchni ok. 2170 m kw.), umocnienie skarp betonowymi płytami ażurowymi, budowę schodów, dostarczenie ławek-wiat dla zawodników. Powstaną także piłkochwyty pomiędzy boiskami (głównym i treningowym) o wysokości 6 metrów, a także oświetlenie boiska głównego. Na stadionie pojawi się także tablicy wyników. 

Rozbudowa stadionu Grunwaldu zakończy się w lipcu przyszłego roku. 


Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: JurekTreść komentarza: Jeszcze długość przyrodzenia należy podać, i wszystkie smęty dadzą radę do Niemiec wyjechać. Instrukcja szczegółowa, nie trafiająca do obywatela.Data dodania komentarza: 19.07.2024, 19:34Źródło komentarza: Straż Graniczna zachęca podróżnych do samodzielnych odpraw na lotniskuAutor komentarza: AdamTreść komentarza: Ile miał lat ten mężczyzna wie ktośData dodania komentarza: 18.07.2024, 18:48Źródło komentarza: Rzeszów. Dramat na torach. Mężczyzna rzucił się pod pociągAutor komentarza: Zj3byTreść komentarza: Kolejna ofiara ginocentryzmu i braku opieki psychicznej nad mężczyznami. "Śmieci" mają tyrać do usaranej śmierci i nie dożyć emerytury najlepiej. Ale to baby mają źle na świecie przecież.Data dodania komentarza: 18.07.2024, 09:26Źródło komentarza: Rzeszów. Dramat na torach. Mężczyzna rzucił się pod pociągAutor komentarza: KrzysztofTreść komentarza: Nie wiem co w tym pomniku jest kontrowersyjnego uważam, że i tak jest bardzo "wyważony" w swojej treści. Tak to jest jak POLSKA nie upomina się o swoich bestialsko zamordowanych obywateli, a na Ukrainie dalej narracja jest jako narodowościowe niesnaski wręcz incydent wojenny.Data dodania komentarza: 18.07.2024, 07:45Źródło komentarza: W Domostawie stoi już kontrowersyjny Pomnik Ofiar Rzezi Wołyńskiej [ZDJĘCIA, WIDEO]Autor komentarza: BorewiczTreść komentarza: Dziwna ta woda zawsze spływa tam gdzie jest najniżej i nigdy nie płynie pod górę, ale bzdura mój komentarz został rozpoznany jako spamData dodania komentarza: 17.07.2024, 22:47Źródło komentarza: Rzeszów pod wodą! Zalane ulice i budynki, nieprzejezdne drogi! [ZDJĘCIA, WIDEO, POSŁUCHAJ]Autor komentarza: AwiTreść komentarza: UPAMIĘTNIENIE ZBRODNI OUN-UPA, a nie jakichś "tragicznych wydarzeń"!!! Czy ten artykuł pisał Ukrainiec?Data dodania komentarza: 17.07.2024, 15:46Źródło komentarza: W Domostawie stoi już kontrowersyjny Pomnik Ofiar Rzezi Wołyńskiej [ZDJĘCIA, WIDEO]
Reklama
Reklama
Reklama