Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama
Reklama Cieszanów Rock Festiwal 2024
Reklama
Reklama Powiat Rzeszowski

Podkarpaccy policjanci bezlitośni dla poszukiwanych! Trzech przestępców za kratami

Podziel się
Oceń

Funkcjonariusze z Wydziału Poszukiwań i Identyfikacji Osób Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie nie dają forów przestępcom.
Podkarpaccy policjanci bezlitośni dla poszukiwanych! Trzech przestępców za kratami
Podkarpaccy łowcy głów zatrzymali trzech poszukiwanych mężczyzn.

Źródło: KWP Rzeszów

W minionych dniach zatrzymali trzech mężczyzn, którzy chcieli uniknąć kary za popełnione czyny. Poszukiwani trafili już do zakładów karnych, gdzie spędzą najbliższe miesiące.

Pedofil za kratkami

55-letni mieszkaniec powiatu rzeszowskiego od dłuższego czasu ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości. Mężczyzna był poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Rzeszowie celem odbycia kary 2 lat pozbawienia wolności za przestępstwa o charakterze pedofilskim. W wyniku prowadzonych czynności funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna ukrywa się na terenie jednej z podrzeszowskich miejscowości. Ustalili też pojazd, którym może się poruszać. W miniony czwartek, zatrzymali auto do kontroli drogowej. Kierującym tym pojazdem był poszukiwany 55-latek. Mężczyzna był zaskoczony widokiem funkcjonariuszy. Mieszkaniec powiatu rzeszowskiego, najbliższe 2 lata spędzi w zakładzie karnym.

Schował się w łóżku

Tego samego dnia, po południu, podkarpaccy „łowcy głów”, zatrzymali kolejnego poszukiwanego. Sąd Rejonowy w Legionowie wydał za mężczyzną List Gończy. Za niestosowanie się do orzeczonych środków karnych, ma do odbycia karę 6 miesięcy pozbawienia wolności. Policjanci ustalili, że 25-latek mógł przyjechać do swojego domu rodzinnego w Stalowej Woli. Nie mylili się, choć początkowo, jego rodzina twierdziła, że mężczyzny nie ma w domu. Podczas sprawdzania, w jednym z pomieszczeń, znaleźli poszukiwanego. Chcąc uniknąć odpowiedzialności za popełnione czyny i w obawie przed zatrzymaniem, mężczyzna schował się w łóżku, w skrzyni na pościel. Mieszkaniec powiatu stalowowolskiego został zatrzymany. Trafił już do zakładu karnego, gdzie odbędzie zasądzoną karę.  

Zatrzymany na lubuskim gospodarstwie

Działania podkarpackich policjantów wykraczają poza granice województwa. W ubiegły wtorek, wspólnie z funkcjonariuszami z Komendy Powiatowej Policji w Brzozowie, zatrzymali 41-letniego mieszkańca powiatu brzozowskiego. Mężczyzna, skazany przez Sąd Rejonowy w Gorzowie Wielkopolskim na 4 miesiące więzienia za przestępstwo przeciwko życiu i zdrowiu, ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości w województwie lubuskim. Został zatrzymany podczas wykonywania prac na jednym z gospodarstw rolnych w gminie Witnica.

Te trzy historie to kolejny dowód na to, że ucieczka przed wymiarem sprawiedliwości nie popłaca. Policjanci z Wydziału Poszukiwań i Identyfikacji Osób Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie są zdeterminowani, aby doprowadzić do ukarania każdego, kto łamie prawo.


Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: JurekTreść komentarza: Jeszcze długość przyrodzenia należy podać, i wszystkie smęty dadzą radę do Niemiec wyjechać. Instrukcja szczegółowa, nie trafiająca do obywatela.Data dodania komentarza: 19.07.2024, 19:34Źródło komentarza: Straż Graniczna zachęca podróżnych do samodzielnych odpraw na lotniskuAutor komentarza: AdamTreść komentarza: Ile miał lat ten mężczyzna wie ktośData dodania komentarza: 18.07.2024, 18:48Źródło komentarza: Rzeszów. Dramat na torach. Mężczyzna rzucił się pod pociągAutor komentarza: Zj3byTreść komentarza: Kolejna ofiara ginocentryzmu i braku opieki psychicznej nad mężczyznami. "Śmieci" mają tyrać do usaranej śmierci i nie dożyć emerytury najlepiej. Ale to baby mają źle na świecie przecież.Data dodania komentarza: 18.07.2024, 09:26Źródło komentarza: Rzeszów. Dramat na torach. Mężczyzna rzucił się pod pociągAutor komentarza: KrzysztofTreść komentarza: Nie wiem co w tym pomniku jest kontrowersyjnego uważam, że i tak jest bardzo "wyważony" w swojej treści. Tak to jest jak POLSKA nie upomina się o swoich bestialsko zamordowanych obywateli, a na Ukrainie dalej narracja jest jako narodowościowe niesnaski wręcz incydent wojenny.Data dodania komentarza: 18.07.2024, 07:45Źródło komentarza: W Domostawie stoi już kontrowersyjny Pomnik Ofiar Rzezi Wołyńskiej [ZDJĘCIA, WIDEO]Autor komentarza: BorewiczTreść komentarza: Dziwna ta woda zawsze spływa tam gdzie jest najniżej i nigdy nie płynie pod górę, ale bzdura mój komentarz został rozpoznany jako spamData dodania komentarza: 17.07.2024, 22:47Źródło komentarza: Rzeszów pod wodą! Zalane ulice i budynki, nieprzejezdne drogi! [ZDJĘCIA, WIDEO, POSŁUCHAJ]Autor komentarza: AwiTreść komentarza: UPAMIĘTNIENIE ZBRODNI OUN-UPA, a nie jakichś "tragicznych wydarzeń"!!! Czy ten artykuł pisał Ukrainiec?Data dodania komentarza: 17.07.2024, 15:46Źródło komentarza: W Domostawie stoi już kontrowersyjny Pomnik Ofiar Rzezi Wołyńskiej [ZDJĘCIA, WIDEO]
Reklama
Reklama
Reklama